2p
A Brexit, a hazai informatikai piac és a nyári fesztiválszezon is szóba került a Trend Fm műsorában, ahol kollégánk, Baka F. Zoltán volt a vendég.
(Fotó: Wikimedia Commons)

A múlt hét legfontosabb politikai eseménye a brit népszavazás volt, amelynek eredményeképpen a konzervatív párt nagyon erős felhatalmazást kapott az uniós kilépési tárgyalások lezárására. A szavazás tehát tiszta helyzetet teremtett, ugyanakkor egy sor nyitott kérdésre kell még választ találnia a Boris Johnson vezette kormánynak: új alapokra kell helyezniük a kereskedelmi együttműködéseket a világ erőcentrumaival.

Idehaza kisebb léptékű ügyek tartották izgalomban a közvéleményt. Mindenképpen ide sorolandó, hogy végül nem jött létre a felvásárlási üzlet a 4iG és a Magyar Telekom érdekkörébe tartozó T-Systems között. Pedig nem ehhez vagyunk szokva a Jászai Gellért (és Mészáros Lőrinc) fémjelezte üzleti körtől, ahonnan jellemzően győzelmi jelentések szoktak érkezni. A piac egyelőre találgatja, hogy miért futottak zátonyra a tárgyalások, mindenesetre szakmai érvet nem könnyű találni, mert a megállapodás mindkét fél érdekét szolgálta volna.

A beszélgetés során szó esett a Piac és Profit magazin legfrissebb, e héten megjelenő számáról is. Ebben arról írunk egyebek mellett, hogy a Sziget - és számos más - fesztivált szervező cég milyen eredménnyel zárja az idei évet, illetve milyen átszervezésekre lesz szükség, hogy megmaradhasson az együttműködés a fesztiválokat befogadó településekkel. Van olyan terv például, hogy 2021-től időpontot cseréljen a VOLT Fesztivál és a Balaton Sound.

Részletek a Trend Fm hanganyagában:

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Brutálisan elszállt a költségvetési hiány március végére
Privátbankár.hu | 2026. április 10. 12:36
Tavaly 11 hónap alatt sem adódott össze akkora államháztartási hiány, mint az idei év első három hónapja során. Csak a márciusi, egy hónapos hiány 1313,6 milliárd forint volt. 
Makro / Külgazdaság Elhalasztja az orosz olaj tilalmáról szóló rendelet bemutatását az Európai Unió
Privátbankár.hu | 2026. április 10. 11:16
A jogszabály-tervezetnek most nincs elég politikai támogatása, ezért nem április közepén mutatja be az Európai Bizottság az orosz olaj importtilalmáról szóló uniós rendelettervet. Ez egyértelműen Magyarország és Szlovákia pozícióját erősíti.
Makro / Külgazdaság Nagyot csökken a dízel piaci ára szombaton: eljött a fordulat?
Privátbankár.hu | 2026. április 10. 10:52
Bruttó 25 forinttal csökken a dízel literenkénti piaci ára szombaton, de pénteken még 810 forintos átlagáron tankolhat, akinek nincs magyar rendszáma. A benzin ára is lefelé mozog.
Makro / Külgazdaság Gátszakadás: itt vannak a Publicus legfrissebb adatai a Tisza és a Fidesz népszerűségéről
Privátbankár.hu | 2026. április 10. 08:38
Az utolsó hetekben nagyon sokan indultak meg a várható győztes irányába – értékelte az eredményeket Pulai András, a Publicus vezetője.
Makro / Külgazdaság Megkérdezték a magyarokat, jobban élnek-e, mint négy éve – mutatjuk a válaszokat
Privátbankár.hu | 2026. április 10. 08:01
Épphogy kettesre értékelték az Orbán-kormány teljesítményét a válaszolók a 21 Kutatóközpont felmérésében. Többen mondták azt, hogy rosszabbul élnek, mint négy éve, mint azt, hogy nem változtak az életkörülményeik.
Makro / Külgazdaság Az egész világ megszenvedi az iráni háborút?
Privátbankár.hu | 2026. április 9. 19:22
Vészjósló az IMF előrejelzése.
Makro / Külgazdaság Hormuzi-szoros: veszélyes precedens lenne a legújabb iráni ötlet?
Privátbankár.hu | 2026. április 9. 18:15
Az ENSZ nem tartja jó ötletnek.
Makro / Külgazdaság Donald Trump is bosszankodhat az amerikai GDP miatt
Privátbankár.hu | 2026. április 9. 16:55
Kellemetlen meglepetés az amerikai gazdaságból.
Makro / Külgazdaság Májusban végleg elbúcsúzhat a Fed elnöke
Privátbankár.hu | 2026. április 9. 16:25
A Fehér Ház tanácsadója szerint ez már szinte biztos.
Makro / Külgazdaság Kellemetlen adat jött a német gazdaságból
Privátbankár.hu | 2026. április 9. 14:34
Nincsen jó időszaka a német cégeknek.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG