2p

Kétharmados támogatás kellene.

Várhelyi Olivér, Magyarország biztosjelöltje szerdán próbálja megszerezni az Európai Parlament jóváhagyását egy újabb mandátumhoz, ám a törvényhozók egy része fenntartásokkal viszonyul hozzá. Az elmúlt öt év alatt Várhelyi mint Orbán Viktor miniszterelnök brüsszeli embere építette fel magát, és bár bővítési biztosként szolgált, hírnevet szerzett megosztó lojalitásával és kemény stílusával. Ezúttal Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke állatjóléti és egészségügyi portfóliót szánt neki, ami számos kritikát váltott ki, írja a Politico.

A jelölését követően hétfőn zárt ajtók mögötti megbeszélést tartottak az Európai Néppárt, a Szocialisták és Demokraták, valamint a Renew Europe képviselőcsoportjai. Bár formális ellenállás nem született, egy parlamenti forrás szerint „sokan javasolják a jelölés elutasítását”, és „valószínűtlen, hogy meglesz a szükséges kétharmados többség Várhelyi támogatására”.

A parlament szabályai szerint az ENVI (környezetvédelem és egészség) és az AGRI (mezőgazdaság) bizottságok koordinátorai döntenek, amelyhez kétharmados többség szükséges.

Terry Reintke, a Zöldek társelnöke szerint „nagyon valószínűtlen, hogy támogatjuk őt”.

Várhelyi felkészületlensége az állatjóléti kérdésekben tovább növelte az ellenérzéseket. „Várhelyi állatjóléti tudása nem töltene meg egy postabélyeget” – jegyezte meg Joe Moran, a Four Paws vezetője, hozzátéve, hogy „az állatok erős biztost igényelnek egy erős igazgatóság élén”.

 

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Bajban van Izrael az elhúzódó háborúk miatt?
Privátbankár.hu | 2026. március 30. 16:37
Erre utal a GDP-előrejelzés.
Makro / Külgazdaság Beszivárog az iráni háború, ezt a németek is megemlegetik
Privátbankár.hu | 2026. március 30. 15:33
Gyorsult a németországi infláció márciusban az iráni háború miatt megugrott energiaárak hatására.
Makro / Külgazdaság Pályázatot írtak Brüsszelben: ezzel segítenék meg Ukrajnát
Privátbankár.hu | 2026. március 30. 13:42
1,5 milliárdos a keret.
Makro / Külgazdaság Toporogni kezdett az üzamanyagok ára
Privátbankár.hu | 2026. március 30. 13:16
Legutóbb pénteken volt híradás az üzemanyagárak alakuléása kapcsán.
Makro / Külgazdaság Kimondták az elemzők: az iráni háború keresztbe tett a magyar exportnak
Imre Lőrinc | 2026. március 30. 12:56
Februárban tovább romlott Magyarország külkereskedelmi mérlege, pedig az iráni háború negatív gazdasági hatásai ekkor még nem is nyomták rá a bélyegét a hazai termékforgalom alakulására. Az export ennek ellenére is visszaesett, ami továbbra is gyenge ipari teljesítményt feltételez. Öröm az ürömben, hogy végre feltámadhatott a cégek beruházási kedve.
Makro / Külgazdaság Olcsóbb lehet a benzin, csökkentik az adóterheket Ausztráliában
Privátbankár.hu | 2026. március 30. 09:57
Forintban kifejezve is komoly léptékben csökken az üzemanyagok ára a kormány intézkedésének köszönhetően.
Makro / Külgazdaság Több ezer dollárral drágább lesz feljutni a világ tetejére
Privátbankár.hu | 2026. március 30. 09:29
Megkezdődött a Himalája tavaszi mászószezonja, miközben Nepál szigorúbb szabályok és magasabb díjak bevezetését tervezi a Mount Everest meghódítására készülők számára.
Makro / Külgazdaság Még mindig hiába várjuk a feltámadást a magyar húzóágazattól
Privátbankár.hu | 2026. március 30. 08:30
Februárban 665 millió euró volt Magyarország termékkülkereskedelmi többlete. A kivitel volumene 2,3 százalékkal alacsonyabb, a behozatalé 6,7 százalékkal magasabb volt, mint tavaly ilyenkor.
Makro / Külgazdaság Jó hír jött a Lidl, a Penny és az Aldi boltjaiból a választás előtt
Kollár Dóra | 2026. március 30. 05:51
Árcsökkenést fedeztünk fel a március végi Privátbankár Diszkont Árkosár-felmérés során.
Makro / Külgazdaság Kijev elcsúszhatott az olajon? Valami megint nagyon nem stimmel a vezeték körül
Privátbankár.hu | 2026. március 29. 15:19
A helyzet a szakértő szerint akár tragikomikus is lehetne, de inkább csak elkeserítő. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG