2p
A halottak száma meghaladta a háromtucatot Isztambulban, közülük 15-en biztosan külföldiek voltak. A merénylő nincs meg.
Sebesültet szállítanak el Isztambulban 2017. január 1-jén, miután egy Mikulás-ruhás fegyveres tüzet nyitott a Reina klubban szilveszterezőkre. Legalább harminckilenc ember, köztük több külföldi, életét vesztette. (MTI/AP/IHA)

Isztambulban legalább 39-en meghaltak és 69-en megsebesültek egy mulató ellen szilveszter éjszaka végrehajtott terrortámadásban. Huszonegy áldozatot sikerült vasárnap délig azonosítani, közöttük 15 külföldi van. A Külgazdasági és Külügyminisztérium (KKM) eddigi információi szerint nincs magyar érintettje az isztambuli terrorcselekménynek.

A konzuli szolgálat adatai alapján a hétvégén 82 magyar állampolgár regisztrált konzuli védelemért Isztambulban és környékén. Velük a magyar konzulok folyamatosan próbálják felvenni a kapcsolatot.

A főkonzulátus ügyeleti telefonszámára mostanáig egy hívás érkezett, ebben az esetben tisztázódott, hogy a keresett ember jól van, nem tartózkodott a szórakozóhelyen.

Az isztambuli főkonzulátus ügyeleti száma, amelyen segítség kérhető: 00-90-533-375-8715.

A merényletet egy mikulásruhába öltözött támadó követte el az isztambuli Reina klubban. Több százan szórakoztak a helyszínen, a terrorista elmenekült a helyszínről.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Eurostat: Észak-Magyarországnál még sok török vidéki régió is fejlettebb
Privátbankár.hu | 2026. február 11. 16:13
A Miskolc központú Észak-Magyarország fejlettségi szintje nem csak Kelet-Szlovákiáétól marad el, hanem Montenegróétól és sok törökországi vidéki régióétól is. Az Eurostat friss adataiból az is kiderült, hol csökkent a GDP, még ha az országos recessziót el is kerültük. 
Makro / Külgazdaság A fogadók szerint feltűnt egy harmadik esélyes miniszterelnök-jelölt Magyarországon
Privátbankár.hu | 2026. február 11. 14:52
Magyar Péter és Orbán Viktor kormányfői esélyeire régóta tesznek kisebb-nagyobb összegeket a Polymarketen, azonban tegnap óta egyre többen fogadnak Kapitány Istvánra is.
Makro / Külgazdaság Egyre mélyebbre úszik a hitelekben a világ legeladósodottabb országa
Privátbankár.hu | 2026. február 11. 11:27
Japán államadóssága rekordszintre emelkedett a múlt év végén.
Makro / Külgazdaság Nagy Mártonhoz fordultak a cukrászdák, megjött a válasz
Privátbankár.hu | 2026. február 11. 11:04
A kormány a cukrászdákra is kiterjeszti az 5+1 pontból álló vendéglátóipari akciótervet – közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) az MTI-vel szerdán.
Makro / Külgazdaság Visszatért a régi mumus Kínában
Privátbankár.hu | 2026. február 11. 07:40
Kínában az elemzők által vártnál jelentősebben lassult az éves infláció januárban, a havi szintű növekedés megegyezett a decemberivel – áll a statisztikai hivatal szerdai jelentésében. Ismét felerősödött a deflációs veszély.
Makro / Külgazdaság Csalódást okozó decemberi szám látott napvilágot Amerikában
Privátbankár.hu | 2026. február 10. 17:21
Az Egyesült Államokban nem változott a kiskereskedelmi forgalom decemberben havi szinten, szemben az elemzők által várt növekedéssel, míg éves összevetésben az előző havinál is kisebb lett a növekedés.
Makro / Külgazdaság Összeolvadnak Gattyán György „legnagyobb” vállalkozásai
Privátbankár.hu | 2026. február 10. 15:01
A milliárdos pártja nem indul a választáson, cégei pedig elbocsátanak, illetve a Legnagyobb Vállalkozásnál is összeolvadásról döntöttek.
Makro / Külgazdaság Kezdhet Vlagyimir Putyin aggódni – csökkent Oroszország külkereskedelmi többlete tavaly
Privátbankár.hu | 2026. február 10. 13:21
Oroszország külkereskedelmi többlete 139,3 milliárd dollár volt tavaly, 8,17 százalékkal kisebb az egy évvel korábbinál – áll az orosz szövetségi vámhivatal keddi jelentésében.
Makro / Külgazdaság Véget ért a hazai állampapírok hegemóniája? Klasszis Klub Live Szabó Lászlóval
Privátbankár.hu | 2026. február 10. 11:03
A Hold Alapkezelő társalapítója, a cég felügyelőbizottságának elnöke február 18-án, szerdán délután 15 óra 30 perckor lesz a vendége a Klasszis Média 6. évfolyamban járó egyórás élő adásának. Amelyben szokás szerint nemcsak mi kérdezünk, hanem ezt olvasóink is megtehetik, akár előzetesen, akár a Klasszis Média YouTube-csatornáján, illetve az Mfor és a Privátbankár Facebook-oldalán közvetített adás során.
Makro / Külgazdaság Keményebb Kína-politika és Trump-barátság: új korszakot nyithat Japán első női miniszterelnöke
Imre Lőrinc | 2026. február 10. 10:01
A második világháború lezárását követő években láthattunk utoljára olyan politikai erődemonstrációt Japánban, mint a mögöttünk hagyott hétvégén. A szigetország első női miniszterelnöke elsöprő választási sikerének köszönhetően óriási felhatalmazással láthat munkához. Kína mellett izgulhatnak a kiszámíthatóságot kereső befektetők, de a japán gazdaság talán túlléphet az „elvesztegetett évtizedeken”.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG