3p

Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!

Klasszis Befektetői Klub

2025. május 27. 17:00, Budapest

Részletek és jelentkezés

Egyszámjegyű szja-t és teljes foglalkoztatottságot szeretne a kormány – Irán miatt nagy a feszültség a piacokon – A Tesla összes titka felkerül a netre

Maradnak a különadók – erősítette meg a miniszterelnök reggel a Kossuth Rádióban. Orbán Viktor beszélt arról is, hogy egyszámjegyű szja-t szeretnének, amihez 4-6 százalékos gazdasági növekedés kell. Fontos célnak nevezte a teljes foglalkoztatottságot: 2018-ra szeretné a kormány elérni, hogy mindenki, aki dolgozni akar, találjon is munkát. A reklámadót a miniszterelnök azzal magyarázta, hogy a reklámszakma sem maradhat ki a méltányos közteherviselésből. Azt mondta: nincs költségvetési kényszer, az igazság miatt kell az új adót bevezetni

Irán miatt nagy a feszültség a piacokon. A budapesti értéktőzsdén a vezető részvények közül az OTP-t tovább ütik egyrészt azért, mert a nyilvánosságra hozott bankszanálási törvényjavaslat részletei még homályosak, pontosan nem látható, hogy mekkora terhet ró ez az OTP-re. Orbán Viktor reggeli nyilatkozata sem jó üzenet az OTP-nek, hogy megmaradnak a bankadók és a különböző szektorok adói. Emellett a Kúria jogegységi határozatáról is elindultak a találgatások.

A nemzetközi olajárak is emelkedtek az iraki bizonytalanság miatt. A Brent olaj hordónkénti ára 0,18 százalékkal nőtt, míg a WTI olaj hordónkénti ára 0,46 százalékkal emelkedett.

A bankközi devizapiacon is egy havi mélypontra, 308 közelébe esett a forint az iraki események miatt. Azóta mérsékelt erősödés következett be. A forint a dollárral szemben 226 felett jár, ez nagyjából 3 hónapos mélypontnak felel meg.

Európában terjeszkedik a kínai Huawei. A telekommunikációs cég a következő öt évben ötezer új munkahelyet hoz létre. Ennek két oka is van: egyrészt így akarja bebiztosítani helyzetét a versenytársakkal szemben, másrészt az európai piac kedvezőbb az amerikainál. Pécsen tavaly decemberben kezdte meg működését a Huawei európai szervizközpontja.

Az Index információi szerint Lázár János kancelláriaminiszter előbb magához vonta a rövid- és középtávú fővárosi uniós projekteket, majd lehúzta őket a listáról. Budapest így a jelek szerint búcsút mondhat több nagy közlekedésfejlesztési projektnek is. A Miniszterelnökség uniós szabályokra, korlátokra hivatkozik, Tarlós István főpolgármester pedig kemény hangú levelet küldött Orbán Viktor miniszterelnöknek: azt íra: bízik abban, hogy az életveszélyes 3-as metró esetében Lázár János meggondolja magát, különben leállhat a metró.

Szabadon hozzáférhetőek lesznek a Tesla szabadalmai. A cég már nem tart attól, hogy a nagy autógyárak lemásolják a technológiáját, és kiszoríthatják az elektromos autók piacáról. Mára kiderült: a nagy autógyártók alig, vagy egyáltalán nem foglalkoznak elektromos autók gyártásával. A teljes termelésnek alig egy százalékát teszik ki az elektromos járművek.

Hétfőn lehet jelentkezni a frekvenciákra. A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság a Magyarországon mobiladat-forgalomra még nem használt 800 és a 2600 megahertzes frekvenciasávokat, valamint a 900, az 1800 MHz-es, továbbá a 26 gigahertzes sávokból még ki nem osztott részeket hirdette meg értékesítésre. A nyertesek a frekvenciákat 2034-ig használhatják.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Kijött a várt inflációs adat, egészen meglepő
Privátbankár.hu | 2025. május 13. 16:51
Az Egyesült Államokban váratlanul több mint négyéves mélypontra lassult az éves fogyasztóiár-emelkedés üteme áprilisban, havi szinten pedig a vártnál kisebb mértékben emelkedett a fogyasztói árindex.
Makro / Külgazdaság Jogi kiskapuval vágna vissza az EU a magyar vétónak
Privátbankár.hu | 2025. május 13. 15:53
Július végén lejárnak az Oroszországgal szembeni szankciók.
Makro / Külgazdaság Évtizedek óta nem jött ilyen hír a tengerentúlról
Privátbankár.hu | 2025. május 13. 15:33
Az amerikai költségvetés 258,4 milliárd dollár többlettel zárt áprilisban, ami 23,3 százalékkal múlta felül az egy évvel korábbi 209,5 milliárd dollár aktívumot. 
Makro / Külgazdaság Kitört a jókedv Németországban
Privátbankár.hu | 2025. május 13. 13:13
Májusban a ZEW gazdaságkutató intézet németországi és euróövezeti gazdasági hangulatindexe egyaránt az elemzők által vártnál jobban javult.
Makro / Külgazdaság Az orosz árnyékflotta csak a kezdet volt, még veszélyesebb, ami utána jöhet
Litván Dániel | 2025. május 13. 05:59
Az orosz árnyékflotta továbbra is hatalmas mennyiségekben szállítja az orosz olajat. De úgy tűnik, valami még rosszabb is jön: a teljesen illegálisan közlekedő tartályhajók.
Makro / Külgazdaság Megfizetjük az árát, ha bizonytalanságba taszítjuk a magyar cégeket
Privátbankár.hu | 2025. május 12. 19:06
Az árrésstop és más, a piaci működést korlátozó intézkedések rövid távon segíthetik az infláció visszaszorítását, de hosszabb távon alulbecsülik ezek negatív hatását – mondta munkatársunk a TrendFM műsorában, ahol az amerikai gyorsjelentési szezon is szóba került.
Makro / Külgazdaság Zelenszkij ennek a hírnek biztosan nem örült
Privátbankár.hu | 2025. május 12. 16:23
Rossz adat jött az ukrán gazdaságból.
Makro / Külgazdaság Megszólalt a minisztérium a költségvetési hiányról
Privátbankár.hu | 2025. május 12. 11:38
Nőnek az állami bevételek, de a költségvetés április végéig így is közel 3000 milliárd forintos hiánnyal zárt.
Makro / Külgazdaság Összeomlik vagy magára talál a magyar gazdaság? Lengyel Lászlótól ezt is megkérdezzük a Klasszis Klub Live-ban
Privátbankár.hu | 2025. május 12. 11:09
A Pénzügykutató Zrt. elnök-vezérigazgatója május 20-án, kedden délután 15 óra 30 perckor lesz a vendége a Klasszis Média egyórás élő adásának. Amelyben szokás szerint nemcsak mi kérdezünk, hanem ezt olvasóink is megtehetik, akár előzetesen, akár a Klasszis Média YouTube-csatornáján, illetve az Mfor és a Privátbankár Facebook-oldalán közvetített adás során.
Makro / Külgazdaság Égető problémára lehet megoldás a bevándorlás?
Kollár Dóra | 2025. május 11. 17:11
A kedvelt nyaralóhelyek munkaerőpiacán is megjelent a hiány.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG