| 
| Magyar határvédelem MTI Fotó: Ujvári Sándor | 
10 ezer fős határőrség felállítását tervezi az Európai Unió a migráció megfékezésére, írja a Financial Times az Európai Bizottság egy, a lap által megismert dokumentumára  hivatkozva. Az őrség 2020-ra állna fel, tagjai fegyvert viselhetnének,  és az unió határain belül és azon túl is be lehetne vetni őket, áll az  iratban. 
Az egység megállítaná az EU-ba érkező migránsokat és az uniós  tagállamok közti illegális utazásokat, valamint felgyorsítaná azoknak a  hazaküldését, akiknek elutasították a menekültkérelmét. A határőrség  tervét Jean-Claude Juncker EB-elnök szerdán jelenti be. 
Az őrség az Európai Határ- és Parti Őrség vezetése alatt fog  működni, mely kiterjesztett jogokat kap arra, hogy információt cseréljen  az EU-n kívüli államokkal, annak érdekében, hogy felgyorsítsák a  migránsok visszaküldését. Az őrséget a harmadik országokban is  bevethetik, az adott, helyi kormányok beleegyezésével.
(mfor.hu)
                    
		
                            
                            
                            
                            
                            
                            
                            
                            
                            
                            
							Esélyes, hogy Zohran Mamdani lesz New York polgármestere. 						
                        
                        
                        
                        
                        
                        
                        

