Orbán Viktor szerint az Európai Bizottság javaslataival szemben Magyarország határait magyar katonák és rendőrök fogják védeni, és az ország semmilyen betelepítési programot nem fogad el.
Orbán Viktor szerdán a Facebook-oldalára feltöltött videóban - amelyet útban az EU-tagországok állam-, illetve kormányfőinek háromnapos csúcsértekezletére rögzítettek. Szerinte fontos találkozó lesz Brüsszelben, az Európai Bizottság ugyanis továbbra is gőzerővel gyártja a betelepítési programokat.
"Továbbra is el akarják venni tőlünk a határvédelemhez fűződő jogunkat, illetve ők akarják megmondani, kik tartózkodhatnak Magyarországon és Európa többi országában" - mondta.
Szerinte ezekkel a javaslatokkal kapcsolatban a magyar álláspont egyértelmű, a határt a mi katonáink és rendőreink fogják védeni és semmilyen betelepítési programot nem fogadunk el.
(Az Európai Unió 10 ezer fős határőrség felállítását tervezi. Részletek >>>)
A főbb részvények vegyesen teljesítenek, a magyar börze összességben felfelé emelkedve unatkozik.

Lerántotta a leplet: ezzel zsebelte be az idei díjakat az Erste profija
A magyar sztori jó és a forint erősődésén keresztül megfelelő dezinflációs folyamatok indultak el




