2p

Elkerülhetetlen lesz a választások utáni megszorítás?
Tényleg egy újabb Bokros-csomagot szeretne a Tisza Párt?

Online Klasszis Klub élőben Bokros Lajossal!

Vegyen részt és kérdezze Ön is a korábbi pénzügyminisztert!

2025. december 10. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Nyíregyházán már tervezgetik. Az EU következő költségvetésében ennyi pénzt kap a város. Nincs könnyű dolguk, bicikliút, park és játszótér már épült uniós pénzből.

Az Európai Unió következő, 2014-2020 közötti költségvetési időszakában 14 milliárd forint fejlesztési pénzt kap Nyíregyháza - közölte az önkormányzat pályázati és projektmenedzsmenti referatúra-vezetője.


Hagymási Gyula elmondta: már kiválasztottak egy tervező csapatot, amely elkészíti a város fejlesztési programját. A tervezési folyamat elindításáról a város önkormányzati közgyűlése döntött, és a testület hagyja majd jóvá a konkrét fejlesztési elképzeléseket is - tette hozzá Hagymási Gyula.

A korábbi, 2013-ig tartó uniós költségvetési időszak önkormányzati fejlesztései még nem zárultak le. A legtöbb pénzt, 13,5 milliárd forintot szennyvíz-beruházásra költenek, a város 22 településrészének 215 utcájában épül csatorna, 186 kilométer hosszúságban. Januárban indul a nyíregyházi művelődési központ felújítása, nagyjából kétmilliárd forint értékben. A beruházáshoz az önkormányzat több mint 86 százalék arányú pályázati támogatást kap az Európai Uniótól.

Eddig már több projekt részeleme elkészült. Így például átadásra vár a város belterületi csapadékvíz-elvezető rendszere, amelyre több mint 263 millió forintot fordíthattak, és ebből az uniós finanszírozás összege meghaladta a 237 millió forintot.

Átadták a csaknem 500 milliós kerékpárút 4-es és 41-es főút közötti részét. Felújítottak két óvodát az örökösföldi lakónegyedben több mint 60 millió forintért, illetve mintegy 40 millió forintos költségből parkot és játszóteret tettek rendbe, valamint kutyasétáltató parkot alakítottak ki Nyíregyházán.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság A héten kiderül, mennyivel drágult hivatalosan az életünk
Privátbankár.hu | 2025. december 7. 14:31
A jövő héten jelenik meg az államháztartás november végi helyzetéről szóló gyorstájékoztató, a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) pedig ismerteti a novemberi infláció alakulását, az ipar és az építőipar teljesítményét is.
Makro / Külgazdaság Nemet mondott a magyar kormány – bukik az EU B-terve?
Privátbankár.hu | 2025. december 6. 12:39
A kötvénykibocsátást elutasította Magyarország.
Makro / Külgazdaság Fontos döntés született Magyarországról, amíg ön aludt
Privátbankár.hu | 2025. december 6. 08:13
Megtörtént az év utolsó hitelminősítő felülvizsgálata.
Makro / Külgazdaság Hihetetlen, hogy milyen kartellezést lepleztek le a magyar hatóságok
Privátbankár.hu | 2025. december 5. 11:24
Tiltott módon egyeztettek az érintett cégek.
Makro / Külgazdaság Bod Péter Ákos: kiábrándító képet adnak gazdaságunkról a legújabb GDP-adatok
Privátbankár.hu | 2025. december 5. 10:59
Lényegében 2022 nyarától nem képes érdemi növekedést felmutatni a magyar gazdaság.
Makro / Külgazdaság Olcsóbb benzint hoz a Mikulás az autósoknak
Privátbankár.hu | 2025. december 5. 10:22
Az átlagárak tovább csökkenhetnek.
Makro / Külgazdaság Megjött az adat, ami eldöntheti, hogy merre mozdul a GDP az év végén
Imre Lőrinc | 2025. december 5. 08:30
Éves szinten nagyobb a csökkenés a szeptemberi mutatóhoz képest, havi alapon viszont ismét enyhén bővült az ipar teljesítménye októberben.
Makro / Külgazdaság Van egy kis gond: csak első ránézésre jött jó hír az Egyesült Államokból
Privátbankár.hu | 2025. december 4. 16:40
Felemás számokat közöltek.
Makro / Külgazdaság Felemás számok jöttek az euróövezetből, mi történt a kiskereskedelemmel?
Privátbankár.hu | 2025. december 4. 14:11
Stagnálás és növekedés is volt.
Makro / Külgazdaság Megint zsebrevágott 190 milliárdot az Orbán-kormány
Privátbankár.hu | 2025. december 4. 12:37
Pedig előzetesen 80 milliárddal is megelégedett volna. A kamatokkal is lejjebb lehetett kicsit menni.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG