3p
Donald Trumpnak kicsivel több mint egymillió dollárja maradt a kampányra. Saját zsebből is mehetne tovább, de inkább a republikánus adományokra épít.

Az amerikai republikánusok várható elnökjelöltjének csak 1,3 millió dollár van a kampányra fordítható kasszában, míg várható demokrata párti vetélytársa, Hillary Clinton 42 millió dollárral rendelkezik. Donald Trump televíziós interjúban kért segítséget a republikánusoktól.

Most kell a támogatás

A milliárdos üzletember a Fox televíziónak adott kedd reggeli interjújában ismerte el, hogy nincs elég pénze a kampányhoz, és kérte a republikánusok támogatását.

A várható elnökjelölt kifejtette, hogy a saját zsebéből nem szándékozik egymilliárd dollárt költeni a kampányra, viszont kevés már a pénz, jócskán le van maradva Hillary Clinton mögött, szüksége lenne rá, hogy a republikánusok megnyissák a pénztárcáikat. "Bizonyos tekintetben a demokratáktól több támogatást kapok, mint a republikánusoktól" - fogalmazott Trump, utalva ezzel arra is, hogy a republikánus elit részéről változatlanul sok bírálattal kell szembenéznie.

Alacsony költségvetésen, de ha kell, belead

A Trump-kampánynak június elején 1,3 millió dollár állt rendelkezésére, míg Hillary Clinton a hónap elején 42 millió dollárral vághatott neki a kampánynak. Májusban például a Trump-kampánynak 3 millió dollárt sikerült összegyűjtenie, míg Clinton kampányára 26 millió dollár adomány érkezett. Trump kedden reggel a Fox-tévében úgy fogalmazott: nem is áll szándékában olyan sok pénzt költeni, mint demokrata párti vetélytársának. "Mi kicsit más jellegű kampányt folytatunk majd, takarékosabbat. Clinton egymilliárd dollárt akar költeni" - mondta.

Ugyanakkor az NBC televíziónak - szintén kedden reggel - arról beszélt, hogy ha szükséges, akkor mégis a zsebébe nyúl, és kipótolja a hiányzó összeget. "Ha szükség lesz, rá, akkor ugyanúgy járok el, mint az előválasztások során, amikor 55 millió dollárt költöttem a saját pénzemből. Megtehetem ezt az általános választások kampányában is, de azért szép lenne, ha a Republikánus Párt is besegítene" - fogalmazott Trump az NBC-ben.

Az amerikai sajtóban megjelent információk szerint a várható republikánus elnökjelölt kommunikációs csapatában például egyetlen szóvivő van, és alig harminc fizetett alkalmazottja szerte az országban, elsősorban az úgynevezett ingadozó - tehát mindig másként választó - államokban. Ezzel szemben Hillary Clintont népes, jól szervezett, az egész Egyesült Államokat behálózó kampánycsapat segíti, és máris több millió dollárt költött televíziós reklámokra. Trump még egyáltalán nem is vásárolt reklámidőt magának.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság A német munkanélküliség a vártnál kevésbé nőtt, de magasan maradt
Privátbankár.hu | 2025. november 28. 11:35
A munkaerő-kereslet továbbra is lassul, ami a munkaerőpiac lassú fellendülését és a lendület tartós hiányát jelzi.
Makro / Külgazdaság Mintha egész Győrt elnyelte volna a föld – nagyot zuhant a munkaképes korúak száma a háború kitörése óta
Csabai Károly | 2025. november 28. 10:34
Ez is következik a péntek reggel közzétett foglalkoztatottsági és munkanélküliségi adatokból. A Nemzetgazdasági Minisztérium és a hazai makrogazdasági elemzők gyorsértékeléséből szemezgettünk.
Makro / Külgazdaság Azért a Karmelita kapott egy gyógyírt is
Privátbankár.hu | 2025. november 28. 08:45
Bár a foglalkoztatottsági adatok nem lettek fényesek, a termelőiár-index tizenhárom hónapja nem látott alacsony szintet ért el.
Makro / Külgazdaság Nem örülhet Nagy Márton – esik a foglalkoztatottak száma
Privátbankár.hu | 2025. november 28. 08:30
2025 októberében a 15–74 éves foglalkoztatottak átlagos létszáma 4 millió 674 ezer főt tett ki. A munkanélküliek száma 217 ezer fő, a munkanélküliségi ráta 4,4 százalék volt.
Makro / Külgazdaság Megvan a megállapodás! Januártól ennyivel nő a minimálbér és a garantált bérminimum
Privátbankár.hu | 2025. november 27. 21:16
Sajtóértesülés szerint megegyeztek a felek. 
Makro / Külgazdaság Magyarország szembemegy az Európai Unióval
Privátbankár.hu | 2025. november 27. 16:11
Javult a gazdasági hangulatindex az euróövezetben és az Európai Unióban novemberben az előző hónaphoz képest, miközben Magyarországon romlott – derült ki az Európai Bizottság gazdasági és pénzügyi főigazgatóságának (DG ECFIN) végleges adataiból.
Makro / Külgazdaság Körbeudvarolták Orbán Viktort Szabadkán
Privátbankár.hu | 2025. november 27. 15:14
A miniszterelnök Aleksandar Vucic szerb elnökkel találkozott. 
Makro / Külgazdaság Az elemzői várakozásokat is túlszárnyalta a németek hangulata
Privátbankár.hu | 2025. november 27. 15:11
A vártnál jelentősebben javult a GfK decemberre vonatkozó fogyasztói hangulatindexe.
Makro / Külgazdaság Irigykedve nézhetünk Horvátországra
Privátbankár.hu | 2025. november 27. 14:08
Az idei harmadik negyedév sorrendben a 19. negyedév volt, amikor bővült a horvát gazdaság.
Makro / Külgazdaság Már a kormány is visszafogott, bemondta Nagy Márton, hogy mennyivel nőhet jövőre a gazdaság
Imre Lőrinc | 2025. november 27. 13:10
Jövőre 2-3 százalékos növekedéssel számol a kormány – jelentette be Nagy Márton gazdaságfejlesztési miniszter.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG