2p
Brit ellenzéki pártok vezetői azt kérték az Európai Uniótól, hogy kezdje meg a felkészülést egy újabb nagy-britanniai EU-népszavazásra.

Sir Vince Cable, a harmadik legnagyobb országos brit parlamenti párt, a Liberális Demokraták vezetője, valamint a Skócia függetlenségére törekvő, a brit EU-tagság megszűnését szintén élesen ellenző Skót Nemzeti Párt (SNP), a Zöldek és a walesi nacionalista párt, a Plaid Cymru parlamenti frakcióinak vezetői látogatást tettek Michel Barniernél, az Európai Bizottság Brexit-ügyi főtárgyalójánál.

A megbeszélés után kiadott közös nyilatkozatukban közölték: tudatták Barnier-val, hogy a brit parlamentben többpárti ellenállás bontakozik ki a kormányzó Konzervatív Párt „pusztító” Brexit-politikájával szemben, és nincs parlamenti többsége a jelenlegi Brexit-irányvonalnak.

Vince Cable a közös nyilatkozatban leszögezte: azt az egyértelmű üzenetet intézte Barnierhez, hogy ideje elkezdeni a komoly készenléti tervezést az újabb népszavazásra. Tudjuk, hogy a brit kormány is hozzákezdett ilyen tervek elkészítéséhez, tekintettel arra, hogy egyre erősebb az igény egy ilyen szavazásra, és ezt a múlt heti demonstráció is megmutatta – fogalmazott.

Százezreket tüntettek

Cable a Londonban tartott szombati több százezres tüntetésre utalt, amelynek résztvevői azt követelték, hogy újabb népszavazás dönthessen a Brexit feltételrendszeréről. A hatalmas megmozdulást a People's Vote - A nép voksa - nevű kampánycsoport szervezte. A csoport tavasszal alakult ismert közéleti személyiségek, politikusok és üzleti vezetők részvételével az újabb népszavazás kiharcolására.

Új népszavazást követelt a minap Tony Blair volt munkáspárti miniszterelnök, valamint Sir Nick Clegg egykori liberális demokrata és Lord Michael Heseltine volt konzervatív párti miniszterelnök-helyettes is több európai napilapban és a The Guardian című baloldali brit újságban megjelent közös cikkében. A három egykori vezető politikus úgy fogalmazott, hogy a jelenlegi konzervatív párti brit kormány képtelen felfogni a Brexit várható gazdasági árát, a Brexit szószólói pedig továbbra is a tagadás fantáziavilágában élnek.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Együtt szállt fapadosra Orbán Viktor és Szijjártó Péter
Privátbankár.hu | 2025. november 6. 09:08
Irány Washington!
Makro / Külgazdaság 1661 milliárdot költöttünk, de mire?
Privátbankár.hu | 2025. november 6. 08:46
Friss adatok a magyar kiskereskedelemi forgalomról.
Makro / Külgazdaság Csak első látásra jött jó hír a magyar iparról
Privátbankár.hu | 2025. november 6. 08:31
Munkanaphatástól megtisztítva már megint csökkent a termelés tavalyhoz képest.
Makro / Külgazdaság Amerikai gázt hoznának Szlovákiába és Ukrajnába
Privátbankár.hu | 2025. november 6. 08:11
Folynak a tárgyalások.
Makro / Külgazdaság Napi 4500 járatot kell törölni a Trump-féle rekordleállás miatt
Privátbankár.hu | 2025. november 6. 06:51
Nem kapnak fizetést a légiirányítók, korlátozni kell a forgalmat.
Makro / Külgazdaság Trump ennek az adatnak aligha örült
Privátbankár.hu | 2025. november 5. 19:55
A vártnál rosszabb lett egy amerikai gazdasági szám.
Makro / Külgazdaság Varga Mihályék közt megint óriási volt az egyetértés
Privátbankár.hu | 2025. november 5. 19:33
Egyhangú volt a kamatdöntés.
Makro / Külgazdaság Tömegével zárják be Ukrajnában a gyógyszertárakat
Kormos Olga | 2025. november 5. 19:13
Csak két patikalánc 175 telephelye szűnt meg az év eleje óta a háborúban álló Ukrajnában, de a többi sincs jó helyzetben.
Makro / Külgazdaság Két világhatalom közé szorult Orbán Viktor
Privátbankár.hu | 2025. november 5. 17:10
A magyar miniszterelnök amerikai útja akár a választások szempontjából is izgalmas lehet, azon ugyanis energetikai kérdések, többek között a korábban bejelentett orosz cégek elleni olajembargó is terítékre kerül. Ha Orbán Viktornak nem sikerül haladékot kapnia Donald Trumptól annak a hazai üzemanyagárakra is hatása lehet, többek között erről is beszélt kollégánk, Király Béla az ATV Reggeli Start cím műsorában.
Makro / Külgazdaság Kiderült, hogy mennyibe fog kerülni a tankolás
Privátbankár.hu | 2025. november 5. 11:44
Továbbra sem változnak a nagykereskedelmi árak a benzin és a gázolaj tekintetében sem.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG