1p

A geopolitika felforgatja a piacokat – készüljön fel időben, kerülje el a bukást!
Fedezze fel, hogyan hat a világrend változása az Ön pénzügyeire!

Klasszis Befektetői Klub

2026. január 27., Budapest

Ne maradjon le – jelentkezzen most! >>

A büdzsé módosításának célja, hogy Magyarország kilenc év után kikerüljön a túlzotthiány-eljárás alól.
Orbán Gábor

Orbán Gábor a Nemzetgazdasági Minisztérium adó- és pénzügyekért felelős államtitkára előterjesztői expozéjában ismertette: a javaslat egyrészt a túlzotthiány-eljárás megszüntetése érdekében meghozott azon intézkedések végrehajtását tartalmazza, amelyek kizárólag országgyűlési hatáskörben, a költségvetési törvény módosításával kezelhetőek, másrészt a költségvetési törvény alkalmazása során felmerült jogalkalmazói észrevételeket kezeli. Harmadrészt a kormány időközben meghozott döntéseinek hatását vezeti át.

Az államtitkár hangsúlyozta: az Európai Bizottság 2013. május 3-án közzétett, Magyarországra vonatkozó makrogazdasági, költségvetési prognózisával ellentétben nem 0,2 százalékos, hanem 0,7 százalékos lesz a gazdasági növekedés 2013-ban és prognózis óta beérkezett adatok is a kormány által várt pályát támasztják alá. Hangsúlyozta: a kormány álláspontja szerint az elfogadott 2013-as költségvetés a jelentős tartalékokra is figyelemmel az Európai Bizottság által várt egyensúlyjavító intézkedések nélkül, biztonságosan teljesíteni tudja a 2,7 százalékos hiánycélt.

Orbán Gábor szerint a kiigazítások nem érintik a családoknak, illetve magánszemélyeknek juttatott forrásokat, támogatásokat, hanem teljes egészében az állam működési kiadásainak csökkentésére irányulnak. "Nyugodtan nevezhetjük ezeket uniós zárolásnak" - tette hozzá. Ennek a nagyságrendje az idei évre a GDP 0,3 százaléka és döntő részben a kormány irányítása alá tartozó szerveket érintik, de arányosan vonatkoznak a kormány irányításától független szervezetekre is - fogalmazott.

Kiemelte: ez a törvényjavaslat szükséges ahhoz, hogy Magyarország kilenc év után kikerüljön a túlzotthiány-eljárás alól, illetve hogy "a magyar polgárok eddig elvégzett komoly és nehéz munkáját az Európai Bizottság és az Európai Tanács is hivatalosan elismerje".

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Az energia is jóval olcsóbb lett Németországban
Privátbankár.hu | 2026. január 16. 11:36
Itt vannak a legfrissebb német inflációs adatok. 
Makro / Külgazdaság Hosszú vita után vette az első komoly akadályt Orbán Viktor cseh szövetségese
Privátbankár.hu | 2026. január 16. 10:58
Eddig még ilyen hosszan nem vitáztak kormányprogramról Csehországban, de a végén kényelmes többséggel szavazták meg Babisék terveit.
Makro / Külgazdaság 46-szor nyúlt hozzá a kormány a tavalyi költségvetéshez
Privátbankár.hu | 2026. január 16. 10:46
Összesen 2212 milliárdot mozgattak meg kormányhatározatokkal.
Makro / Külgazdaság Minden várakozást felülmúlt a két amerikai nagybank
Privátbankár.hu | 2026. január 16. 10:12
Messze felülmúlták az előrejelzéseket.
Makro / Külgazdaság Egy év után végre maga mellé vesz valakit Várhelyi Olivér – de érdekes figurát választott
Privátbankár.hu | 2026. január 16. 09:12
A bukott lengyel kormánypárttól igazolt kommunikációs tanácsadót a magyar uniós biztos.
Makro / Külgazdaság Orbán Viktor szerint nem fog visszajönni Ukrajnából az uniós pénz
Privátbankár.hu | 2026. január 16. 08:33
Gázunk és tüzifánk van elég, de a pénzünkre Brüsszel pályázik – foglalhatnánk össze a miniszterelnök idei első közrádiós jelenését.
Makro / Külgazdaság Egymilliós támogatás: nagyon közel a határidő
Privátbankár.hu | 2026. január 16. 08:04
Nagy segítséget nyújthat az otthontámogatás, de már csak néhány napig igényelhető.
Makro / Külgazdaság A Toyota Motor Europe hatalmasat hasított tavaly
Privátbankár.hu | 2026. január 15. 17:19
A Toyota Európa (Toyota Motor Europe – TME) történelmi rekordot jelentő több mint 1 229 000 új autó értékesítésével zárta a 2025-ös naptári évet – tájékoztatta az MTI-t a japán autógyártó vállalat.
Makro / Külgazdaság EBRD: rekordot döntöttek a működési térségnek nyújtott tavalyi finanszírozások
Privátbankár.hu | 2026. január 15. 16:14
Minden eddiginél több, az egy évvel korábbi rekordnál is nagyobb értékű finanszírozást nyújtott a működési térségéhez tartozó gazdaságoknak tavaly az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank (EBRD).
Makro / Külgazdaság Meglepetés történt az euróövezet ipari termelésében tavaly novemberben
Privátbankár.hu | 2026. január 15. 15:01
Havi és éves összevetésben egyaránt a vártnál gyorsabb ütemben nőtt az euróövezet ipari termelése tavaly novemberben az Európai Unió statisztikai hivatala, az Eurostat csütörtökön közzétett adatai szerint.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG