2p

Mi lesz a privát vagyonokkal?

Vagyonadó, bizalmi vagyonkezelés, alapítványok, magántőkealapok – 2026 fordulópontot hozhat.
Ne hozzon fontos döntéseket a legfrissebb információk nélkül!
Vegyen részt a Klasszis Investment & Wealth Management Summit 2026 konferencián, és hallgassa meg a legjobb szakértőket!

Részletek és Early Bird jelentkezés >>

Az ENSZ egyhangú határozatban további szankciókat szavazott meg Phenjannal szemben.
Fotó: MTI/EPA/KCNA

A biztonsági tanács által megszavazott szankciók egyebek mellett megtiltják az észak-koreai textilexportot és felső határt szabnak a nyersolajimportnak is. Az Egyesült Államok ugyan még ennél szélesebb körű és keményebb büntető intézkedéseket javasolt, de Oroszország és Kína támogatásának megszerzéséhez engednie kellett. Utóbbi kettő korábban már kifejtette véleményét arról, hogy nem pártolják a további szankciókat, ennek kapcsán még Angela Merkel is kísérletet tett arra, hogy jobb belátásra bírja Vlagyimir Putyin orosz elnököt.

2006 óta egyébként ez volt a 9. határozat Phenjan ellen, fontos belátni ugyanakkor, hogy az eddigi büntető intézkedések nem hoztak eredményt, mivel a diktatúra nem hajlandó tárgyalóasztalhoz ülni, sőt, a szankciók hatására mintha tovább sürgetnék az atomprogramot. A most meghozott szankciók ugyanakkor érzékenyen érinthetik az országot, Észak-Korea harmadik legfontosabb exportcikke tavaly a feketeszén és az ásványi anyagok után a textiláru volt. A textil 80 százalékát ráadásul a kínai piacon értékesítették. Emellett az új szankció betiltja a cseppfolyósított gáz importját, évi kétmillió hordóban maximalizálja a finomított olajból készült termékek behozatalát, és a jelenlegi szinten maximalizálja a nyersolaj bevitelét az országba.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Sulyok Tamás ezzel is pórul járhat: hamarosan fizetését is megvághatják
Privátbankár.hu | 2026. június 2. 17:48
Csökkenhet a köztársasági elnöki illetmény.
Makro / Külgazdaság Sorsdöntő tárgyalás jön a kormány és az önkormányzatok között
Imre Lőrinc | 2026. június 2. 17:24
Szerdán a Magyar Önkormányzatok Szövetsége (MÖSZ) elkezdi az egyeztetéseket Lőrincz Viktóriával, a kormány vidék- és településfejlesztési miniszterével az önkormányzati rendszer reformjáról. A szövetség egy részletes javaslatcsomaggal készül.
Makro / Külgazdaság Fellélegezhetnek az osztrákok? Ígéretes adat jött a sógoroktól
Privátbankár.hu | 2026. június 2. 17:00
Csökkenésnek indult a munkanélküliségi ráta.
Makro / Külgazdaság Két fontos szervezet vezetőjét is leváltotta a belügyminiszter
Privátbankár.hu | 2026. június 2. 16:09
Kedd délután jelent meg az erről szóló döntés. 
Makro / Külgazdaság Magyar Péter ígéretet kapott: számíthat a kormány a német segítségre
Privátbankár.hu | 2026. június 2. 14:28
Berlinben találkozott a német kancellár és a magyar miniszterelnök.
Makro / Külgazdaság Félelmetesen nagyot kaszált Izrael a fegyverexporton
Privátbankár.hu | 2026. június 2. 14:06
Rekordot döntöttek az izraeli fegyverexportok 2025-ben.
Makro / Külgazdaság Több mint 400 milliárd forintot kapnak az adófizetőktől a bankok
Herman Bernadett | 2026. június 2. 13:13
A bankok stabilak, de kockázatosak a gyereket nem vállalt babavárósok hitelei, az elszabadult lakásárak és az energiaárak emelkedése is problémát okozhat a vállalati hiteleknél. 
Makro / Külgazdaság Végre egyszer ujjal mutogathatunk az osztrákokra – itt a friss adat
Privátbankár.hu | 2026. június 2. 12:58
Tovább gyorsult az infláció.
Makro / Külgazdaság Van egy óriási feltámadója a magyar gazdaságnak, csak nehogy tiszavirág-életű legyen
Imre Lőrinc | 2026. június 2. 12:28
Több mint 3 éve nem láthattunk olyan erőteljes GDP-adatot Magyarországon, mint az idei első negyedévben. Januártól márciusig 1,7 százalékkal bővült a gazdaság éves alapon. Az elemzők szerint 2026 egészében is nagyjából ekkora növekedésre lehet számítani. A nagy nyertes és egyben feltámadó az ipar.
Makro / Külgazdaság Eddig tartott a jó világ a benzinkutakon?
Privátbankár.hu | 2026. június 2. 11:51
Fordul a trend vagy csak megáll?
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG