2p

Mi lesz az árrésstop vége?
Belebukhat valaki az MNB-alapítványi botrányba?
Mik lennének egy új kormány legfontosabb teendői?

Online Klasszis Klub élőben Csillag Istvánnal!
Vegyen részt és kérdezze Ön is a korábbi gazdasági és közlekedési minisztert!

2025. június 25. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Közel 200 milliárd forint mínusszal indult az év, ennek oka, hogy a kormány fizet az unió helyett.

Januárban 192,8 milliárd forint pénzforgalmi hiánnyal zárt az államháztartás központi alrendszere. Az év első hiánya szokatlanul nagy lett. A Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) az adatok közlése mellett megjegyzi: a januári államháztartási adatokat a gazdaság jó teljesítménye és az uniós források megelőlegezése határozták meg.

Vagyis az uniós források megelőlegezése nélkül 100 milliárd forint felett is lehetett volna a többlet.

Így viszont a központi költségvetés hiánya 258,9 milliárd forint volt januárban a tavalyi 65,9 milliárd forint többlettel szemben. A társadalombiztosítás alapok többlete a tavalyi 25,5 milliárd forintról 49,8 milliárd forintra nőtt, míg az elkülönített állami pénzalapok aktívuma a tavaly januári 32 milliárd forintról 16,3 milliárd forintra csökkent.

A költségvetési kiadások között az uniós kifizetések 327,9 milliárd forintot tettek ki, az egy évvel korábbi 72 milliárddal szemben, amelyekhez nem volt elszámolható bevétel, bár tavaly januárban is csak 6,8 milliárd forint folyt be.

A lakásépítési támogatásokra 17,2 milliárd forintot fizettek ki az otthonteremtési program keretében, az egy évvel korábbi 5,2 milliárd forinttal szemben. Az egész éves előirányzata ebben az évben 236,3 milliárd forintra nőtt a tavaly kifizetett 184,7 milliárdról.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Merhet mást lépni Varga Mihály és csapata?
Privátbankár.hu | 2025. június 23. 18:57
Egy újabb háborúval feszültebbé váló helyzetben kell döntenie kedden a jegybanki alapkamatról a Magyar Nemzeti Bank monetáris tanácsának. Mit jelenthet be Varga Mihály? Erről is beszélt főszerkesztőnk, Csabai Károly a Trend FM hétfő délelőtti műsorában.
Makro / Külgazdaság Nagy Márton szerint nem kell izgulni, dől a pénz az országba
Privátbankár.hu | 2025. június 23. 17:16
Magyarország az Államadósság Kezelő Központ Zrt. (ÁKK) szervezésében kiemelkedő, összességében több mint 14 milliárd dollárnyi kereslet mellett bocsátott ki 5, 10 és 30 éves futamidejű dollárkötvény-sorozatot a mai napon, közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM).
Makro / Külgazdaság Aggasztó hírt kapott az Orbán-kormány Németországból
Privátbankár.hu | 2025. június 23. 15:31
Számos bizonytalansági tényező nehezíti a német vállalatok számára a recesszióból kivezető utat a BDI német iparszövetség elnökének a berlini Ipar Napja megnyitóján kifejtett véleménye szerint.
Makro / Külgazdaság Főhet a fejük a briteknek
Privátbankár.hu | 2025. június 23. 12:56
Emelkedtek valamelyest, de továbbra is csak minimális ütemű növekedést jeleznek a brit gazdaság júniusi aktivitási mérőszámai.
Makro / Külgazdaság Szépségtapaszt helyeztek a költségvetésre
Privátbankár.hu | 2025. június 23. 11:59
Májusban többlettel zárt a központi büdzsé.
Makro / Külgazdaság Bottal üthetjük a lengyelek nyomát
Privátbankár.hu | 2025. június 23. 11:43
Míg nálunk még mindig csökken, addig náluk gyorsult az ipari termelés növekedése és lassult a termelőiár-esés májusban.
Makro / Külgazdaság Sokkoló, ami a hazai benzinkutakon történik
Privátbankár.hu | 2025. június 23. 10:35
Újra 600 forint feletti átlagárakon tankolhatunk keddtől.
Makro / Külgazdaság Váratlan fejlemény történt Oroszországban
Privátbankár.hu | 2025. június 23. 10:20
Kevesebb új autót és könnyű haszongépjárművet értékesítenek az idén, mint amennyire számítottak.
Makro / Külgazdaság Mit sütnek ki Varga Mihályék?
Privátbankár.hu | 2025. június 23. 08:47
Kedden ismét kamatdöntő ülést tart a Magyar Nemzeti Bank monetáris tanácsa és a friss jegybanki inflációs és GDP-prognózist is megismerhetjük.
Makro / Külgazdaság Jön az Armageddon a hazai benzinkutakon?
Privátbankár.hu | 2025. június 23. 07:48
A Hormuzi-szoros, mint kőolajszállítási útvonal potenciális lezárásának hírére drágulni kezdett az energiahordozó. Idehaza már eddig is két számjeggyel mentek fel az üzemanyagárak, amióta kitört az izraeli-iráni háború.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG