Itt van minden, amit az Otthon Start programról tudni kell, mielőtt belevágna

Szeptembertől indul az Otthon Start Program, amely akár 50 millió forintos, fix 3 százalékos, államilag támogatott kamatozású hitellel segíti a lakást vásárlókat, építőket – családi állapottól és gyermekszámtól függetlenül, gyermekvállalási kötelezettség nélkül. Összeszedtük a legfontosabb tudnivalókat az igénylés feltételeiről.
Itt van minden, amit az Otthon Start  programról tudni kell, mielőtt  belevágna
2p

Miért állhatott be a Tisza és a Fidesz közötti különbség?
Ki nyerhet az adók körüli politikai viharon?
Mi lesz az átláthatósági törvényből?

Online Klasszis Klub élőben Somogyi Zoltánnal!
Vegyen részt és kérdezze Ön is a neves szociológust!

2025. szeptember 24. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Így kell tetézni a bajt egy apró hiba után.

Lapunk még hetekkel korábban derítette ki, hogy valami nem stimmel a nyíregyházi Legoland ötletével. Kovács Ferenc polgármester egy Facebook-posztban azt írta, hogy épülhet a központ, amire a kormány már pénzt is adott, viszont a jogok kizárólagos tulajdonosa közölte a Privátbankárral: még csak hírből sem hallott arról, hogy építene bármit is Nyíregyházán.

A polgármester örült, előre ivott a medve bőrére, nem kellett volna. Nem nagy ügy, kis kommunikációs hiba, a cikkünk megjelenése után át is írta a posztot és innentől letudhattuk volna az egész történetet (mondjuk az érdekelne, hogy minden bemondásra ad-e a kormány közel 10 milliárdot).

Viszont a mai képviselő-testületi ülésen megint előkerült a téma, és Kovács Ferenc most nagyot hibázott: a szabolcsihir.hu tájékoztatása szerint ugyanis Nagy László MSZP-s képviselő kérdésére az alábbi választ adta: "nem mondtam, hogy meg fogjuk építeni, azt mondtam, hogy megszületett a kormányhatározat a támogatásról",

Kovács Ferenc valószínűleg elfelejtette, hogy visszanézhető, hogyan szerkesztettek át egy posztot a Facebookon, úgyhogy a pontosság kedvéért mutatjuk az eredeti bejegyzését is, ahol szó szerint ott van, hogy "megépítjük Magyarország legkülönlegesebb turisztikai attrakcióját":

Forrás: Kovács Ferenc Facebook-oldala

A polgármester továbbá arról is beszélt, hogy "médiaostobaság", amit lapunk írt és nehezményezte, hogy először nem az önkormányzatot kerestük meg. A Privátbankár.hu viszont szakmailag megfelelően járt el, amikor még a cikk publikálása előtt felvette a kapcsolatot a sajtóosztály dolgozóival, akik a lehető legjobb tudásuk szerint válaszoltak is kérdéseinkre. Közülük - mint kiderült - a szóvivő és a sajtófőnök is elbúcsúzhattak a pozíciójuktól az ügy után és áthelyezték őket a Város-kép Kft. állományába.

Kovács Ferenc azzal zárta le a témát, hogy nagyszerű dolog lenne Nyíregyháza fejlődése szempontjából a Legoland-beruházás. Nem adja fel, tovább megy, de most sokkal nehezebb a dolga - írja a szabolcsihir.hu. A versenybe azóta már Zugló is beszállt.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Várakozáson felül nő az egészségpénztárak száma
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 18. 16:03
Az OTP Pénztárak vezetője szerint  tendencia hátterében az állhat, hogy a lakosság körében egyre népszerűbb ez az öngondoskodási forma.
Makro / Külgazdaság Bajban van Putyin, ehhez már az orosz tömegeknek is lesz egy-két szava?
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 18. 12:46
Valamit kezdeni kell az elszálló hiánnyal, de az orosz elnök csak azt döntheti el, melyik kezébe harapjon.
Makro / Külgazdaság Már megint bezsebelt 130 milliárdot az Orbán-kormány
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 18. 12:14
Pedig csak 45 milliárdot terveztek.
Makro / Külgazdaság Nagyon nagy a baj Európában – itt vannak a friss adatok
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 18. 11:33
Ilyen száraz hónapot még nem láttak az uniós intézetben.
Makro / Külgazdaság Megy ez Otthon Start nélkül is? Elképesztő számok érkeztek a szomszédból
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 18. 10:53
Másfélszeresére nőtt a lakásépítés volumene tavalyhoz képest Romániában.
Makro / Külgazdaság Komoly bajban lehet a magyar kormány olajügyben
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 18. 10:17
Szent-Iványi István szerint nem sok jót jelent a magyar kormánynak a befolyásos republikánus szenátor megszólalása.
Makro / Külgazdaság Megtörtént a rég várt kamatcsökkentés
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 18. 06:28
Döntött a Fed, és itt még nincs vége.
Makro / Külgazdaság Magyarország nincs egyedül: érdekes európai inflációs adat érkezett
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 17. 19:41
Augusztusban az előző havival megegyezően 2 százalék volt az éves infláció az euróövezetben az Európai Unió statisztikai hivatala, az Eurostat szerdán közzétett végleges adatai szerint. A tendencia hasonló volt a magyarországihoz, hiszen a hazai adat is stagnált az előző hónaphoz képest. 
Makro / Külgazdaság A bóvli szélén Magyarország: tényleg leminősíthetnek minket?
Imre Lőrinc | 2025. szeptember 17. 16:55
Mindössze 0,8 százalékos GDP-növekedés várható idén Magyarországon, 4,5 százalékos infláció mellett. A fogyasztói árindexet mesterségesen leszorító árrésstop a választásokig valószínűleg velünk maradhat. Az érdemi hiánycsökkentés viszont a politikai küzdelem hatására jövőre is elmarad. 
Makro / Külgazdaság Milliárdos pénzeket érintő pofont kaphat Izrael: „megfelelő és arányos válasz”
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 17. 14:27
Kereskedelmi szankciókat is javasol Brüsszel Izraellel szemben.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG