3p

Mire készülhet a kormány?
Meg lehet még menteni az idei évet az ezer sebből vérző gazdaságban?

Online Klasszis Klub élőben Győrffy Dórával!
Vegyen részt és kérdezze Ön is a közgazdászt, egyetemi tanárt!

2025. július 16. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A dnyiproi orosz rakétatámadások legalább 14 embert öltek meg, az Egyesült Királyság azt ígéri, hogy tankokat küld Ukrajnába, Ukrajna-szerte áramszünet van. Ezek is történtek az elmúlt órákban..

  • Oroszország szombaton két tömeges rakétatámadást hajtot végre Ukrajna ellen, elpusztítva egy dnyiproi lakótömböt. Legalább 14-en meghaltak és 64-en megsérültek, köztük legalább egy tucat gyerek. Vasárnap mentőakciók zajlottak a dél-középvárosban. Legalább egy ember meghalt egy külön sztrájkban a közeli Krivij Rih város egyik lakónegyedében. Az ukrán hatóságok szerint a célpontok az ország energiainfrastruktúrája voltak.
  • A brit miniszterelnök megerősítette, hogy tankokat fognak szállítani Ukrajnának, hogy segítse a kijevi erőket az orosz csapatok visszaszorításában. A Downing Street szerint Risi Szunak szombat délelőtti telefonban tett ígéretet Volodimir Zelenszkij ukrán elnöknek. Sunak Challenger 2 harckocsikat és további tüzérségi rendszereket ajánlott fel. Oroszország Nagy-Britanniában működő nagykövetsége azt mondta, hogy a lépés csak „elmélyíti” a konfliktust.

Az orosz védelmi minisztérium által videófelvételről készített és 2023. január 13-án közreadott képen Pancir-Sz1 Sza-22 orosz légvédelmi rakétarendszer a kelet-ukrajnai Donyecki területen. Az orosz védelmi minisztérium szerint az orosz erők elfoglalták a Donyecki területen fekvő Szoledar városát. Fotó: MTI/EPA
Az orosz védelmi minisztérium által videófelvételről készített és 2023. január 13-án közreadott képen Pancir-Sz1 Sza-22 orosz légvédelmi rakétarendszer a kelet-ukrajnai Donyecki területen. Az orosz védelmi minisztérium szerint az orosz erők elfoglalták a Donyecki területen fekvő Szoledar városát. Fotó: MTI/EPA

  • Áramszünetet rendeltek el 11 régiójában az energetikai infrastruktúrát ért orosz csapások után. Az Ukrenegro hálózatüzemeltető a Telegramon közzétett bejegyzésében elmondta, hogy az országszerte érvényben lévő fogyasztási határértékeket 11 régióban lépték túl, aminek következtében „vészleállást alkalmaztak”.
  • Szombat délelőtt négy robbanás hallatszott Kijev központjában. Azóta, hogy Oroszország ősztől rendszeres rakéta- és dróntámadásokat indít a főváros ellen, most először nem jeleztek előre a légiriadó szirénái, csak a támadás után. Eddig a szirénák 10-90 perccel a támadás előtt szólaltak meg, így a lakosoknak volt idejük menedéket keresni.
  • Ukrajna több támogatásra szólította fel szövetségeseit, miután csapatai az elmúlt hónapokban súlyos veszteségeket szenvedtek el a szoledari és bahmuti harcokban. Oroszország pénteken közölte, hogy erői átvették az irányítást a kelet-ukrajnai Soledar felett, ami az első győzelem volt a hónapok óta tartó harctéri kudarcok óta, miközben Kijev azt közölte, hogy a városban továbbra is heves harcok folynak. "Ahhoz, hogy megnyerjük ezt a háborút, több katonai felszerelésre, nehéz fegyverzetre van szükségünk" - mondta Andrij Yermak, az ukrán elnöki hivatal vezetője, jelentette az Agence France-Presse.
  • A moldovai hatóságok tájékoztatása szerint rakétatörmeléket találtak az ukrajnai határ közelében. Ez a harmadik alkalom, hogy a konfliktusból származó rakéták Moldova területére zuhantak.
  • Dmitrij Medvegyev volt orosz elnök azzal vádolta meg Fumio Kisida japán miniszterelnököt, hogy az Egyesült Államok szégyenletes alárendeltje. Medvegyev szombati kijelentése csak az egyik a megdöbbentő és provokatív kijelentéseinek hosszú sorában. (The Guardian)
A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Trump újabb fenyegetése a magyar gazdaságnak is baj
Király Béla | 2025. július 11. 13:13
A napokban azzal fenyegetett az amerikai elnök, hogy amely államok túl jó viszonyt ápolnak a BRICS-országokkal, azok további vámokra számíthatnak. Ez újabb jele a blokkosodásnak, ami ellentmond Orbán Viktor gazdasági semlegességének.
Makro / Külgazdaság A franciák is azt élik át, mint mi, de azért van egy nagy különbség
Privátbankár.hu | 2025. július 11. 12:22
Ott is nőtt az infláció júniusban, de az így is csak 1 százalék, szemben a mi 4,6-os rátánkkal.
Makro / Külgazdaság Jól jártak Putyinék
Privátbankár.hu | 2025. július 11. 11:51
Csökkent az olajexportjuk, az árak emelkedése miatt mégis nőttek a bevételeik.
Makro / Külgazdaság Mi történhetett a britekkel?
Privátbankár.hu | 2025. július 11. 11:32
Váratlanul csökkent az angol, skót és walesi gazdaság együttes teljesítménye májusban.
Makro / Külgazdaság Végre a románok nézik a mi hátunkat
Privátbankár.hu | 2025. július 11. 10:07
Bár nálunk is már két hónapja újra emelkedik az infláció, a románoknál több mint 1 százalékponttal nagyobb a pénzromlás.
Makro / Külgazdaság Folytatódhat a hazai üzemanyagárak emelkedése
Privátbankár.hu | 2025. július 11. 09:34
Ám amennyiben a kutak lekövetik a nagykereskedelmi árak változását, akkor szombattól csak a gázolajért kellhet többet fizetni.
Makro / Külgazdaság Orbán Viktor most a közalkalmazottaknak kedvezne
Privátbankár.hu | 2025. július 11. 08:52
A kormányfő a Kossuth Rádióban azt mondta, dolgoznak azon, hogy az állami alkalmazottak számára is tudjanak segítséget nyújtani.
Makro / Külgazdaság Nagy bejelentést tettek a kínaiak
Privátbankár.hu | 2025. július 11. 08:23
13,8 százalékkal nőtt az autóeladás júniusban.
Makro / Külgazdaság Trump 35 százalékos vámot vet ki a kanadai termékekre
Privátbankár.hu | 2025. július 11. 07:14
Augusztus 1-jétől. A többiekre „csak” 15-20 százalékosat?
Makro / Külgazdaság Jó hír jött Amerikából
Privátbankár.hu | 2025. július 10. 17:16
A munkaerőpiacot érinti.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG