2p

Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia 2026

A platform, ahol az egészségügyi ökoszisztéma kulcsszereplői – gyártók, szolgáltatók, biztosítók, döntéshozók – közösen gondolkodnak az iparág jövőjéről.

Vegyen részt Ön is!

Részletek >>

Az oroszok szerint egy baromfitelepre csaptak le a HIMARS rakétái.

Öten életüket vesztették, 19-en pedig megsebesültek, amikor ukrán sorozatvetőtámadás érte Karpati község baromfitelepét az elcsatolt Luhanszki Népköztársaságban - közölték szerdán a régió hatóságai.

A tájékoztatás szerint a támadást amerikai HIMARS sorozatvető három srapnelt tartalmazó M30A1-es típusú, és egy M31-es típusú rakétájával hajtották végre.

Ukrajnának átadott HIMARS tüzel Herszon közelében. Fotó: Wikimedia
Ukrajnának átadott HIMARS tüzel Herszon közelében. Fotó: Wikimedia

Vjacseszlav Gladkov, az oroszországi Belgorod megye kormányzója szerdán a Telegramon Sebekino város ellen Grad sorozatvetővel végrehajtott masszív támadásról számolt be, amelyben négy civil sebesült meg. Gladkov közölte, hogy a határmenti Sebekinói és Grajvoroni járásból evakuálják a gyerekeket, akiknek első, háromszáz fős csoportját Voronyezs megyébe küldik.

Kurszk megyében Tyotkino községet érték ismét ukrán belövések.

A Kraszodari területen hajnalban dróntalálat okozott robbanást és tüzet az afipszkiji olajfinomítóban. A száz négyzetméteren elterjedt lángokat eloltották, a támadás személyi sérülést nem okozott. Sajtójelentések szerint egy fűtőolajlepárló egység gyulladt ki.

Dróntámadás érte szerda reggel a dél-oroszországi régió egy másik, Iljinszkij határában működő olajfinomítóját is, itt azonban nem keletkeztek károk. A létesítmény május folyamán már többször vált célponttá.

Az orosz belügyminisztérium az elmúlt két nap folyamán öt ukrán tábornok ellen adott ki körözést, azon vádak alapján, amelyeket a Nyomozó Bizottság (SZK) emelt ellenük a Donyec-medence civil lakossága ellen elkövetett bűncselekmények miatt. Az elfogatóparancs Valerij Zaluzsnijra, az ukrán hadsereg főparancsnokára, Olekszadr Szirszkijre, a szárazföldi erők parancsnokára, Ihor Kolesznyikra, a vezérkari főnök első helyettesére, Olekszandr Lokota vezérkari főnökhelyettesre, és Andrij Hriscsenkóra, a szárazföldi erők parancsnokhelyettesére vonatkozik.

(MTI)

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Meddig tarthatnak az árstopok?
Herman Bernadett | 2026. március 16. 19:23
Az infláció már alacsony, az árstopok kivezetése mégsincs napirenden, hiába panaszkodnak az érintett kereskedők, hogy fenntarthatatlan a helyzet – erről is beszélt a Trend FM hétfői adásában Herman Bernadett, a Privátbankár főmunkatársa. 
Makro / Külgazdaság Levelet írt a magyar miniszter – új fronton ütközhet az EU-val a kormány
Privátbankár.hu | 2026. március 16. 19:01
Az agráriumot érinti a magyar kérés.
Makro / Külgazdaság Még egy országot kiüthet az iráni háború
Privátbankár.hu | 2026. március 16. 17:27
Az üzemanyagválságra készülnek.
Makro / Külgazdaság Komoly lépésre szánta el magát Magyarország és Szlovákia
Privátbankár.hu | 2026. március 16. 15:42
Új vezetéket húznak fel a két ország közt.
Makro / Külgazdaság Ez lehet a jövő a Hormuzi-szorosban?
Privátbankár.hu | 2026. március 16. 13:50
Egy hajót átengedtek.
Makro / Külgazdaság Semjén Zsolt alapítványát alaposan leminősítette az ÁSZ
Privátbankár.hu | 2026. március 16. 13:06
A számvevőszék elemzői hiába keresték a gazdálkodási adatokat a miniszterelnök-helyettes által elnökölt alapítványnál.
Makro / Külgazdaság Mit mond Jaksity György Trumpról, a világgazdaságról, a dollárról és a forintról?
Privátbankár.hu | 2026. március 16. 12:29
A Klasszis Klub Live következő, március 24-én 15 óra 30 perckor kezdődő egyórás élő adásának vendége ezúttal a Concorde Értékpapír Zrt. közgazdász végzettségű alapítója, elnöke, a Budapesti Értéktőzsde egykori elnöke lesz. Szokás szerint azonban nemcsak mi kérdezünk, hanem ezt olvasóink is megtehetik, akár előzetesen, akár a Klasszis Média YouTube-csatornáján, illetve az Mfor és a Privátbankár Facebook-oldalán közvetített adás során.
Makro / Külgazdaság Romlik a helyzet: Japán is elszánta magát, bevetik a stratégiai eszközt
Privátbankár.hu | 2026. március 16. 10:32
Az Irán ellen indított háború újabb baljós következménye.
Makro / Külgazdaság Befagytak a mutatók, nem moccan a munkanélküliségi adat
Privátbankár.hu | 2026. március 16. 07:54
Évek óta alig változik a kiemelt statisztikai ráta.
Makro / Külgazdaság Zelenszkij: dollármilliárdokkal tömi Putyin zsebét az újabb háború
Privátbankár.hu | 2026. március 16. 07:02
Szerinte még mindig csak színlel az oroszok első embere.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG