3p

Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia 2026

A platform, ahol az egészségügyi ökoszisztéma kulcsszereplői – gyártók, szolgáltatók, biztosítók, döntéshozók – közösen gondolkodnak az iparág jövőjéről.

Vegyen részt Ön is!

Részletek >>

Alekszadr Lukasenka fehérorosz elnök Lengyelországot azzal vádolta meg, hogy országa elleni támadásra készül. Összefoglalónk az orosz–ukrán háborúról szombat reggel.

  • A tűzszünet most azt jelentené, hogy Oroszországnak joga van maradni az általa megszállt ukrajnai területeken – jelentette ki Mihajlo Podoljak, az ukrán elnöki iroda vezetőjének tanácsadója pénteken a Twitteren. Az ukrán tisztségviselő ezt Aljakszandr Lukasenka fehérorosz elnök aznap Minszkben tett felhívására válaszul írta, aki azonnali, feltétel nélküli tűzszünetet és béketárgyalásokat sürgetett az ukrajnai háború lezárása érdekében. „Bármilyen tűzszünet azt jelentené, hogy Oroszországnak joga van a megszállt területeken maradni. Ez semmiképpen sem engedhető meg” – szögezte le a tanácsadó. Hozzátette: Ukrajnának joga van csapatokat és haditechnikai eszközöket mozgatni a saját területén úgy, ahogy szükségesnek látja.
  • Alekszandr Lukasenka fehérorosz elnök közölte, hogy intenzívebb tárgyalásokat folytatott Oroszországgal a nukleáris fegyverek fehéroroszországi telepítéséről, és azt állította, hogy a szomszédos Lengyelország Fehéroroszország megtámadását tervezi. Fehéroroszország különleges erőket küldött Ukrajnával közös déli határához, „hogy megakadályozza a provokációkat” – tette hozzá.
  • Pedro Sánchez, Spanyolország miniszterelnöke arra biztatta Hszi Csin-ping kínai elnököt, hogy beszéljen Volodimir Zelenszkijvel, és első kézből ismerje meg Ukrajna béketervét, így segítsen véget vetni Oroszország inváziójának. Sánchez kínai látogatása során elmondta, tájékoztatta Hszit arról, hogy Spanyolország támogatja az ukrán elnök javaslatait, köztük azt a követelést, hogy állítsák vissza Ukrajna határait a Krím 2014-es annektálása előtti állapotba. Hszi arra kérte a spanyol kormányfőt, szüntesse meg a „hidegháborús mentalitást” és az Oroszország elleni „szélsőséges” szankciókat.

Hszi Csin-ping kínai elnök a spanyol kormányfőt fogadta, beszéltek a háborús helyzetről is. Fotó: MTI/EPA/Mark R. Cristino
Hszi Csin-ping kínai elnök a spanyol kormányfőt fogadta, beszéltek a háborús helyzetről is. Fotó: MTI/EPA/Mark R. Cristino

  • Oroszország ENSZ-nagykövete, Vaszilij Nebenzja visszautasította a Nemzetközi Büntetőbíróság azon a vádjait, hogy Vlagyimir Putyin ukrán gyermekek elrablását felügyelte volna. A Nemzetközi Büntetőbíróság márciusban adott ki elfogatóparancsot Oroszország elnökének és gyermekjogi biztosának, Maria Lvova-Belovának az ukrán gyermekek „jogellenes deportálása”, Ukrajna orosz erők által megszállt területeiről való átszállítása miatt.
  • Szergej Lavrov orosz külügyminiszter fogja vezetni az ENSZ Biztonsági Tanácsának ülését, amikor szombaton Oroszország veszi át a tanács elnöki tisztét. „Április 1-jétől új szintre emelik az abszurditás szintjét” – mondta Szerhij Kiszlicja, Kijev állandó képviselője. Dmitro Kuleba, Ukrajna külügyminisztere szerint ez „kemény figyelmeztetés arra nézvést, hogy valami nincs rendben a nemzetközi biztonsági rendszer működésével”.

(MTI, The Guardian)

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Az USA és Japán megállapodott potenciális közös atomenergia-projektjükről
Privátbankár.hu | 2026. március 14. 12:02
Az Egyesült Államok és Japán megállapodott egy, a Westinghouse és a japán atomenergia-berendezés-gyártók részvételével zajló potenciális közös atomenergia-projektben betöltendő szerepükről – mondta Dan Lipman, a Westinghouse globális üzleti kezdeményezésekért felelős elnöke szombaton a Reutersnek.
Makro / Külgazdaság Segítettek az uniós pénzek is – felminősítette Horvátországot az S&P
Privátbankár.hu | 2026. március 14. 09:30
Egy fokozattal emelte Horvátország besorolását az S&P Global Ratings.
Makro / Külgazdaság Megint durván drágulnának az üzemanyagárak a hazai kutakon védett ár nélkül
Privátbankár.hu | 2026. március 13. 20:06
Hét, illetve három forinttal nőnek a piaci árak.     
Makro / Külgazdaság Bács-Kiskun bezuhant, Hajdú-Bihar húzott, Irán viszont keresztbe tehet a szép reményekkel induló magyar iparnak
Imre Lőrinc | 2026. március 13. 17:16
Megcsillant a fény az alagút végén a magyar iparban. A már évek óta mélyrepülésben lévő ágazat termelése idén januárban, a kiigazított adatok szerint csaknem két év után ismét növekedést mutatott. Az egyik legfőbb húzóerőt a folyamatosan felpörgő debreceni BMW-gyár jelentette. Az iráni háború nyomán elszálló energiaárak viszont súlyos kockázatként tornyosulnak a szektor és az európai gazdaság jövője fölé.
Makro / Külgazdaság Nagyon rossz hírt kapott Trump: behúzta a féket az amerikai gazdaság
Privátbankár.hu | 2026. március 13. 14:35
Jelentősen lassult az Egyesült Államok gazdasági növekedése 2025 utolsó negyedévében. Eközben a fogyasztás továbbra is bővült, az infláció pedig a jegybanki cél felett maradt – közölte a washingtoni kereskedelmi minisztérium gazdasági statisztikai hivatala, a BEA (Bureau of Economic Analysis) pénteken.
Makro / Külgazdaság Alacsony az infláció, de drágul a rezsi Lengyelországban
Privátbankár.hu | 2026. március 13. 14:01
Lengyelországban januárhoz hasonlóan februárban is 2,1 százalék volt az éves infláció, ami 2024 óta a legalacsonyabb érték – áll a statisztikai hivatal (GUS) pénteki közleményében.
Makro / Külgazdaság Az elemzők is foghatják a fejüket: váratlanul zuhant az ipari termelés az euróövezetben
Privátbankár.hu | 2026. március 13. 12:54
Növekedést vártak, visszaesés lett belőle.
Makro / Külgazdaság Orosz olaj: Európának is lépnie kéne, különben nem sokat ér az amerikai mentesség
Privátbankár.hu | 2026. március 13. 12:26
Bendarzsevszkij Anton reagált az amerikai lépésre. Az amerikai és az európai szankcióknak együtt kell mozogniuk.
Makro / Külgazdaság Rosszul jár, aki idén megy nyugdíjba
Privátbankár.hu | 2026. március 13. 11:16
Közzétette a minisztérium a korábbi évek kereseteinek beszámításához használt új szorzókat – kevesebb lett a vártnál.
Makro / Külgazdaság Valami nem stimmel a babaváró hitelekkel
Privátbankár.hu | 2026. március 13. 11:02
De nem a konstrukcióval van a baj, csak kezdenek elfogyni a jogosultak.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG