3p

Fenntarthatóság: trend, kötelezettség vagy üzleti csodafegyver?

Klasszis Talks&Wine – ahol a fenntarthatóság kézzel fogható üzleti értékké válik.

Jöjjön el, ne maradjon le a versenyben! Early bird jegyek február 16-ig!

Részletek és jelentkezés >>

Egyre szigorúbb intézkedéseket vezetnek be a koronavírus-járvány miatt Magyarországon, Müller Cecília országos tisztifőorvos keddtől látogatási tilalmat jelentett be a kórházakban.

Az országos tisztifőorvos teljes körű, az ország összes egészségügyi, fekvőbeteg-ellátást nyújtó intézményére vonatkozóan látogatási tilalmat rendelt el - közölte a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) szerdán az MTI-vel. A keddtől hatályos intézkedés vonatkozik a közfinanszírozott és a magánellátókra is.

Az NNK közlése értelmében védőfelszerelés biztosítása mellett a látogatási tilalom alatt a súlyos, életveszélyes állapotú vagy végstádiumú betegnél egy hozzátartozó, kiskorú beteg mellett egyik szülője vagy törvényes képviselője, szülő nőnél pedig egy általa megjelölt személy tartózkodhat.

A határozat kitér arra, hogy egyedi méltányosság keretében - kockázatbecslést követően - a kórház a kapcsolattatás lehetőségét mérlegelheti, indokolt esetben azt további esetekben is biztosíthatja. A dokumentum szerint, a rendelkezések megsértése esetén 30 ezer forinttól ötmillió forintig terjedő egészségügyi birság szabható ki

Hétfőtől az ország minden szociális intézményében látogatási és intézményelhagyási tilalmat is elrendeltek, ez a korlátozás volt az első belföldi intézkedés azóta, hogy elindult a második hullám. A koronavírus-járvány miatt naponta hétezren kérnek tesztet, ezért is kellett növelni a tesztek szállításához szükséges betegkocsik számát. A tesztek kiértékeléséhez a laboratóriumi kapacitás elegendő - mondta az országos tisztifőorvos egy online egészségügyi szakmai konferencián szerdán Budapesten.

Müller Cecília kiemelte: most, a második hullám idején is a kockázati csoportokba tartozók - idős, krónikus betegek - védelmére kell koncentrálni, ezért is hozott a napokban olyan utasítást, amely ismét szigorúan korlátozza a szociális intézményekben a kijárási, látogatási és felvételi lehetőséget.

Kérdésre válaszolva azt mondta, ha lesz is oltás, azt mindenképpen az első vonalban dolgozóknak kell megkapniuk; az egészségügyben dolgozóknak, majd a magas kockázatú csoportokba tartozóknak, illetve az ország közszolgáltatásában részt vevőknek, valamint a pedagógusoknak.

Kitért arra is, hogy míg márciusban a 19 év alatti fertőzöttek száma kilencven volt, mostanra ez megváltozott, egyértelműen a fiatal felnőtt - 20-29 éves - korosztályt érinti a megbetegedés, és ezért is alacsonyabb a halálozási arány.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Újabb akadály hárult el az Ukrajnának nyújtandó hitel elől?
Privátbankár.hu | 2026. február 14. 16:41
Megegyezett az ukrán kormány és az IMF.
Makro / Külgazdaság Százmilliárdos támogatásokat kaptak tavaly a kormánytól az akkucégek
Privátbankár.hu | 2026. február 14. 13:20
Látványosan visszatért tavaly a nagy volumenű ipari támogatások korszaka a magyar gazdaságpolitikában. A külföldi beruházóknak adott, egyedi kormányzati támogatások összege a sokszorosára emelkedett 2024-hez képest, ugyanakkor az intenzitás csökkent. A CATL debreceni gyára és a Samsung gödi üzeme is több mint százmilliárd forintos ösztönzőt kapott. De a német Rheinmetall fegyvergyártó is kifejezetten jól járt.
Makro / Külgazdaság „A putyinozás primitív” – ezt üzente Orbán Viktor a szombati évértékelőn
Kollár Dóra | 2026. február 14. 12:36
Szombaton tartották a miniszterelnöki évértékelőt.
Makro / Külgazdaság Rögtön nekiállna az euró bevezetésének a Tisza Párt
Privátbankár.hu | 2026. február 14. 11:38
Már az első száz napban elkezdené a Tisza megteremteni a magyar euró lehetőségét.  
Makro / Külgazdaság Ítéletet mondtak Magyarország szomszédjáról az éj leple alatt
Privátbankár.hu | 2026. február 14. 09:39
Megjelent a Fitch minősítése Romániáról.
Makro / Külgazdaság Gondot jelez a mutató Romániában, de van remény
Privátbankár.hu | 2026. február 13. 19:21
Romániában 0,9 százalékkal csökkent az ipari termelés 2025-ben – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Makro / Külgazdaság Pozitív inflációs meglepetés Amerikában
Privátbankár.hu | 2026. február 13. 16:41
Az Egyesült Államokban az elmezők által vártnál jelentősebben lassult az éves fogyasztóiár-emelkedés üteme januárban az amerikai munkaügyi minisztérium statisztikai hivatala, a U.S. Bureau of Labor Statistics pénteken közzétett adatai alapján.
Makro / Külgazdaság Repülőrajt Szlovákiában
Privátbankár.hu | 2026. február 13. 15:01
A múlt év utolsó negyedévében gyorsuló ütemben nőtt a szlovák gazdaság teljesítménye, éves összehasonlításban 1 százalékos GDP-növekedést könyvelt el – közölte a szlovák Statisztikai Hivatal (SÚSR) pénteken.
Makro / Külgazdaság Meglepetés az orosz jegybanktól
Privátbankár.hu | 2026. február 13. 14:01
Az orosz jegybank pénteken 16,0 százalékról 15,5 százalékra csökkentette az irányadó jegybanki kamatot, miközben a szakértők a kamat szinten tartására számítottak.
Makro / Külgazdaság Lesújtó ítéletet mondott Bod Péter Ákos a hazai korrupció okairól
Privátbankár.hu | 2026. február 13. 13:01
A korrupció intézményesülésének megfordítása erkölcsileg, társadalmilag és gazdaságilag is hasznos lenne.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG