3p

Mi lesz a privát vagyonokkal?

Vagyonadó, bizalmi vagyonkezelés, alapítványok, magántőkealapok – 2026 fordulópontot hozhat.
Ne hozzon fontos döntéseket a legfrissebb információk nélkül!
Vegyen részt a Klasszis Investment & Wealth Management Summit 2026 konferencián, és hallgassa meg a legjobb szakértőket!

Részletek és Early Bird jelentkezés >>

A Magyar Helsinki Bizottság pert indított az Emberi Erőforrások Minisztériuma ellen, mert megtagadták tőlük a közadatokat, Szél Bernadettnek viszont sikerült kiszámolnia a Nemzeti Népegészségügyi Központ honlapjára felkerült statisztikákból azt, hogy kinek van igaza az ágykapacitásokat illetően. 

A Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelő honlapjára felkerültek a kórházi fekvőbeteg-ellátásra vonatkozó áprilisi adatok- írja a független képviselőnő FB-oldalán, amelyekből számolással kikövetkeztette, hogy hány embert küldhettek haza a kórházakból, ugyanis ezek az adatok nemcsak a kórházi ágyak számát, de az ágykihasználtságot is mutatják. Ezek épp azok az információk, amiket Kásler nem adott ki közérdekű adatkérésben. 

A miniszteri utasítás arra vonatkozott, hogy április 15-ig szabadítsák fel a kórházak ágyaik 60 százalékát, melyet az adatok szerint meg is tették.

A független képviselőnő kiszámolta
A független képviselőnő kiszámolta

-  Az áprilisi átlagos ágykihasználtság 41,2 százalék volt (az aktív ágyaké 39,3 százalék, a krónikus ágyaké 44,5 százalék).

-  Márciusról áprilisra átlagosan 8929 ággyal kevesebb volt használatban az aktív fekvőbeteg-ellátásban és 7400-zal kevesebb a krónikus fekvőbeteg-ellátásban. Ez azt jelenti, hogy márciusról áprilisra átlagosan 16 329 ággyal csökkent a használatban levő ágyak száma, vagy másként fogalmazva, átlagosan ennyivel kevesebb ágyon ápoltak beteget.

-  Már márciusban is voltak miniszteri utasítások bizonyos kórházi ágyak felszabadítására és korlátozták a betegfelvételt, ezért a februári adatokkal is érdemes összevetni az áprilisi adatokat. Ez alapján majdhogynem megfeleződött az aktív és krónikus ágyak kihasználtsága február és április között. Ez átlagosan 24 466-os csökkenést jelent.

-  Az pedig különösen durva, - írja Szél Bernadett -, hogy a krónikus ágyakon belül a rehabilitációs ágyak kihasználtsága 57 százalékpontot esett február és április között. Míg februárban még 87,6 százalék volt az ágykihasználtság a rehabilitációs osztályokon, áprilisra ez 30,3 százalékra csökkent, ami átlagosan 8690 ágyat jelent.

Mindezekből arra lehet következtetni, hogy brutális gyorsasággal zajlott a kórházi ágyak kiürítése és átlagosan 16-24 ezerrel kevesebb beteget ápoltak a februárt követő két hónapban. A képviselőnő számolása szerint és az EMMI-nek küldött kérdéseire megküldött adatok szerint lépcsőzetesen 32 917 ágy került kialakításra koronavírusos betegek fogadására, tehát a most publikált adatok szerint ezek döntő részén korábban betegápolás folyt. 

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Külföldi munkaerőstop lépett életbe
Privátbankár.hu | 2026. június 5. 11:35
Sem filippínó, sem georgiai, sem örmény munkavállalaló nem jöhet egy ideig. 
Makro / Külgazdaság Biztató jeleket is nyugtázhat Kapitány István
Privátbankár.hu | 2026. június 5. 08:30
Bár a Központi Statisztikai Hivatal péntek reggeli közlése szerint az ipari termelés a márciusi növekedés után áprilisban ismét csökkent, a legnagyobb súlyú alágak közül a járműgyártás, illetve a számítógép, elektronikai, optikai termék gyártása bővült.
Makro / Külgazdaság Szinte mindenhol gyorsult az infláció
Privátbankár.hu | 2026. június 5. 07:57
Fölgyorsult az infláció a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet, vagyis az OECD országaiban áprilisban. Nem meglepő módon az energiaárak jelentős növekedése miatt következett ez be, de drágultak az élelmiszerek is.
Makro / Külgazdaság A kata sem lesz már a régi
Privátbankár.hu | 2026. június 5. 06:43
Kármán András pénzügyminiszter június 1-én megerősítette, hogy a Tisza-kormány 2027-től visszaállítja a kisadózó vállalkozások tételes adójának, a katának a széles körű elérhetőségét. Ennél sokkal többet azonban egyelőre nem lehet tudni. A GKI szerint azért van egy olyan félelem a piacon, hogy emiatt újabb kiszervezési hullám indulhat el.
Makro / Külgazdaság Magyar Péter ezeket a számokat látva elmosolyodhat
Privátbankár.hu | 2026. június 4. 19:18
Jelentős a Tisza Párt fölénye.
Makro / Külgazdaság Az Orbán-kormány egyik különadóját már nem kell befizetni
Privátbankár.hu | 2026. június 4. 17:34
A kiegészítő bányajáradéknak leáldozott.
Makro / Külgazdaság Sulyok Tamás ügyét kivizsgálja a Velencei Bizottság
Privátbankár.hu | 2026. június 4. 16:04
Alkotmányos válsághelyzetről beszél.
Makro / Külgazdaság Magyarországnak és Romániának is felszólítás érkezett Brüsszelből
Privátbankár.hu | 2026. június 4. 15:43
Az előző kormány idején jött az első levél.
Makro / Külgazdaság Fájdalmas intézkedésekre is szüksége lehet a Tisza-kormánynak
Herman Bernadett | 2026. június 4. 14:37
Nem omlott össze a világgazdaság az iráni válság miatt, a kőolaj ára sem szállt el – mondják az Amundi szakértői. Akik arról is beszéltek, hogy a Tisza-kormánynak megszorításokra is szüksége lesz, ha meg akarja valósítani a terveit. 
Makro / Külgazdaság Sokkal drágább lesz a dízel holnaptól
Privátbankár.hu | 2026. június 4. 11:43
A benzin beszerzési ára továbbra is változatlan marad.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG