2p
A Moody's szerint se fizetésképtelenség, se gazdasági káosz nem fenyeget.

Az Egyesült Államok akkor sem veszítené el a legjobb, AAA szuverén osztályzatát és akkor is tovább törlesztené adósságát, ha a kongresszus nem szavazná meg határidőre az adósságlimit módosítását - derül ki a Moody's Investors Service legfrissebb, az amerikai kongresszusban köröztetett tanulmányából, amelyet internetes kiadásában ismertetett a The Washington Post.

Barack Obama amerikai elnök többször is kijelentette, hogy az országot a fizetésképtelenné válás és a gazdasági káosz fenyegeti, ha a kongresszus jövő csütörtökig nem hagyja jóvá az adósságplafon emelését. A Moody's álláspontja a lap szerint ezzel szemben az, hogy az amerikai kormány ebben az esetben is törlesztené adósságának kamatait és tőkerészét, illetve megőrizné hitelképességét.

"Az adósságlimit a befolyó bevételek mértékéig korlátozza a kormányzati kiadásokat; az nem tiltja meg a kormánynak az adósságszolgálatot. Nincs közvetlen összefüggés az adósságlimit és a fizetésképtelenség között" - állította a hitelminősítő.

A Moody's ennél is tovább ment és azt állította, hogy a helyzet most kevésbé súlyos, mint amilyen 2011-ben, az adósságplafon ügyében folytatott legutóbbi nagy küzdelem idején volt.

"Az államháztartási hiány 2011-ben jelentősen nagyobb volt a jelenleginél, így az október 17-e után szükségessé váló költségvetési vágás nagysága most kisebb, mint akkor volt" - állt a lap szerint az elemzésben

Barack Obama keddi sajtóértekezletén bejelentette, hogy Jacob Lew pénzügyminiszter csütörtökön egy szenátusi meghallgatáson fogja ismertetni a kormányzat azzal kapcsolatos elképzeléseit, hogy mi lesz a teendő, ha nem sikerül megállapodni az adósságlimit ügyében.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Főleg a marketingesek használják a mesterséges intelligenciát
Privátbankár.hu | 2026. április 5. 15:15
A vállalati edukációban még jelentős tartalékok vannak.
Makro / Külgazdaság Magyar Péter is beülne Orbán Viktor mellé a Védelmi Tanácsba
Privátbankár.hu | 2026. április 5. 13:38
A Tisza Párt elnöke felszólította a miniszterelnököt, hogy haladéktalanul tájékoztassa a fejleményekről.
Makro / Külgazdaság Szijjártó Péter: Megtámadták a szuverenitásunkat!
Privátbankár.hu | 2026. április 5. 12:53
A külügyminiszter szerint megvédik a rezsicsökkentést.
Makro / Külgazdaság „Nem lehetetlen a hosszú élet, de tenni is kell érte” – mondja Kóka János, a Doktor24 alapító tulajdonosa
Kormos Olga | 2026. április 5. 11:31
A hosszú élet titkáról, a longevity egyszerűen vagy kicsit nehezebben megvalósítható feltételeiről beszélt Kóka János, a Doktor24 Medicina Zrt. alapító tulajdonosa a Klasszis Média Longevity és egészséggazdaság című konferenciáján.
Makro / Külgazdaság Részletes ábra érkezett a tojás áráról
Privátbankár.hu | 2026. április 5. 09:07
Érdekesen alakult a tojás ára.
Makro / Külgazdaság Sorsdöntő adatok érkezhetnek még a választás előtt
Privátbankár.hu | 2026. április 5. 08:27
Szerdán jelenik meg a fogyasztói árak márciusi adata.
Makro / Külgazdaság Irán karjaiba lökte a háború a világ egyik legnagyobb olajimportőrét
Privátbankár.hu | 2026. április 4. 16:35
Az indiai finomítók 7 év után ismét olajat vásároltak Irántól, miután a közel-keleti háború leállította a szállításokat a Hormuzi-szoroson keresztül.
Makro / Külgazdaság Zelenszkij újragondolná a Barátság vezeték jövőjét
Privátbankár.hu | 2026. április 4. 13:30
Ukrajna egyszerre próbálja helyreállítani a háborúban sérült energetikai infrastruktúrát és újrapozicionálni a Barátság kőolajvezeték jövőjét – derül ki Volodimir Zelenszkij elnök legújabb bejelentéséből. Eközben az európai uniós finanszírozás körüli politikai vita egyre inkább blokkolja a folyamatot.
Makro / Külgazdaság Valami megindult a Hormuzi-szorosnál
Privátbankár.hu | 2026. április 4. 12:58
Három ománi üzemeltetésű tanker, egy francia tulajdonú konténerszállító hajó és egy japán tulajdonú gázszállító haladt át a Hormuzi-szoroson csütörtök óta – derül ki a hajózási adatokból. Ez azt tükrözi, hogy Irán engedélyezi az áthaladást azoknak a hajóknak, amelyeket „barátságosnak” tekint.
Makro / Külgazdaság Tartós válságra készül az Európai Unió, már írják a vészforgatókönyveket
Privátbankár.hu | 2026. április 4. 11:58
Az Európai Unió tartós energiaválságra készül, amelyet a közel-keleti konfliktus és az ellátási útvonalak sérülékenysége okoz. Brüsszel szerint ugyan még nincs közvetlen ellátásbiztonsági krízis, de az árak tartósan magasak maradhatnak, és egyes termékeknél rövid távon is romolhat a helyzet.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG