3p
Tucatnyi javaslatot tárgyal majd az Országgyűlés az ötnapos vitahéten. Egyebek mellett a versenyképességről, a kampányköltségekről és a közteherviselésről is szó lesz, a legfontosabbnak azonban a kéményellenőrzés eltörléséről szóló vita lesz majd.
Félház - az Országgyűlés rendkívüli plenáris ülése 2016. július 20-án. A Liget-projekt kapcsán ellenzéki képviselők kezdeményezték a rendkívüli vitanapot. MTI Fotó: Kovács Tamás

Eseménydús hete lesz az Országgyűlésnek is a rövidített hét ellenére, ugyanis ötnapos üléssorozatot kezdenek holnap a képviselők. A parlament honlapján elérhető házelnöki napirendi javaslat alapján az ülés hétfőn 13 órakor a napirend előtti felszólalásokkal kezdődik, a végleges napirend elfogadását ezúttal is az interpellációk, majd az azonnali kérdések követhetik.

Sűrű lesz a kedd

A Ház kedden szavazhat újra a köztársasági elnök által megfontolásra visszaküldött javaslatról, amely eltörölné a családi házak évenkénti kötelező kéményellenőrzését. Ahogy arról már korábban írtunk, a rendelet eltörölte volna a kötelező ellenőrzést, így csak külön megrendelésre érkezett volna kéményseprő a házhoz, ez azonban Áder János – és a szakértők szerint – növelné az életveszélyes helyzetek számát. Az Országgyűlés várhatóan ugyanakkor ennek ellenére sem változtat majd a korábbi döntésén.

Kedden emellett a képviselők elfogadhatják a kormány versenyképesség javítását célzó módosításait, továbbá a migráció kezelését érintő változtatásokat is. A határozathozatalok után tárgyalhatják majd a választási kampányköltségek átláthatóvá tételéről szóló fideszes indítványt, amely visszafizettetné az állami támogatást a fél százalékos eredményt el nem érő pártokkal. Mivel szerda ünnepnap, így az Országgyűlés egy napra félbeszakítja a vitázást majd.

A hét második fele is izgalmas lesz

A csütörtöki napirenden mintegy tíz előterjesztési vita kaphat helyet. A Ház több közteherviseléssel kapcsolatos indítványt tárgyalhat ezen a napon, egyebek mellett megkezdődhet az általános vita az adózás rendjéről szóló új törvényről.

Végezetül a képviselők pénteken megemlékeznek a magyar tudomány ünnepéről, majd újabb hat javaslat kerül terítékre. Általános vitát tartanak például a fiatalok életkezdési támogatásának kiterjesztéséről, valamint a Magyar Művészeti Akadémiát és a Nemzeti Földalapot érintő törvénymódosításokról is. A parlamenti ülés végül november 6-án, hétfőn érhet véget. Ekkor a második héten megszokott kérdések és azonnali kérdések mellett az LMP kezdeményezésére a devizahitel-károsultak érdekében szükséges lépésekről tarthatnak négyórás politikai vitát.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság EP-alelnök: „Magyarország elszalasztotta ezt az alkalmat”
Vámosi Ágoston | 2025. november 12. 19:55
Maratoni vitát tartott az Európai Parlament szerdán a következő hétéves pénzügyi költségvetésről. Az Európai Bizottság terve szerint a tagállamok szabadabb kezet kapnának, a Parlament azonban elfogadhatatlannak tartja, hogy csökkenjen az agrártámogatások mértéke. Abban mindenki egyetért, hogy a védelmi költségvetést a többszörösére kell emelni, a Bizottság azonban nagymértékben támaszkodna a magántőkére. Szerdán a magyar jogállamiság gyengülése, és annak következményei is szóba kerültek a Parlamentben.
Makro / Külgazdaság Nem repülőrajttal indul a választási év, de az egy helyben toporgásnak is vége
Imre Lőrinc | 2025. november 12. 19:16
Jövőre sem várható gazdasági szárnyalás, de úgy tűnik, hogy a magyar GDP elmozdulhat a nullával kezdődő növekedési tartományból. Az MBH Bank jövő évi előrejelzését a BÉT50 konferencia keretében ismerhettük meg.
Makro / Külgazdaság Zelenszkij mondott egy számot: Putyinnak ez fáj igazán?
Privátbankár.hu | 2025. november 12. 16:37
Az ukrán elnök szerint óriási az orosz bevételveszteség.
Makro / Külgazdaság Élő adás az MNB volt elnökével – kövesse velünk!
Privátbankár.hu | 2025. november 12. 15:15
Simor András fél 4-től a Klasszis Média YouTube-csatornáján válaszol a mi és olvasóink, nézőink kérdéseire.
Makro / Külgazdaság Egy fizetés már nem elég a megélhetésre? Baj van Magyarország szomszédjában
Privátbankár.hu | 2025. november 12. 13:21
Aggasztó horvát statisztika jelent meg.
Makro / Külgazdaság Varga Mihály alig győzte dicsérni a budapesti tőzsdét
Privátbankár.hu | 2025. november 12. 11:22
Szerinte a magyar tőkepiac immár egy folyamatosan változó világgazdasági környezethez is képes volt hatékonyan alkalmazkodni.
Makro / Külgazdaság Kiderült, hogy drágább lesz-e a tankolás
Privátbankár.hu | 2025. november 12. 10:49
A héten csütörtökön tovább emelkedik a benzin és a gázolaj nagykereskedelmi ára.
Makro / Külgazdaság Mitől is véd Trump pajzsa? Ma délután Simor Andrással beszélgetünk a Klasszis Klub Live-ban
Privátbankár.hu | 2025. november 12. 08:43
A volt jegybankelnök, közgazdász 15 óra 30-tól élőben válaszol a mi és olvasóink, nézőink kérdéseire. Hangoljon a Klasszis Média YouTube-csatornájára!
Makro / Külgazdaság Ezen is múlhat Putyin békeszándéka? Oroszország egyik legnagyobb partnere irányt vált
Imre Lőrinc | 2025. november 12. 05:58
Az elmúlt időszak egyik legfontosabb, a magyar közéleti, politikai diskurzust is meghatározó bejelentése Donald Trumphoz és az új, vezető orosz energiavállalatokat célzó amerikai szankciókhoz kapcsolódik. Úgy tűnik, hogy az Egyesült Államok gazdasági büntetőintézkedései, ha nem is kényszeríthetik térdre Oroszországot, de jelentős ütést vihetnek be az agresszornak, amely egyik legfontosabb vásárlóját, Indiát is kezdi elveszíteni.
Makro / Külgazdaság Komoly bajban a német gazdaság?
Privátbankár.hu | 2025. november 11. 13:02
A feldolgozóiparban különösen sötéten látják a helyzetet.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG