3p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

Ha nem hosszabbítják meg a korlátozást, rengeteg szíriai érkezhet Németországba.
Thomas de Maiziere, német belügyminiszter - Wikimedia Commons/Sandro Halank

A német belügyminiszter szerint meg kellene hosszabbítani a szíriai migránsok családegyesítését korlátozó rendeletet – írja a Reuters. A cikk szerint Thomas de Maiziere nyilatkozata a lakosság egyre növekvő ellenállására reflektál. A belügyminiszter szerint hatalmas létszámban érkeznének hamarosan a szíriai családok, amennyiben nem hosszabbítják meg a 2018 márciusában lejáró korlátozást.

Szakértők szerint minden menekült legalább egy családtagot hozna Németországba. A jelenlegi becslések szerint mintegy 390 ezer olyan menedékkérőt azonosítottak, akik vízumot igényelhetnek családtagjaiknak a két éves korlátozás megszűnésével.

Csak a választások után

Angela Merkel egyelőre nem foglalt állást a kérdésben, de elmondta: csak a szeptember 24-i választások után foglalkozik az üggyel. A cikk szerint a kormány törekszik a menedékjogi szabályok szigorítására. A kancellár 2015-ös, menekültekkel kapcsolatos döntése – miszerint zöld utat ad több mint egymillió embernek – népszerűsége megkopásához és a regionális választásokon elszenvedett vereségekhez vezetett.

A migrációval kapcsolatos kételyek főként a szélsőjobboldali AfD pártot erősítették, akik történetük során először szerezhetnek mandátumot a parlamentben. Egy német kutatóintézet, az INSA felmérése szerint a német lakosság több mint 58 százaléka ellenzi a családegyesítést – annak ellenére, hogy a német jogrend alapvetően teret ad ennek a lépésnek.

A felmérés szerint a szélsőjobboldali pártot támogatók csaknem 96 százaléka ellenzi a kérdést, míg a Szabad Demokrata párthoz közeliek mintegy 67 százaléka, konzervatív pártot támogatók pedig több mint 54 százaléka mondana nemet az egyesítésre. Szakemberek szerint az idei német választások meghatározó kérdése marad a migrációs helyzet. Az egyik berlini kutatóintézet vezetője felhívta a figyelmet: a családegyesítés nagyban segíti az társadalmi integrációt, enélkül pedig megnő a „gettósodás” kockázata.

Németország felfegyverkezik – Európa saját kezébe veszi a sorsát

Merkel egy önállóbb német külpolitika mellett áll és síkraszáll a hadsereg masszív megerősítése mellett is. A német biztonságpolitikai agytrösztök is sürgetik Berlin politikájának kurzus-módosítását. A pánikba esett szociáldemokraták most a védelempolitikában jobbról támadják a konzervatívokat. További részletek >>>

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Szomorkodni vagy örülni fogunk a benzinkutakon?
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 1. 16:57
Ezt mutatja lapcsoportunk előrejelzése.
Makro / Külgazdaság Itt van Magyar Péter bejelentése: fontos lépésekről döntött a kormány az energiaellátásban
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 1. 10:45
A lakossági energiaellátást egyelőre nem érintik ezek.
Makro / Külgazdaság Sulyok Tamás még utoljára aláírta: nagykövetek egész sorának mutattak ajtót
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 1. 09:44
Megjelentek a nagyköveti felmentésekről szóló államfői határozatok péntek este a Magyar Közlönyben; ezeket Orbán Anita külügyminiszter előterjesztésére akkori köztársasági elnökként még Sulyok Tamás írta alá.
Makro / Külgazdaság Elkeseredett küzdelmet folytat Románia, készenléti állapotot hirdettek az országban
Privátbankár.hu | 2026. július 31. 19:14
Készenléti állapotot hirdetettek Romániában a szárazság, a Duna alacsony vízállása és az energiahiány miatt, a cernavodai atomerőmű kettes blokkjának üzemben tartását pedig vízszabályozási beavatkozással próbálják lehetővé tenni – jelentette be pénteken Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök.
Makro / Külgazdaság Rendkívüli ülést hívhat össze az Európai Bizottság a Paksi Atomerőmű leállítása miatt
Privátbankár.hu | 2026. július 31. 15:06
Az Európai Bizottság kész arra, hogy összehívja az úgynevezett villamosenergia-koordinációs csoport rendkívüli ülését, ha leáll a termelés a Paksi Atomerőműben - közölte az Euronews uniós hírcsatorna kérdésére Anna-Kaisa Itkonen, az Európai Bizottság szóvivője pénteken.
Makro / Külgazdaság Egyetlen cég tette a világ egyik legnagyobb sikersztorijává az apró szigetországot
Privátbankár.hu | 2026. július 31. 13:28
A mesterséges intelligencia iránti globális kereslet nyomán Tajvan gazdasága a világ egyik leggyorsabban növekvő gazdaságává vált.
Makro / Külgazdaság Még épp jó a lengyel infláció
Privátbankár.hu | 2026. július 31. 11:01
Lengyelországban, a piaci várakozásoknak megfelelően, 3 százalékra gyorsult az éves infláció júliusban a júniusi 2,5 százalékról.
Makro / Külgazdaság Nem várt meglepetés a német munkanélküliségi adatban
Privátbankár.hu | 2026. július 31. 10:56
Németországban a várt stagnálás helyett emelkedett a munkanélküliség. A munkanélküliek száma a már politikailag is érzékeny 3 millióhoz közelít.  
Makro / Külgazdaság Továbbra sem jeleznek áremelkedést az ipari adatok
Privátbankár.hu | 2026. július 31. 08:43
Júniusban az ipari termelői árak az egy évvel korábbihoz viszonyítva átlagosan 0,4 százalékkal alacsonyabbak voltak, míg az előző hónaphoz képest 0,1 százalékkal magasabbak lettek – közölte a KSH.
Makro / Külgazdaság Most már biztos: leáll Paks, asztalra került a kikapcsolási terv – újabb részletek
Privátbankár.hu | 2026. július 30. 19:00
Magyar Péter miniszterelnök a Facebookon mondta el a részleteket, kemény lépésekkel készül a kormány.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG