2p

Mi jön az Orbán-korszak után?
Mit tud tenni a gazdasággal a Magyar-kormány?

Online Klasszis Klub élőben Pogátsa Zoltánnal!

Vegyen részt és kérdezze Ön is az ismert közgazdászt, szociológust!

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt! >>

Az amerikai termelőiár-index havi és éves összevetésben egyaránt az elemzők által vártnál kisebb mértékben emelkedett decemberben.

Az amerikai munkaügyi minisztérium statisztikai intézete, a U.S. Bureau of Labor Statistics kedden közzétett adatai szerint decemberben havi bázison a termelőiár-index szezonális kiigazítással 0,2 százalékkal emelkedett az előző havi 0,4 százalékos emelkedést követően. Az elemzői konszenzusban 0,3 százalékos havi növekedés szerepelt decemberre.

Decemberben a termelőiár-index emelkedése éves szinten az előző havi 3,0 százalék után 3,3 százalék, 2023 februárja óta a legnagyobb mértékű volt, azonban így is elmaradt az elemzők által várt 3,4 százaléktól.

Örülünk az adatnak
Örülünk az adatnak
Fotó: Pixabay

A gyakran változékony élelmiszer- és energiaárakat nem tartalmazó termelői maginfláció éves összevetésben az elemzők által várt 3,8 százaléktól elmaradva 3,5 százalék volt az előző havi azonos mértékű növekedés után.

A termelői magárindex havi összevetésben stagnált, szemben az elemzők által várt 0,3 százalékos emelkedéssel a novemberi 0,2 százalékos növekedés után. Az ipari termelői árak megbízhatóan jelzik előre a fogyasztói árak alakulásának trendjét, mivel közvetlenül megjelennek az áruk és szolgáltatások végső árában.

A U.S. Bureau of Labor Statistics szerdán teszi közzé az amerikai fogyasztói árak decemberi alakulásának adatait.

Az amerikai jegybank szerepét betöltő Federal Reserve (Fed) inflációs célja 2 százalék. Legutóbbi, december 18-án végződött kétnapos kamatdöntő ülésén a Fed a többségi piaci várakozásoknak megfelelően 25 bázisponttal 4,25-4,50 százalékra csökkentette az irányadó dollárkamat-tartományt. Az elemzői várakozások alapján a Fed következő, január 29-én végződő kétnapos kamatdöntő ülésén nem változtat a kamatszinten.

(MTI)

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Vészesen fogynak a tartalékok, de az olcsó benzin velünk marad
Privátbankár.hu | 2026. április 18. 11:24
Erre számíthatunk az üzemanyagoknál.
Makro / Külgazdaság Magyar Péter bejelentette: ő lehet a Tisza Párt frakcióvezetője
Privátbankár.hu | 2026. április 18. 09:47
Eddig a fővárosi frakciót vezette.
Makro / Külgazdaság Tovább emelkedett a Tisza Párt mandátumainak száma, megfordult az állás
Privátbankár.hu | 2026. április 18. 09:11
A külképviseleti és átjelentkező választókon múlt az eredmény.
Makro / Külgazdaság Döntött az Orbán-kormány a védett üzemanyagárról, de azt már az új parlamentnek kell jóváhagynia
Privátbankár.hu | 2026. április 17. 17:01
A kormány döntött a védett üzemanyagár fenntartásáról szerdai ülésén, az erről szóló rendeletet a miniszterelnök aláírta – jelentette be a Miniszterelnökséget vezető miniszter pénteki Facebook-bejegyzésében.
Makro / Külgazdaság Brüsszel már készül arra, ha hiány lesz repülőgép-üzemanyagokból
Privátbankár.hu | 2026. április 17. 15:46
Jelenleg nincs üzemanyaghiány az Európai Unióban, az Európai Bizottság azonban felkészül a repülőgép-üzemanyagok esetleges, továbbra is aggodalomra okot adó ellátási hiányára – jelentette ki Anna-Kaisa Itkonen, a brüsszeli testület illetékes szóvivője Brüsszelben pénteken.
Makro / Külgazdaság Az AstraZeneca Magyarországon is jó partnerekre lelt
Kormos Olga | 2026. április 17. 15:01
A világ egyik legnagyobb gyógyszergyártó vállalata támogatja az egészségügy átalakítását és kiterjeszti a valós adatokon alapuló kutatásait és döntéseit – erről is beszélt Dr. Szabó Lilla, az AstraZeneca Közép-európai Evidence Generation vezetője a Klasszis egészségkonferencián, mely a longevity és az egészséggazdaság témakörében zajlott nemrégiben.
Makro / Külgazdaság Rögtön sorsdöntő csata vár a Tisza-kormányra – ettől függ Magyarország leminősítése
Privátbankár.hu | 2026. április 17. 13:55
A hitelminősítők várhatóan csak ősszel vizsgálják felül Magyarország adósságbesorolását, amelynek alakulásában az európai uniós pénzek felszabadítása döntő tényező lehet – közölte a GKI Gazdaságkutató Zrt. pénteken.
Makro / Külgazdaság Május 11-től lehet új kormánya az országnak
Privátbankár.hu | 2026. április 17. 12:45
Nagy beiktatási rendezvény lehet előtte a Kossuth téren.
Makro / Külgazdaság Bod Péter Ákos: Az új miniszterelnök a minisztereknek jelentős autonómiát szán
Privátbankár.hu | 2026. április 17. 11:10
A közgazdász a Költségvetési Tanács összetételét is megváltoztatná.
Makro / Külgazdaság Nagy Márton elbúcsúzott a politikától
Privátbankár.hu | 2026. április 17. 10:48
A közösségi médiában is törölték az oldalát.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG