2p
Elemzők erre az évre pozitív magyar osztályzati kilátásra, jövőre pedig felminősítésre számítanak.

Ideje lenne

Elemzők korábban is azt mondták már, a magyar gazdaság makrofolyamatai alapján indokolt lenne Magyarország államadós-osztályzatainak idei felminősítése. Részletek >>>

A magyar pénzügyi szektor döntéshozói arra számítanak, hogy jóllehet a magyar államadós-osztályzatok 2016 előtt nem feltétlenül térnek vissza a befektetési ajánlású kategóriába, a besorolások kilátását azonban a hitelminősítők sokkal hamarabb pozitívra javíthatják - közölték budapesti tárgyalásaik alapján londoni pénzügyi elemzők.

Valamit hallottak

Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter is üzent a S&P-nek. A hitelminősítő ma közli, hogyan döntött a magyar államadósság-besorolásról. Részletek >>>

A JP Morgan globális pénzügyi szolgáltató csoport londoni befektetési részlegének elemzői minapi budapesti látogatásukról összeállított, pénteken Londonban ismertetett beszámolójukban közölték: Budapesten azt hallották, hogy a Standard & Poor's hitelminősítő képviselői nemrég tárgyaltak Magyarországon, és lehetséges, hogy a magyar osztályzati kilátást a cég pozitívra javítja.

Nem jönnek a hitelminősítők? Vagy mégis?

A Moody's Investors Service elhalasztotta magyarországi látogatását, de lehet, hogy áprilisra hozza előre a magyar osztályzat következő felülvizsgálatát, és szintén nincs kizárva, hogy pozitív kilátást ad - áll a JP Morgan elemzőinek pénteki londoni beszámolójában.

A Moody's listáján két hete szerepelt Magyarország, ez a hitelminősítő azonban akkor nem hajtott végre felülvizsgálatot a magyar adósbesorolásokra.

A Moody's idei menetrendjében a magyar szuverén adósosztályzat hivatalosan legközelebb július 10-én kerülne sorra, ám a JP Morgan pénteki beszámolója szerint Magyarországon nem tartják kizártnak, hogy a Moody's ezt a jövő hónapra előre hozza.

 

 

 

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Csúnya kudarcot szenvedett el a cseh jegybank
Privátbankár.hu | 2026. január 10. 15:51
A cseh központi bank 72,9 milliárd cseh korona (körülbelül 3,5 milliárd dollár, 1 korona=15,87 forint) veszteséggel zárta a tavalyi évet – a CTK cseh január hírügynökségét.
Makro / Külgazdaság Mi történt? Kínában is megtorpant az autóeladás
Privátbankár.hu | 2026. január 10. 14:23
Kínában három éve a legkisebb ütemben, 3,9 teljes, 23,7 millió darabra nőtt a személygépkocsik kiskereskedelmi eladása tavaly. Egy évvel korábban, 2024-ben az éves növekedés 5,3 százalék volt – közölte a Kínai Személygépkocsi Szövetség (CPCA).
Makro / Külgazdaság Visszavettek a tempóból a románok
Privátbankár.hu | 2026. január 10. 13:49
Romániában 2,6 százalékkal kevesebb személygépkocsit gyártottak tavaly mint egy évvel korábban – közölte a romániai autógyártók egyesülete (ACAROM).
Makro / Külgazdaság Már az euróbevezetés első hetében boldogok lehetnek a bolgárok
Privátbankár.hu | 2026. január 10. 10:37
A Bolgár Értéktőzsde jelentős árfolyamemelkedéssel reagált az euró január elsejei bevezetésére, az idei első kereskedési héten a bolgár börze legrégebbi indexe, a Sofix 14,4 százalékkal 18 éves csúcsra emelkedett.
Makro / Külgazdaság Egyelőre hiába unszolja Trump az amerikai olajcégeket venezuelai beruházásokra
Privátbankár.hu | 2026. január 10. 08:12
Az Egyesült Államok elnöke, Donald Trump a Fehér Házban tartott pénteki találkozón arra szólította fel a nagy amerikai olajvállalatok vezetőit, hogy legalább 100 milliárd dollár értékben ruházzanak be Venezuela olajiparának újjáépítésébe.
Makro / Külgazdaság A bécsi kutató megbecsülte az EU-Mercosur megállapodás ausztriai hatását
Privátbankár.hu | 2026. január 9. 17:25
Oliver Reiter közgazdász, a Bécsi Nemzetközi Gazdasági Összehasonlítások Intézetének (wiiw) munkatársa fejtette ki véleményét.
Makro / Külgazdaság Többen dolgoznak az Egyesült Államokban, de van, akiknek ez sem elég
Privátbankár.hu | 2026. január 9. 16:45
A vártnál kevesebb munkahely jött létre, de a munkanélküliség csökkent decemberben.
Makro / Külgazdaság Az orosz-ukrán békekötést is befolyásolhatja Trumpék venezuelai akciója
Privátbankár.hu | 2026. január 9. 13:25
Az elmúlt napok legfontosabb katonai és politikai fejleménye a venezuelai elnök elfogása volt. Az akcióval Donald Trump egyértelműen erőt mutatott, szemben a korábbi hónapok tétlenségével. Ez akár Moszkva számára is fontos üzenet lehet, ráadásul az oroszok számára gazdasági szempontból is sok érv szólna a béke mellett.
Makro / Külgazdaság Most a vásárlók cáfoltak rá az elemzőkre
Privátbankár.hu | 2026. január 9. 13:05
Havi és éves összevetésben egyaránt az elemzők által vártnál nagyobb mértékben nőtt a kiskereskedelmi forgalom az euróövezetben novemberben.
Makro / Külgazdaság Mi történik? Zúdulnak a külföldi autók Magyarországra
Privátbankár.hu | 2026. január 9. 10:15
Tavaly a Datahouse adatai alapján 128 155 használt autó érkezett külföldről, ez 15,5 százalékkal több, mint 2024-ben – közölte a jóautók.hu pénteken az MTI-vel.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG