2p
A miniszterelnök szerint illúzió ennek bevezetése és csupán blöff az 54 ezer menekült áttelepítése.
Orbán Viktor Brüsszelben. Kép forrása: MTI

A magyar kormányfő erkölcsileg nehéz kérdésnek nevezte a kvótarendszert. Mint mondta, a kvótarendszer nem megoldás, és ezt még azok a vezetők is tudják, akik ezt javasolják.

Angela Merkel és Francois Hollande viszont épp ellenkezőleg, a kvótarendszerben látják a megoldást. Részletek >>>>

A megoldást a határok védelme jelenti, amely minden ország kötelessége - jelentette ki Orán Viktor brüsszeli sajtótájékoztatóján.

Mint hangsúlyozta, arról már senki nem beszél, hogy a kvótarendszer bevezetése nyomán majd kevesebben fognak jönni, és az is kérdéses, hogy miután szétosztották a menekülteket, miként lehet kikényszeríteni azt, hogy az adott tagállamban maradjanak.

Schengen forog kockán

Schengent meg kell védeni - hangsúlyozta a magyar miniszterelnök, utalva arra, hogy annak esetleges kudarca ellentétes lenne az európai és a magyar érdekekkel, az európai értékekkel. A miniszterelnök hasonlóan fontosnak nevezte a dublini egyezmény betartását is. Mindennek kikényszerítése a magyar állam kötelessége - fogalmazott Orbán.

Mire jutott Brüsszelben?

Jean-Claude Junckerrel, az Európai Bizottság elnökével folytatott megbeszélés után Natasha Bertaud, az uniós javaslattevő-végrehajtó intézmény szóvivője annyit közölt: konstruktív volt az eszmecsere.

A brüsszeli bizottság hajlandóságát arra, hogy támogatást nyújtson Magyarországnak az egyre nehezebb helyzetben. Mint azt Orbán Viktor sajtótájékoztatóján is világossá tette, számokat, illetve részleteket nem vitattak meg - tette hozzá a szóvivő.

A bizottság a jövő héten további javaslatokkal áll elő. Natasha Bertaud közölte, hogy a találkozón megvitatták a magyar határkerítés ügyét. Juncker kifejtette azt a nézetét, hogy a kerítések rossz üzenetet hordoznak, és nem jelentenek hosszú távú megoldást.

Blöff az 54 ezer menekült áttelepítése

A  Die Welt című német napilap uniós forrásokra hivatkozva csütörtökön azt írta, az Európai Bizottság 54 ezer menekültet telepítene át Magyarországról az Európai Unió más tagállamaiba. Orbánb a brüsszeli sajtótájékoztatóján egy újságírói kérdésre válaszolva blöffnek nevezte a lap információját. A kormányfő közölte, hogy brüsszeli tárgyalásain erre vonatkozóan semmilyen szám nem hangzott el.

 

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Magyar Péter elárulta: adónemeket töröl el a kormány, nagy változások jönnek
Privátbankár.hu | 2026. július 17. 18:00
A miniszterelnök már kora délután beharangozta, hogy adóügyekben hozott döntéseket a kormány, a részleteket pedig Facebook-oldalán közzétett videójában ismertette.
Makro / Külgazdaság Fontos lépéshez érkezett az iskolakezdési támogatás bevezetése
Privátbankár.hu | 2026. július 17. 17:27
A törvényjavaslat felkerült a parlament honlapjára. 
Makro / Külgazdaság Megdicsérték a Magyar-kormányt Brüsszelben, de még akad teendő
Privátbankár.hu | 2026. július 17. 14:12
Közzétették a jogállamisági jelentést.
Makro / Külgazdaság Megint elmeszelte Magyarországot az Európai Unió bírósága
Privátbankár.hu | 2026. július 17. 13:14
A jogállamisági eljárást is befolyásolhatja az ítélet.
Makro / Külgazdaság Bod Péter Ákos: Ügyek, amelyekkel mielőbb kezdenie kell valamit a Magyar-kormánynak
Privátbankár.hu | 2026. július 17. 12:46
A Klasszis Média állandó szerzője, a volt jegybankelnök, közgazdász, egyetemi tanár az Európai Tanács ajánlásait átlapozva arra jutott, noha azok nem igazan bírnak fegyelmező erővel, de hivatkozási alapnak is jók lehetnek, ha a kormány már elszánta magát az olyan korrigáló döntésre, amelynek nem csak azonnali nyertesei vannak.
Makro / Külgazdaság Jelentkezzen, aki érti, mi történik a magyar benzinárakkal!
Privátbankár.hu | 2026. július 17. 12:31
Újra lángol Irán, a magyar kutakon viszont mintha betonba öntötték volna az árakat.
Makro / Külgazdaság Brüsszeli megerősítés: tényleg az élmezőnyben Magyarország
Privátbankár.hu | 2026. július 17. 11:57
Csak hat országban mutatott ki a magyarnál alacsonyabb harmonizált fogyasztóiár-indexet az Európai Bizottság statisztikai hivatala.
Makro / Külgazdaság Hiába dolgozott volna bő háromszoros áron, Lázár János a NER-es vállalkozók cégével kötött 30 éves szerződést
Privátbankár.hu | 2026. július 17. 11:44
Vitézy Dávid ismertette a korábbi miniszter egyik utolsó érdekes döntését.
Makro / Külgazdaság Együtt csengetett be Kármán András és Varga Mihály
Privátbankár.hu | 2026. július 17. 10:21
A tőzsdére vinnék a magyarok pénzét.
Makro / Külgazdaság Padlót fogott a román ipar
Privátbankár.hu | 2026. július 17. 10:06
A májusi az idei legrosszabb adat.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG