3p

Mi jön az Orbán-korszak után?
Mit tud tenni a gazdasággal a Magyar-kormány?

Online Klasszis Klub élőben Pogátsa Zoltánnal!

Vegyen részt és kérdezze Ön is az ismert közgazdászt, szociológust!

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt! >>

A szenátus után végül a képviselőház is megszavazta a kormány büdzséjét.

Ahogy arról korábban már írtunk, élénk egyeztetések indultak szombaton az amerikai törvényhozók között a kormányzat működésének finanszírozását átmenetileg biztosító törvényről, amely első körben elbukott a szenátusi szavazáson, emiatt részlegesen leálltak a kormányzati hivatalok és ügynökségek. Most azonban úgy tűnik, sikerült végül meggyőzniük egymást a feleknek, a szenátus ugyanis hétfő délután elsöprő, 81:18 arányban fogadta el a törvényt, a képviselők pedig 266:150 aránnyal rábólintottak a törvényre.

A dolgok innentől már simán mennek, a kormányzati hivatalok és ügynökségek működését február 8-ig biztosító törvényt már át is küldték a Fehér Házba, amelynek szóvivője, Sarah Huckabee Sanders a szenátusi voksolás után jelezte: az elnök haladéktalanul alá is írja azt. A megszavazott törvény értelmében a hétfőn kényszerszabadságra küldött hivatalnokokat keddre már be is rendelték dolgozni, emellett ismét megnyitják a nemzeti parkokat, állatkerteket és mindazon kormányzati irodákat, ügynökségeket, szervezeteket, amelyek - mivel nem minősülnek elsődleges fontosságúaknak, ezért leálltak szombaton. Az Egyesült Államokban egyébként legutóbb 2013-ban, Barack Obama elnöksége idején állt le a kormányzati hivatalok működése, az a válság akkor 16 napig tartott.

Behúzták a demokraták

A szenátus pénteki kudarcát – és a kormányzat mintegy 3 napos leállását – az okozta, hogy a demokrata politikusok gyakorlatilag egyhangúlag a kormányzati büdzsé ellen szavaztak, miután a republikánus oldal elutasította a követeléseiket a DACA program rendezéséről. A bevándorlók gyerekeit védő intézkedést még Barack Obama vezette be, és mintegy 800 ezer fiatalt véd, akik illegálisan érkeztek az országba a szüleikkel, de az Egyesült Államokat tartják a hazájuknak. A republikánusok most garanciát vállaltak arra, hogy rendezik a DACA körüli nézeteltéréseket, így sikerült keresztülverni a büdzsét a szenátuson és a képviselőházon is.

Bevándorlók gyereke a bevándorlók ellen - célba ér Trump új rendelete?Az Egyesült Államokban sok éves társadalmi vita a bevándorlás kérdése - a zöldkártya-program és az illegálisan betelepülők gyermekeinek védelme azonban évente több százezer embert enged be az országba. A politikai oldalak láncmigrációnak vagy családegyesítésnek nevezik az ellentmondásos rendszert, Trump azonban hamarosan komoly változásokat hozhat új reformjával. A Privátbankár.hu cikkéért kattints ide! >>>

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Rögtön sorsdöntő csata vár a Tisza-kormányra – ettől függ Magyarország leminősítése
Privátbankár.hu | 2026. április 17. 13:55
A hitelminősítők várhatóan csak ősszel vizsgálják felül Magyarország adósságbesorolását, amelynek alakulásában az európai uniós pénzek felszabadítása döntő tényező lehet – közölte a GKI Gazdaságkutató Zrt. pénteken.
Makro / Külgazdaság Május 11-től lehet új kormánya az országnak
Privátbankár.hu | 2026. április 17. 12:45
Nagy beiktatási rendezvény lehet előtte a Kossuth téren.
Makro / Külgazdaság Bod Péter Ákos: Az új miniszterelnök a minisztereknek jelentős autonómiát szán
Privátbankár.hu | 2026. április 17. 11:10
A közgazdász a Költségvetési Tanács összetételét is megváltoztatná.
Makro / Külgazdaság Nagy Márton elbúcsúzott a politikától
Privátbankár.hu | 2026. április 17. 10:48
A közösségi médiában is törölték az oldalát.
Makro / Külgazdaság Még olcsóbb lesz a tankolás szombattól
Privátbankár.hu | 2026. április 17. 09:53
A védett ár továbbra is marad.
Makro / Külgazdaság Mol: osztalékfizetés a harmadik negyedévben
Privátbankár.hu | 2026. április 17. 08:55
Magyar Péterrel is erről tárgyaltak.
Makro / Külgazdaság A KSH szerint nagyot nőttek a keresetek februárban
Privátbankár.hu | 2026. április 17. 08:30
A nettó kereset mediánértéke 417 100 forint.
Makro / Külgazdaság A kínai miniszterelnök is gratulált Magyar Péternek
Privátbankár.hu | 2026. április 17. 07:59
Kína kész együttműködni az új magyar vezetéssel.
Makro / Külgazdaság Nagyon kell az ukrán segítség, a magyar gazdaság számára óriási a tét
Király Béla | 2026. április 17. 05:44
Történelmi mélypontra süllyedt a magyar stratégiai olajkészlet, így óriási szükség lenne az olajimport felpörgetésére. A keddi hírek szerint az ukránok néhány héten belül újraindítják az oroszok által szétlőtt Barátság vezetéket, így talán elkerülhető lesz a gazdaságot padlóra küldő olaj- és üzemanyaghiány.
Makro / Külgazdaság Megy vagy marad a védett üzemanyagár? Tárgyalt Magyar Péter és Hernádi Zsolt
Privátbankár.hu | 2026. április 16. 20:41
A Mol szerint zavartalan az üzemanyagellátás, a védett árakat pedig az új kormány is fenntartja majd. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG