1p
Az elemzők által várt 108,8 pont helyett 109,6 pontra javult februárban a német üzleti hangulatot követő átfogó mutató értéke. A német vállalatok üzleti hangulata minden szegmensben javult a szolgáltatásoktól kezdve egészen a feldolgozóiparig. A vállalatok jövőre vonatkozó várakozásai már négy hónapja egyre jobbak.

A német üzleti hangulat indexe februárban is tovább emelkedett, a kereskedelem és az ipar üzleti hangulata is javult. A vállalatok a jövőre vonatkozóan immáron negyedik alkalommal rendelkeznek optimistább jövőképpel. Az üzleti hangulat indexe januárban 108,3 ponton állt, az index már november óta emelkedik. Februárban a várakozások alindexe a januári 100,9 pontról 102,3 pontra javult, ami szintén kedvezőbb növekedés az elemzők által várt 101,9 pontnál. A jelenlegi helyzet megítélésének mutatója a januári 116,3 pontról 117,5 pontra bővült, míg szakértők a mutató értékének stagnálására számítottak.

Az üzleti hangulat a feldolgozóiparban további javulást mutatott, februárban 14,3 pontra emelkedett a januári 13,4-es értékről. Ezen szektor vállalatai jóval kedvezőbb várakozásokkal rendelkeznek, mint a többi szektor. A feldolgozóiparban többek között a munkavállalók számának bővítését is tervezik a vállalatok.

Az üzleti hangulat a kis- és nagykereskedelemben is javulást mutatott februárban. A nagykereskedelem üzleti hangulata 14,9 pontra emelkedett a korábbi 10,5 pontról. A kiskereskedelmi szegmens esetében is jelentős volt a változás 3,6 pontra emelkedett az üzleti hangulat indexe a januári -0,5 pontról. A jelenlegi üzleti helyzettel a vállalatok többsége jóval elégedettebb, mint januárban volt. Az építőipar szegmensében az üzleti hangulat szignifikánsan, a januári -3,6-os értékről 3,3 pontra emelkedett. Az építőipari vállalatok a hat hónapos üzleti kilátásokat is jóval optimistábban ítélték meg februárban.  

A jó februári hangulat a szolgáltató szektorban is megmutatkozott. A szolgáltató szegmens vállalatainak üzleti hangulata jelentősen - 22,3 pontról 24,9 pontra - emelkedett februárban, a vállalatok jóval elégedettebbek a jelenlegi helyzetükkel, mint januárban voltak, és a hat havi kilátásokat is pozitívabban értékelték.





A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Itt az orosz bosszú – Magyarországon is megérezzük?
Privátbankár.hu | 2025. december 14. 15:06
Itt a válasz az orosz olajat szállító tankerek elleni támadásokra. Rácz András szerint globális következményeik lehetnek.
Makro / Külgazdaság Orbán Viktor elárulta az egyetlen dolgot, ami fájt neki idén
Privátbankár.hu | 2025. december 14. 12:37
Hosszú interjút adott a miniszterelnök. Beszélt a Szőlő utcai ügyről, politikáról és gazdaságról – de nem e területekről származik az idei év egyetlen fájdalmas emléke számára.
Makro / Külgazdaság Nagy pakkal készül Orbán Viktor Brüsszelbe
Privátbankár.hu | 2025. december 14. 10:49
Lehet, hogy ezúttal nem lesz elég egy különgép?
Makro / Külgazdaság Egy év sem telt el, máris újabb előrehozott választás jöhet Németországban?
Imre Lőrinc | 2025. december 14. 06:04
Bár sokan bíztak az ellenkezőjében, mára kiderült, hogy nem egy nagy beruházási csomag fogja megváltani a német gazdaságot. Ráadásul alig fél évvel a kormányalakítás után máris repedezik a Friedrich Merz vezette kormánykoalíció, amit a nyugdíjreform és a sorkatonaság kérdése is megtépáz. Számunkra rossz hír, hogy a németországi fejleményeket Magyarországról sem nézhetjük ölbe tett kézzel.
Makro / Külgazdaság Magához édesgeti Donald Trump Putyin egyik legjobb barátját?
Privátbankár.hu | 2025. december 13. 16:32
Az Egyesült Államok feloldja a fehérorosz káliumsóra kivetett szankciókat.
Makro / Külgazdaság Elhasal az orosz gazdaság – Putyinnak sem jött össze a repülőrajt
Privátbankár.hu | 2025. december 13. 13:18
Ahogy közeleg az év vége, úgy lesz egyre kisebb az éves orosz GDP-növekedés. A külkereskedelem is szűkült, különösen Európa irányába.
Makro / Külgazdaság Leálltak Trump kitoloncoló járatai Venezuelába?
Privátbankár.hu | 2025. december 12. 17:38
A repülőgépek nem érkeznek.
Makro / Külgazdaság Váratlan húzással csökkentenék az európai autóipar függőségét
Privátbankár.hu | 2025. december 12. 13:20
Növelnék az újrahasznosítási arányt.
Makro / Külgazdaság Kiderült, mire készül Trump: csak a bemelegítés volt a venezuelai tanker lefoglalása
Litván Dániel | 2025. december 12. 10:12
Ha továbbmennek ezen az úton, akkor Iránnak és Oroszországnak is lesz min aggódnia.
Makro / Külgazdaság Keserű meglepetés a brit gazdaságban
Privátbankár.hu | 2025. december 12. 09:32
A pénteki hivatalos adatok szerint Nagy-Britannia gazdasága váratlanul zsugorodott az októberig tartó három hónapban, ami valószínűleg növeli a Bank of England kamatcsökkentéseire vonatkozó várakozásokat.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG