2p

Legkevesebb 24 katona életét vesztette, és sokan megsebesültek egy terrortámadásban, amelyet kedden hajnalban követtek el Pakisztán északnyugati részén, az afgán határ melletti Dera Iszmail Hán városban.

A biztonsági erők két tisztje a Reuters hírügynökségnek elmondta, hogy egy öngyilkos merénylő egy robbanószerrel töltött teherautóval előbb nekihajtott a hadsereg alaptáboraként használt rendőrőrs határfalának, majd társai tüzet nyitottak a katonákra.

A biztonsági erők többórás tűzharc után három támadóval végeztek, az elmenekült fegyveresek után hajtóvadászat indult - közölte Kamal Hán, a helyi rendőrség tisztje.

Legalább 24 katona meghalt. Fotó: Depositphotos
Legalább 24 katona meghalt. Fotó: Depositphotos

A támadás halálos áldozatainak száma várhatóan emelkedni fog, mivel tíz meglőtt személy kritikus állapotban van - mondta el az újságíróknak Mohammad Adnan, a rendőrség egyik magas beosztású tisztviselője.

A pakisztáni hadsereg sajtószolgálata (ISPR) közleményben tudatta, hogy a tűzharc során legalább 34 katona megsebesült, a biztonsági erők végül mind a hat terroristával végeztek.

Sarfraz Bugti belügyminiszter elítélte és terrorista cselekménynek nevezte a támadást, továbbá részvétét fejezte ki az áldozatok miatt, akiket mártíroknak nevezett - közölte a belügyi hivatal.

A hadsereg elleni támadást a pakisztáni tálibokkal kapcsolatban álló Tehrik-e-Dzsafria Pakisztán (TJP) síita szervezet vállalta magára.

(MTI) 

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Nem vizsgálja a hatóság az Indexet és a Blikket
Privátbankár.hu | 2025. november 18. 11:34
Bár a médiapiac döntően átalakul, a versenyhivatalt ez nem igazán érdekli.
Makro / Külgazdaság Csökkent az átlag- és a mediánbér július és szeptember között
Privátbankár.hu | 2025. november 18. 08:37
Alacsonyabb a nettó átlag- és mediánkereset is a júliusinál: utóbbi akkor még 399 ezer forint volt. Igaz, az augusztusi és a tavaly szeptemberi számokhoz képest van emelkedés, amelyről részletesen ír a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
Makro / Külgazdaság Zombi cégek, felpörgő kiva és új Nokia: így adóznak a vállalkozások a jövő évtől
Imre Lőrinc | 2025. november 17. 19:42
Több mint 200 ezer vállalkozást érint a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara, illetve a kormányzat megállapodásából létrejött, 11 pontból álló adócsökkentési csomag, ami jövőre 78-90 milliárd forintot vesz ki az államkasszából, és hagy ott a cégeknél. A sajtóeseményt követő háttérbeszélgetésen azt is megtudtuk, hogy terítéken van-e még a szocho 13-ról 12 százalékra csökkentése.
Makro / Külgazdaság Szijjártó Péter bekeményített: perelni akar a magyar kormány?
Privátbankár.hu | 2025. november 17. 18:19
Ha kikerülik az Európai Unióban a magyar vétót.
Makro / Külgazdaság Enyhül a feszültség? Közeledik egymáshoz Kína és Németország
Privátbankár.hu | 2025. november 17. 17:01
Először járt a jelenlegi német kormány egy minisztere Kínában.
Makro / Külgazdaság Mi lehet az amerikai védőpajzs?
Privátbankár.hu | 2025. november 17. 15:04
Orbán Viktor miniszterelnök az Egyesült Államokban járt, és azt mondják, sok mindent intézett, konkrétumok viszont alig vannak, az igazán fontos megállapodás pedig elmaradt – erről beszélt főmunkatársunk, Herman Bernadett a Trend FM hétfői adásában.
Makro / Külgazdaság A kereskedők adtak egy tippet a kormánynak
Privátbankár.hu | 2025. november 17. 12:17
A kevesebb közteher szerintük jobb lenne.
Makro / Külgazdaság Kiderült, milyen árak lesznek a benzinkutakon
Privátbankár.hu | 2025. november 17. 11:12
A héten kedden nem változnak az üzemanyag nagykereskedelmi árak. 
Makro / Külgazdaság 11 pontban könnyíti a vállalkozások terheit a kormány – jelentette be Orbán Viktor
Privátbankár.hu | 2025. november 17. 10:52
Ezt tartalmazza a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara elnökével hétfőn délelőtt kötött megállapodás.
Makro / Külgazdaság Nagyon szép számokat közölt az AutoWallis
Privátbankár.hu | 2025. november 17. 09:58
A Kiskereskedelmi Üzletág mutatta fel a legnagyobb növekedést.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG