2p
Szokásos rádióinterjújában a kormányfő nevet adott az új egységnek, amely bázisául is szolgál majd a Brüsszel elleni harcokban.

Orbán Viktor pénteki szokásos rádióinterjúját hallgatni továbbra is kifejezetten érdekes annak fényében, hogy elsöprő támogatottságként értékelik a kormánypártok az érdektelenségből érvénytelenségbe forduló népszavazást. Persze, hogy megint erre volt felhúzva a beszélgetés első fele a Kossuth Rádióban: 3,3 millió ember szava kötelezi a kormányt, és ezt jó, ha a többi parlamenti párt is elfogadja - utalt a miniszterelnök, amikor az alkotmánymódosítással kapcsolatos ötpárti egyeztetésekről kérdezték. A kormány minden párt támogatását akarja a módosításhoz, nem éri be a Jobbikkal.

A kormányfő szerint Magyarország volt az egyetlen olyan állam, ami annyira demokratikus, hogy hajlandó volt megkérdezni a polgárait arról, hogy akarják-e a betelepítést. Orbán szerint a többi európai vezető fél megkérdezni a választóit. Ugyanakkor Magyarországon - mint egy ideje tudjuk - új egység jött létre. Neve is van az új kormányzati kommunikációs eszköznek: "nevezzük úgy, hogy Új Egység Magyarországért".

Orbán szerint ez az egység a kiindulópont, ahonnan lehet majd tárgyalni a következő EU-csúcson a kötelező kvóta elfelejtéséről. A miniszterelnök szerint ugyanis ez egy olyan kérdés, amelybe az unió nem szólhat bele, és sajnálatát fejezte ki, hogy a belügyminiszterek tegnapi találkozóján még mindig téma volt a kötelező kvóta annak ellenére, hogy több ország is ellenzi azt.

Itt nem állami gazdaság van

A felminősítés kapcsán Orbán Viktor elmondta, hogy cél a versenyképesség javítása, amihez egy jó gazdaságpolitika és a magánszektorral való párbeszéd kell. A miniszterelnök, szerint lassan-lassan már a munkaerőhiánnyal kell megküzdeni - hozzátennénk, hogy ennél azonban eggyel komolyabb a helyzet, sok helyen már a vállalkozás működését is veszélyezteti a szakemberhiány.

A Népszabadság bezárására valamint a néhai Népszabadság által feszegetett témákra, azaz Rogán Antal helikopterezésére, a jegybankelnök körüli ügyekre sajnos nem jutott idő a beszélgetésben.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Zelenszkij újragondolná a Barátság vezeték jövőjét
Privátbankár.hu | 2026. április 4. 13:30
Ukrajna egyszerre próbálja helyreállítani a háborúban sérült energetikai infrastruktúrát és újrapozicionálni a Barátság kőolajvezeték jövőjét – derül ki Volodimir Zelenszkij elnök legújabb bejelentéséből. Eközben az európai uniós finanszírozás körüli politikai vita egyre inkább blokkolja a folyamatot.
Makro / Külgazdaság Valami megindult a Hormuzi-szorosnál
Privátbankár.hu | 2026. április 4. 12:58
Három ománi üzemeltetésű tanker, egy francia tulajdonú konténerszállító hajó és egy japán tulajdonú gázszállító haladt át a Hormuzi-szoroson csütörtök óta – derül ki a hajózási adatokból. Ez azt tükrözi, hogy Irán engedélyezi az áthaladást azoknak a hajóknak, amelyeket „barátságosnak” tekint.
Makro / Külgazdaság Tartós válságra készül az Európai Unió, már írják a vészforgatókönyveket
Privátbankár.hu | 2026. április 4. 11:58
Az Európai Unió tartós energiaválságra készül, amelyet a közel-keleti konfliktus és az ellátási útvonalak sérülékenysége okoz. Brüsszel szerint ugyan még nincs közvetlen ellátásbiztonsági krízis, de az árak tartósan magasak maradhatnak, és egyes termékeknél rövid távon is romolhat a helyzet.
Makro / Külgazdaság Már a tartalékainkat éljük fel, meddig maradhat olcsó a benzin Magyarországon?
Privátbankár.hu | 2026. április 4. 10:50
Egyelőre jó helyzetben vannak a magyar autósok, hiszen a kormány viszonylag alacsony szinten rögzítette az üzemanyagárakat. Ugyanakkor a készletek folyamatosan csökkennek, így félő, hogy előbb-utóbb benzinhiány léphet fel.
Makro / Külgazdaság Újabb intő jel jött a német gazdaságból
Privátbankár.hu | 2026. április 4. 10:15
Jelentősen visszaesett a meghirdetett állások száma a német feldolgozóiparban, ami az ipari aktivitás gyengülésére utal, és a gazdaság szerkezetének kedvezőtlen átalakulását vetíti előre – közölte a Welt am Sonntag az Index munkaerőpiaci kutató adataira hivatkozva.
Makro / Külgazdaság Ukrajna nem kap magyar gázt – mégis, mi történt?
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 16:56
Szerda óta nincs gázszállítás Magyarország irányából Ukrajnába.
Makro / Külgazdaság Így alakulnak az árak a húsvét alatt a benzinkutakon
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 14:03
Így alakulnak az árak Nagypénteken a benzinkutakon.
Makro / Külgazdaság Megint bezsákolt 115 milliárdot a magyar kormány, de jóval többet is kaphatott volna
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 13:16
Rövid távra drágábban, hosszabb távra viszont olcsóbban hiteleznek a magyar államnak a befektetők az előző aukcióhoz képest.
Makro / Külgazdaság Csehországban is hozzányúlnak a benzinárhoz
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 13:03
Maximalizálják a nyereséget, a jövedéki adót pedig csökkentik – mire lesz elég?
Makro / Külgazdaság Leírta a rettegett szót a Bank of America
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 12:52
Az iráni háború miatt újra feljeslik a láthatáron a stagfláció réme.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG