Itt van minden, amit az Otthon Start programról tudni kell, mielőtt belevágna

Szeptembertől indul az Otthon Start Program, amely akár 50 millió forintos, fix 3 százalékos, államilag támogatott kamatozású hitellel segíti a lakást vásárlókat, építőket – családi állapottól és gyermekszámtól függetlenül, gyermekvállalási kötelezettség nélkül. Összeszedtük a legfontosabb tudnivalókat az igénylés feltételeiről.
Itt van minden, amit az Otthon Start  programról tudni kell, mielőtt  belevágna
2p

Változó hazai szabályozás: mit vár el az Ön cégétől a hatóság?
Sokakat érint - jöjjön el!

Klasszis Talks & Wine - Fenntarthatóság 2025 ősz

2025. szeptember 17.

Részletek itt >

Ha péntek, akkor Orbán Viktor a Kossuth rádióban – a ma reggeli miniszterelnöki interjún is a koronavírus-számokról, a már bejelentett szigorításokról és az oltásról volt szó.

Orbán Viktor ma is az operatív törzs ülésén kezdte a munkát, így ismertette a napi koronavírus-számokat. Mint mondta, az elmúlt 24 órában 6369 új fertőzöttet találtak az országban, az elhunytak száma pedig 143 fővel növekedett. A kórházakban jelenleg 6867 beteget ápolnak, közülük 677-en szorulnak lélegeztetőgépes ellátásra. Ez utóbbi rekord, mert eddig a második hullám csúcsa 674 beteg volt.

A tegnap bejelentett szigorításról elmondta, nem volt más válásztása a kormánynak. 

A bölcsödéket még megpróbálják nyitva tartani. Ami az élethez kell, az menni fog, de minden más, étterem, kaszinó, műszaki cikkeket árusító boltok, bezárnak. A virágboltok 8-án még nyitva maradnak, de utána nekik is be kell zárni.

- mondta Orbán Viktor vasárnap a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában. A miniszterelnök elmondta: a szigorítások miatt bezárásra kényszerülő cégeknek elengedik az egész hónapra abérleti díjakat, megkapják a bértámogatást, adókedvezményeket, arra a mintára, ahogy a szállodáknál éttermeknél történt mondta a miniszterelnök.

Orbán Viktor szerint 15-20 ezerig is felmehet a kórházi ápoltak száma, de van elég ágy, van elég ember és van elég lélegeztetőgép is. A kellő emberszám biztosításáról Orbán azt mondta, hogy a hiányzó munkaerőt kirendelésekkel pótolják, a belső tartalékokon kívül kórházak között is átmozgatnak, és a rezidenseket és végzős orvostanhallgatókat is bevonják az ellátásba. Sőt, a miniszterelnök arról is beszélt, hogy a magánegészségügyben dolgozókat is bevonhatják: a kormány szakértői már dolgoznak a bevonási terv részletein.

Nagyobb baj szerinte, hogy sokan nem ott laknak, mint ahol nyilvántartották, ez problémákat okozott. Az adat alapú oltási szervezésnek vannak problémái, ezeket ki fogják javítani. Már nem a személyes ismeretség alapján fogják oltani az embereket, hanem adatok alapján - fogalmazott a kormányfő.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Gyilkos alkut kötött Ursula von der Leyen Trumppal?
Litván Dániel | 2025. szeptember 14. 17:04
Emberéletekben is mérhető következményei lehetnek, ha az unió beengedi az amerikai előírásoknak megfelelő monstrumokat az útjaira. Márpedig az Egyesült Államokkal kötött megállapodás szövegéből az következik, hogy be fogja.
Makro / Külgazdaság A magyar vétó mellett is keresi a lehetőséget az EU Ukrajna csatlakozásához
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 14. 16:29
Erről Ukrajna európai integrációért felelős miniszterelnök-helyettese beszélt. A csatlakozáshoz minden tagállam jóváhagyása szükséges lenne, de a magyar kormány kitart a vétó mellett.
Makro / Külgazdaság Nagy Márton: az AI kitörési pont Magyarország számára
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 14. 15:34
Elkészült az ötéves terv az AI kapcsán, a nemzetgazdasági miniszter szerint 15 százalékkal növelheti a magyar GDP-t a mesterséges intelligencia használata.
Makro / Külgazdaság Ezért közeledhet a magyar kormány Belaruszhoz
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 14. 14:51
Lukasenka hintapolitikája a Nyugatnak szól: arra akarja kényszeríteni az EU-t, hogy oldja fel a gazdasági, kereskedelmi blokádot Belarusszal szemben. 
Makro / Külgazdaság Az egyik legnagyobb orosz olajfinomítót találta el az ukrán hadsereg
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 14. 12:43
A hírt a magyar származású Robert Brovdi parancsnok erősítette meg.
Makro / Külgazdaság Börtönbe küldené Soros Györgyöt Donald Trump
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 14. 11:52
Az amerikai elnök ismét nekiesett a 95 éves üzletembernek, ezúttal egy maffiahálózatok ellen hozott törvényt vetne be.
Makro / Külgazdaság Ekkora távolságra képesek a Lengyelországban talált orosz drónok
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 14. 10:24
Az Mfornak nyilatkozó szakértők arról beszéltek: a Lengyelországban talált orosz drónok akár 6-700 kilométert is képesek repülni. Belaruszból indítva ebbe mind Záhony, mind Budapest belefér.
Makro / Külgazdaság „Tárgyak zuhanhatnak le a levegőből” – riasztást kaptak egy romániai megye lakói
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 14. 09:09
Orosz drónt észlelt a román légierő, felszálltak az F-16-osok szombat este.
Makro / Külgazdaság Pogátsa Zoltán: Tévhit, hogy a Fidesz az osztogatással meg tudja nyerni a választásokat
Izsó Márton - Csabai Károly | 2025. szeptember 14. 06:04
A közgazdász, szociológus, a Soproni Egyetem docense a szeptember 11-ei élő műsorunk vendége volt. A Klasszis Klub Live 5. évfolyamának 83. adását most a Klasszis YouTube-csatornán megnézheti, vagy a Klasszis Podcast-csatornán meghallgathatja.
Makro / Külgazdaság Trump úgy üzent az orosz olajról, hogy a magyar kormány is megértse
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 13. 14:06
Az amerikai elnök levelet írt a NATO-tagországoknak.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG