1p
Fenntartja sztrájkfelhívását és követeléseit a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete, míg a kompenzációról szóló megállapodást a Pedagógusok Szakszervezete aláírta
Fenntartja sztrájkfelhívását és követeléseit a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) - közölte Kerpen Gábor pénteken Budapesten.

A sztrájkfelhívást azért tartják fenn, mert elégtelennek tartották a kormány ajánlatát a közszféra kompenzációjáról. Az ajánlat nem érte el a követeléseinknek még a harmadát sem - mondta sajtótájékoztatón a PDSZ elnöke.

Arra a kérdésre, hogy sztrájkolni fognak-e január 12-én, a szakszervezeti elnök úgy válaszolt: még karácsony előtt értékelik a kialakult helyzetet, és a "további akcióik ütemezését" ez alapján határozzák majd meg.

Az Egységes Közszolgálati Sztrájkbizottság és a kormány között péntek hajnalban született egyezség a közszféra 13. havi illetményének kompenzálásáról, amelynek eredményeképpen a január 12-re meghirdetett sztrájkot a szakszervezetek nem tartják meg. Az egyezségről szóló dokumentumot a PDSZ, valamint a Munkástanácsok nem írta alá.

A Pedagógusok Szakszervezete elégedett
A dokumentumot aláíró Pedagógusok Szakszervezetének (PSZ) elnöke, Galló Istvánné az MTI-nek péntek délelőtt azt mondta, a pedagógusok hetven százaléka teljes kompenzációt kap. Az Oktatási és Kulturális Minisztérium üdvözölte az eredményt.
Kerpen Gábor elmondta, a 2007-es sztrájkmegállapodás betartását követelik, amely többi közt azt tartalmazza, hogy 2009-ben minden, közszférában dolgozó meg fogja kapni a 13. havi bérét, valamint hogy négy százalékkal növelik a közalkalmazotti bértáblát és a köztisztviselői illetményalapot. Hangsúlyozta, a sztrájkmoratórium kormányzati igénye elképesztő és elfogadhatatlan.

A tájékoztatón Mendrey László, a PDSZ elnökségi tagja úgy vélekedett, hogy a közalkalmazotti megállapodással megszűnt az Egységes Közszolgálati Sztrájkbizottság egysége, mert a résztvevő szakszervezetek többsége vállalhatónak tartotta a sztrájkmoratórium meghirdetését.

Az Egységes Közszolgálati Sztrájkbizottság és a kormány tárgyalásainak eredményeképpen létrejött összefoglaló dokumentum azt rögzíti, hogy a közszféra dolgozói a 13. havi illetmény 2009. évi felfüggesztése helyett havi bruttó 180 ezer forintos illetményig teljes mértékben kompenzációt kapnak havi 8,33 százalékos mértékben, afölött pedig havi bruttó 15 ezer forint összegben.

Visszapótolják a 13. havikat - elmarad a sztrájk
A sztrájkok megfúrhatják a büdzsét
A miniszter kezd bepöccenni a vasutasokra
Már most halott a gazdaság
Elfogadták az uniós büdzsét
Az IMF pénzéből élünk?


MTI

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Sajnos egyelőre nem lesz olcsóbb a tankolás
Privátbankár.hu | 2025. december 23. 11:25
Maradnak az eddigi árak.
Makro / Külgazdaság Elpárolgott a jegybanki Pallas Athéné Alapítvány vagyona
Privátbankár.hu | 2025. december 23. 08:23
9 millió volt a jegybanki alapítvány kasszájában.
Makro / Külgazdaság 2025 a vámok éve volt: Trump miatt új gazdasági fogalmakkal kell ismerkednünk – Klasszis Podcast
Imre Lőrinc – Izsó Márton | 2025. december 23. 05:46
Az idei év egyik legmeghatározóbb globális gazdasági kihívását a Donald Trump által elindított és kiszélesített kereskedelmi háború jelentette. Az amerikai elnök áprilisban mindenkire ráijesztett az első vámtételek meghatározásával, de a kétoldalú tárgyalások elindulásával lecsillapodtak a kedélyek. A globális kereskedelem azonban már nem lesz ugyanolyan, mint Trump előtt volt. A Klasszis Podcast vendége Pásztor Szabolcs, az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány kutatási igazgatója.
Makro / Külgazdaság Benzinkúton éjszakáznak, holnap is tüntethetnek a kamionosok
Privátbankár.hu | 2025. december 22. 19:35
A hétfői tüntetés este 8 óráig tart, de kedden visszatérhetnek Budapest útjaira a dudáló kamionosok. A kormánytól többek között azt követelik, hogy az útdíjat ne akkora mértékben emeljék meg, mint amiről Lázár János beszélt.
Makro / Külgazdaság Tavasszal üthet be a Magyarországgal szembeni túlzottdeficit-eljárás
Privátbankár.hu | 2025. december 22. 16:29
A tavaszi előrejelzési fordulóban javasolhatja az Európai Bizottság a Tanácsnak, hogy újabb szakaszba léptesse a túlzottdeficit-eljárást. Eközben a kormány a GDP 2,2 százalékának megfelelő pénzt osztogat el.
Makro / Külgazdaság Ötven kamiont beengednek a Hősök terére, de merre indulnak a többiek?
Privátbankár.hu | 2025. december 22. 15:01
Hétfőn délután megérkezett a Hősök terére a kamionos tüntetés konvoja. A térre azonban a rendőrség csak ötven járművet enged be, a többiek másfelé indulhatnak.
Makro / Külgazdaság Hiába szedett be sokkal többet a magyar állam – még sokkal többet költött
Privátbankár.hu | 2025. december 22. 12:33
Itt vannak a részletes adatok a költségvetés november végi helyzetéről.
Makro / Külgazdaság Fordul a kocka a benzinkutakon keddtől
Privátbankár.hu | 2025. december 22. 11:27
Most az autósok másik csoportja örülhet.
Makro / Külgazdaság Itt van, mekkorát ütött Trump a német autóiparon – nagyot
Privátbankár.hu | 2025. december 22. 10:44
Fellendülésre pedig nem érdemes fogadni.
Makro / Külgazdaság Döntött egy svájci bíróság: az egész világon aggódhatnak a multik
Privátbankár.hu | 2025. december 22. 10:29
Precedensértékű lehet az ítélet.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG