3p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

Soha nem látott mértékű fertőzési vihar közeledik Izraelben a koronavírus-járvány ötödik hullámával - fogalmazott Naftali Bennett miniszterelnök a Kan közszolgálati rádiónak kedd reggel adott interjújában.

"Nagyon nagy mértékű fertőzésnek leszünk kitéve, olyannak, amilyent még nem tapasztaltunk Izraelben. Egy pillanattal vagyunk a fertőzésfergeteg előtt. Meg fog történni, nem tudjuk megakadályozni" - idézi az izraeli miniszterelnököt az MTI.

"Azt tehetjük, hogy "golyóálló mellényt" adunk, védelmet nyújtunk minden embernek, hogy legalább ő és a családja védett legyen" - mondta Bennett az oltásokra utalva.

Izraelben az új fertőzöttek napi száma továbbra is rohamosan emelkedik, hétfőn elérte a 2952-t, amely csaknem 3 hónapja a legmagasabb szám. A mintegy 126 500 elvégzett teszt 2,35 százaléka bizonyult pozitívnak.

Az R fertőzési együttható jelenleg 1,47, ami a járvány rohamos terjedését jelzi, ugyanis száz fertőzött 147 embernek adja át a vírust. A járvány megjelenése óta a 9,4 millió lakosú országban 1 369 417 fertőzöttet regisztráltak a hatóságok az egészségügyi minisztérium adatai szerint. Jelenleg Izraelben 15 487 aktív fertőzöttet tartanak nyilván, többségük tünetmentes, vagy nagyon enyhe tünetei vannak.

Komoly aggodalmának ad hangot Izrel. (Fotó: Depositpohotos)
Komoly aggodalmának ad hangot Izrel. (Fotó: Depositpohotos)

Az izraeli kórházakban ápolt Covid-betegek száma jelenleg 137. Közülük 85-en vannak súlyos állapotban, és 38-an szorulnak lélegeztetőgép segítségére. A súlyos betegek közel 86 százaléka egyáltalán nem kapott védőoltást, s körükben a 60 évnél fiatalabbak között a beoltatlanok aránya 96 százalék. Mivel már bejutott az országba, és a helyi közösségekben terjed a koronavírus új, sokkal fertőzőbb omikron változata, jelentősen csökkentették azoknak az országoknak a körét, ahová izraeliek nem utazhatnak, Magyarország továbbra is a tiltólistán szerepel.

Az egészségügyi minisztérium adatai szerint Magyarországról az utóbbi hónapban 16 747-en léptek be Izraelbe, közülük 201-en fertőzöttnek bizonyultak a repülőtéren, vagy a háromnapos karantén után elvégzett második, kötelező PCR tesztelésen. Ez a beutazók 1,2 százalékát jelenti. Izraelben tavaly december vége óta 6 524 391, ötévesnél idősebb személyt - az ország lakosságának 70,16 százalékát - oltották be legalább egyszer a Pfizer/BioNTech vakcinájával. 4 208 300-an, a lakosság 45,25 százaléka már három oltást kapott. A SARS-CoV-2 vírus okozta betegségben tavaly február óta 8242-en, az utóbbi hét napban ketten haltak meg Izraelben.
 

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Tordai Bence szerint nyomozás indult Paks 2 miatt
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 27. 19:12
Hűtlen kezelés gyanújával nyomoz a rendőrség. 
Makro / Külgazdaság Rég nem látott lendület az autópiacon, Magyarország is nagyot ugrott
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 27. 18:49
A közép-kelet-európai autópiacon az új autók értékesítése csaknem egy százalékkal haladta meg a koronavírus-járvány előtti, 2019 első félévi volument az idei első fél évben, míg az Európai Unió egésze továbbra sem tért vissza a járvány előtti szintre – derül ki az AutoWallis legfrissebb, csütörtökön bemutatott autópiaci elemzéséből.
Makro / Külgazdaság Újabb milliárdok szabadulhatnak fel a magyar vállalkozásoknak
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 27. 18:02
Folytatódhat a Demján Sándor Tőkeprogram.
Makro / Külgazdaság Visszatérhet egy rég nem látott szint az államadósságnál
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 27. 14:13
Hatéves csúcs jöhet év végére.
Makro / Külgazdaság Vége: becsukja a NER három híres alapítványát a Tisza-kormány
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 27. 12:44
A vagyon visszakerül az államhoz, együttesen százmilliárdos tételben kapott közpénzt a három KEKVA.
Makro / Külgazdaság Rálépett a fékre, de még így is bezsebelt 67,5 milliárdot a magyar állam
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 27. 12:28
Csak egy kategóriában fogadtak el több ajánlatot az előzetesen meghirdetettnél.
Makro / Külgazdaság Mire kell készülni pénteken a tankolásnál?
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 27. 11:26
Változik az ár.
Makro / Külgazdaság Elmondták a tiszás bizottsági tagok, miért Unger Annát választották a vagyonvisszaszerzési hivatal élére
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 27. 11:16
Komoly kutatási múlttal rendelkezik, nem baj, hogy nincs jogi végzettsége.
Makro / Külgazdaság Nagy nyugdíjemelést jelentett be a kormány, januártól sokan dupla pénzt is kaphatnak
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 27. 10:24
120 ezer forintnál januártól senki nem kap kevesebbet.
Makro / Külgazdaság Unger Anna lehet a vagyonvisszaszerzési hivatal vezetője
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 27. 10:11
A bizottság őt választotta, most már a parlamenten a sor.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG