2p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

A Budapestről Moszkvába tartó repülőút ideje jócskán megnőtt.

Nagy-Britannia volt az első ország, mely megtiltotta az Aeroflot orosz légitársaságnak, hogy leszálljon a területén, amire válaszul Oroszország szünetelteti brit járatokat.

Időközben újabb szankciók érkeztek az orosz vállalat ellen, melyeket a Roadster gyűjtött össze.

Tegnap Lengyelország és Csehország is bejelentette, hogy nem használhatja a légterét az Aeroflot,

a LOT pedig  ezzel párhuzamosan le is állította moszkvai és szentpétervári járatait. Nem sokkal később Bulgária is csatlakozott az említett országokhoz, és lezárta légterét az orosz gépek előtt.

Az Aeroflot Airlines válaszul bejelentette, hogy a prágai és varsói vonalait előreláthatólag március 28-ig felfüggeszti.

Így kerülte ki az érintett országokat a moszkvai járat. Fotó: flightradar24.com
Így kerülte ki az érintett országokat a moszkvai járat. Fotó: flightradar24.com

A budapesti járat egyelőre működik, de a korlátozások miatti kerülőnek köszönhetően megnövekedett menetidővel kell számolniuk az utasoknak. A Flightradar24 felvételén látható, hogy hogyan kerülte ki a ma reggeli Moszkva-Budapest járat a lengyel és a cseh légteret.

A Delta Air Lines felfüggesztette a kapcsolatait az Aeroflottal, és azonnali hatállyal visszavonta kódmegosztási megállapodásait a közösen üzemeltetett járatoknál. Így lekerült az Aeroflot kódja a Delta Los Angeles és New York JFK-ről induló járatiról.

Nemcsak a légi közlekedésben változnak az útvonalak a háború miatt: nemrég írtunk arról, hogyan módosítják a körutazásaikat a tengerjárók. Mindemellett más, kulturális folyamatokat is elindított a kialakult helyzet.

Friss információ a The GuardiantólÉsztország iés Litvánia is lezárta légterét az orosz gépek előtt, csatlakozva a balti szomszédos Lettországhoz. Kaja Kallas kormányfő arra buzdította a többi uniós országot, hogy kövessék példájukat. Lettország most március 26-ig törölte az összes oroszországi járatot, nem csak az orosz légitársaságok járatait.

17.53: az MTI híre szerint Románia is lezárta légterét az orosz gépek elől.

18.37: az MTI híre szerint Szlovénia is így döntött

Az ukrán háborúval kapcsolatos híreket itt követheti:

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Senki nem tudja, mi jöhet a magyar benzinkutakon
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 15. 10:34
Jelenleg elképzelhetetlen, merre indulnak el az árak a következő napokban.
Makro / Külgazdaság Ketyeg az óra: a kormány hazahozna minden EU-s pénzt, felülvizsgálják a kiemelt beruházásokat
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 14. 17:44
Ezek voltak a kormányszóvivői tájékoztató legfontosabb témái.
Makro / Külgazdaság Megint sokkal drágább lesz a tankolás
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 14. 12:27
Ezúttal mindkét üzemanyagtípusnál jelentősebb emelés érkezik.
Makro / Külgazdaság Kapitány István döntött: kirúgta a Posta vezérét is
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 14. 11:29
Láng Géza utódját még keresik.
Makro / Külgazdaság Magyar Péter: „Nem abból a kőbányából érkezik a paksi beruházásra a több tonna kő, amire sokan gondolnak”
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 13. 17:30
Magyar Péter miniszterelnök és két szakember tartott sajtótájékoztatót a paksi helyzettel kapcsolatban. Arról is beszélt, hogy a két beruházásról döntöttek a Duna vízszintjének megemelése érdekében.  
Makro / Külgazdaság Mi vár az autósokra a benzinkutakon? Itt az előrejelzés
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 13. 16:46
Péntekre sem érkezik újabb nagykereskedelmi árváltozás.
Makro / Külgazdaság Magyar Péter: újra apadásnak indult a Duna
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 13. 16:02
Erről a kormányzati tájékoztatón beszélt.
Makro / Külgazdaság Új fejlemény az MNB-botrányban: dokumentumokat adtak át az ügyészségnek
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 13. 15:02
Az előző jegybanki vezetés idején történt ügyben.
Makro / Külgazdaság Teljesen leálíltják Románia egyetlen atomerőművét a vízállás miatt
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 13. 11:40
Túl alacsony a Duna, és a vízállás folyamatosan és jelentősen csökken. Románia jelentős, 2000 megawattot meghaladó áramimportra szorul a leállítás után az esti csúcsidőben.
Makro / Külgazdaság Nem tétlenkedett Krausz Ferenc: új vállalkozást alapított
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 13. 10:42
Az államhoz kerülnek a Nobel-díjas fizikushoz, Krausz Ferenchez köthető Élvonal Alapítvány közfeladatai és a hozzá tartozó Molekuláris Ujjlenyomat Kutató Központ (CMF) – mindeközben a tudós egy hónapja már létre is hozott egy új vállalkozást.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG