2p

Elkerülhetetlen lesz a választások utáni megszorítás?
Tényleg egy újabb Bokros-csomagot szeretne a Tisza Párt?

Online Klasszis Klub élőben Bokros Lajossal!

Vegyen részt és kérdezze Ön is a korábbi pénzügyminisztert!

2025. december 10. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Kiszivárgott egy titkos dokumentum a Nemzetközi Valutaalaptól: messze többe kerülne a görög gazdaságot helyrerakni, mint amire az EU számít.
Ekkora mentőövet nem lehet dobni.

Görögországnak sokkal, de sokkal nagyobb adósságelengedésre van szüksége, mint amit a hitelezők valaha is elképzeltek - összegzi a Reuters azt a bizalmas jelentést, amelyet az IMF publikált kedden Washingtonban.

"A drámaian romló adósság-fenntarthatósági helyzet, amely az elmúlt két hétben történt bankválság idézett elő, olyan mértékű adósságelengedést igényel, amely sokkal nagyobb mértékű, mint amire eddig a hitelezők számítottak és amelyet az Európai Pénzügyi Stabilitási Mechanizmus vizionált." - áll a jelentésben.

Az IMF szerint még 2022-ben is 170 százalékos lesz az adósság a bruttó nemzeti össztermékhez (GDP) képest, a két hete becsült 142 százalékkal szemben. A Nemzetközi Valutaalap számításai szerint még további, rendkívüli kölcsönökre is szüksége lesz Görögországnak.

30 év

Görögországnak 30 évnyi türelmi időre van szüksége, új hitelekkel, a régi futamidők meghosszabbításával, vagy felkészülnek a hitelezők arra, hogy nem látják viszont a pénzüket. Az IMF kétségbe vonja az unió álláspontját, miszerint 2018-ra az ország képes lesz a hitelek egy részét saját erőből törleszteni, továbbá megjegyzi, hogy a reformokban előírt 3,5 százalékos költségvetési többlet fenntartása csak nagyon kevés államnak sikerült eddig a történelem során.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság A héten kiderül, mennyivel drágult hivatalosan az életünk
Privátbankár.hu | 2025. december 7. 14:31
A jövő héten jelenik meg az államháztartás november végi helyzetéről szóló gyorstájékoztató, a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) pedig ismerteti a novemberi infláció alakulását, az ipar és az építőipar teljesítményét is.
Makro / Külgazdaság Nemet mondott a magyar kormány – bukik az EU B-terve?
Privátbankár.hu | 2025. december 6. 12:39
A kötvénykibocsátást elutasította Magyarország.
Makro / Külgazdaság Fontos döntés született Magyarországról, amíg ön aludt
Privátbankár.hu | 2025. december 6. 08:13
Megtörtént az év utolsó hitelminősítő felülvizsgálata.
Makro / Külgazdaság Hihetetlen, hogy milyen kartellezést lepleztek le a magyar hatóságok
Privátbankár.hu | 2025. december 5. 11:24
Tiltott módon egyeztettek az érintett cégek.
Makro / Külgazdaság Bod Péter Ákos: kiábrándító képet adnak gazdaságunkról a legújabb GDP-adatok
Privátbankár.hu | 2025. december 5. 10:59
Lényegében 2022 nyarától nem képes érdemi növekedést felmutatni a magyar gazdaság.
Makro / Külgazdaság Olcsóbb benzint hoz a Mikulás az autósoknak
Privátbankár.hu | 2025. december 5. 10:22
Az átlagárak tovább csökkenhetnek.
Makro / Külgazdaság Megjött az adat, ami eldöntheti, hogy merre mozdul a GDP az év végén
Imre Lőrinc | 2025. december 5. 08:30
Éves szinten nagyobb a csökkenés a szeptemberi mutatóhoz képest, havi alapon viszont ismét enyhén bővült az ipar teljesítménye októberben.
Makro / Külgazdaság Van egy kis gond: csak első ránézésre jött jó hír az Egyesült Államokból
Privátbankár.hu | 2025. december 4. 16:40
Felemás számokat közöltek.
Makro / Külgazdaság Felemás számok jöttek az euróövezetből, mi történt a kiskereskedelemmel?
Privátbankár.hu | 2025. december 4. 14:11
Stagnálás és növekedés is volt.
Makro / Külgazdaság Megint zsebrevágott 190 milliárdot az Orbán-kormány
Privátbankár.hu | 2025. december 4. 12:37
Pedig előzetesen 80 milliárddal is megelégedett volna. A kamatokkal is lejjebb lehetett kicsit menni.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG