2p

A keddi Magyar Közlönyben számos köztársasági elnöki határozat jelent meg külszolgálati kinevezésekkel kapcsolatban a február és július közötti időszakról. Ljubjanában három hónap alatt kétszer cseréltek nagykövetet.

Áder János Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter javaslatára rendkívüli követ és meghatalmazott miniszterré nevezte ki

  • Vad Zoltán Leventét
  • dr. Géczy Balázst
  • dr. Palóczi Péter Bélát
  • dr. Szeverényi Ivonn Ildikót

még a március-június közti időszakban. Hogy mely országokban látják el Magyarország képviseletét, az a kinevezésekből nem derül ki; a rendkívüli követ és meghatalmazott miniszter jellemzően a nagykövetek beosztottja, vagy kisebb államok képviseletét vezeti.

Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter felszólal a 15. Bledi Stratégiai Fórumon 2020. augusztus 31-én. MTI/KKM/Borsos Mátyás
Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter felszólal a 15. Bledi Stratégiai Fórumon 2020. augusztus 31-én. MTI/KKM/Borsos Mátyás

Fejcsere Szenegálban

Júliusban Tromler Miklós Erik rendkívüli és meghatalmazott nagykövetet Áder felmentette Magyarországnak a Szenegáli Köztársaságban való képviseletére kapott megbízása alól, de közben megtarthatta rabati (Marokkó) és a Mauritániai Iszlám Köztársaságra vonatkozó megbízatását.

A szenegáli képviseletet Szabó András rendkívüli és meghatalmazott nagykövet vitte tovább - ő egyébként Ghánában, Elefántcsontparton, a Guineai Köztársaságban, Gambiában, Burkina Fasóban, Togóban, Libériában és Sierra Leonéban is képviseli a magyar érdekeket.

Fejcsere Ljubjanában - három hónap alatt kétszer is

A Közlönybe most került be az a februári határozat, amelyben elismerései mellett felmentik a ljubjanai szolgálat alól Szilágyiné Bátorfi Edit rendkívüli és meghatalmazott nagykövetet. A helyére dr. Vass-Salazar Mária Éva került a szlovén fővárosba - mindössze 3 hónapra. 

Május elején ugyanis felmentették dr. Vass-Salazar Mária Évát, de csak azért, hogy azonnal megbízzák Magyarország ottawai
nagykövetségének a vezetésével. A ljubjanai nagykövetség élén Dávid Andor Ferenc (korábban a Nemzetközi Visegrádi Alap igazgatója) vette át a helyét.
 

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Örülhet Merz kancellár: pöttömnyi lett az infláció Németországban
Privátbankár.hu | 2026. február 27. 15:01
Februárban a vártnál kevésbé nőttek a fogyasztói árak Németországban a német szövetségi statisztikai hivatal, a Destatis pénteken publikált, előzetes adatokon alapuló jelentése szerint.
Makro / Külgazdaság Embereket küld Orbán Viktor a Barátság vezeték megrongálódott részéhez
Privátbankár.hu | 2026. február 27. 13:03
Szlovákiával közösen állít fel és küld Ukrajnába vizsgálóbizottságot a magyar kormány. Vajon beengedik őket?
Makro / Külgazdaság Több vagy kevesebb német dolgozik?
Privátbankár.hu | 2026. február 27. 12:49
Magas szinten, de stagnél a német munkanélküliség.
Makro / Külgazdaság Lehet irigykedni: tovább gyorsult a horvát gazdaság növekedése
Privátbankár.hu | 2026. február 27. 12:24
Huszadik hónapja tart a növekedés, 2025 végén pedig még tovább is gyorsult a horvát GDP bővülése.
Makro / Külgazdaság Kiderült, mire is vágyik igazán Orbán Viktor a Barátság vezeték körüli csörtében?
Privátbankár.hu | 2026. február 27. 12:14
Pénzzel és szimbolikus győzelemmel távozhat a pástról a magyar kormányfő.
Makro / Külgazdaság Rég nem látott csúcsra ugrott a magyar munkanélküliség
Privátbankár.hu | 2026. február 27. 11:24
 Januárra ez a fajta szezonalitás nem jellemző, így valós létszámleépítésekről lehet szó.
Makro / Külgazdaság Tényleg közeledik az 1000 forintos benzinár?
Privátbankár.hu | 2026. február 27. 10:16
Ha igen, akkor egyelőre kis lépésekben. Itt vannak a pénteki átlagárak és a szombati előrejelzés.
Makro / Külgazdaság Többmilliárd dolláros mentővet dobnak Ukrajnának
Privátbankár.hu | 2026. február 27. 10:04
Az IMF-hitel segít fenntartani a gazdasági stabilitást, 1,5 milliárdot azonnal meg is kap Ukrajna.
Makro / Külgazdaság Olajblokád alá vettek minket Orbán Viktor szerint, felhívja Robert Ficót
Privátbankár.hu | 2026. február 27. 09:12
Szokásos péntek reggeli interjúját adta a miniszterelnök.
Makro / Külgazdaság Januárban is tovább fogyott a magyar, de többet házasodtunk
Privátbankár.hu | 2026. február 27. 08:56
Tovább romlottak a mutatók, az előző véhez képest is 2,8 százalékkal kevesebb gyerek született Magyarországon.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG