2p

Feljavította a magyar gazdaság idei növekedésére vonatkozó előrejelzését a Nemzetközi Valutaalap a tavaszi világgazdasági prognózisában.

Az IMF honlapján kedden közzétett, Világgazdasági kilátások, 2021 április (World Economic Outlook, april 2021) című tanulmány szerint Magyarország hazai összterméke idén 4,3 százalékkal nőhet, jövőre még nagyobb mértékben, 5,9 százalékkal bővülhet.

Októberben közölt prognózisában a valutaalap még azzal számolt, hogy a magyar gazdaság teljesítménye idén szerényebben, 3,9 százalékkal nő. Tavaly 5 százalékkal esett vissza a magyar gazdaság teljesítménye. 

Az IMF legfrissebb, az októberi adatokat aktualizáló áprilisi prognózisa szerint az éves átlagos infláció a tavalyi 3,3 százalék után idén 3,6 százalékra emelkedhet Magyarországon, jövőre viszont mérséklődik, 3,5 százalékra. A fogyasztói árak emelkedésének várható ütemét az idei évre 0,2 százalékponttal emelték meg az októberben becsült 3,4 százalékhoz képest.

A folyó fizetési mérlegben a korábban vártnál kisebb GDP-arányos hiányra számítanak a valutaalap elemzői. A friss előrejelzés szerint a folyó fizetési mérleg hiánya a tavalyi 0,2 százalék után idén a GDP 0,4 százaléka lehet, kisebb az októberben becsült 0,9 százalék hiánynál. A jövő évi hiányt 0,3 százalékra becsülte az IMF.

A munkanélküliségi ráta a tavalyi 4,1 százalék után idén 3,8 százalék lehet, jóval kisebb az októberben 2021-re várt 4,7 százaléknál. Jövőre a munkanélküliségi ráta 3,5 százalékra süllyedhet Magyarországon az IMF számításai szerint.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Ekkora csapást mértek az ukránok az orosz olajexport-kapacitásra
Privátbankár.hu | 2026. március 26. 13:50
Az ukránok fokozták dróntámadásaikat a kikötők és vezetékek ellen, és az orosz olajat szállító tankerek közül is sokat támadtak, vagy velük szimpatizáló államok lefoglaltak.
Makro / Külgazdaság Meglepően csúnya számok érkeztek Oroszországból
Privátbankár.hu | 2026. március 26. 13:30
A januárit meghaladó mértékben csökkent az ipari termelés éves szinten februárban, a szakértők által várt növekedés helyett – áll a statisztikai hivatal jelentésében.
Makro / Külgazdaság MNB: a gazdasági növekedés jóval alacsonyabb lehet
Privátbankár.hu | 2026. március 26. 11:49
A jegybank szerint kockázatot jelent a geopolitikai feszültségek további éleződése.
Makro / Külgazdaság Fordulat: a benzin és a dízel is olcsóbb lesz
Privátbankár.hu | 2026. március 26. 11:21
A benzin bruttó 4 forinttal, a gázolaj bruttó 8 forinttal kerül majd kevesebbe.
Makro / Külgazdaság „Beláthatatlan ideig nem fog elkezdődni a közoktatás megújítása” – mondja a szakértő
Privátbankár.hu | 2026. március 26. 08:48
Az országgyűlési választásokat megelőző időszak a világmegváltó tervek kovácsolásának a szezonja. Ilyenkor nemcsak a pártok állnak elő elképzeléseikkel, programjaikkal, mások is éreznek késztetést arra, hogy helyes irányba tereljék az országot, ha már a politikusoknak nem sikerült. Most, hogy reális esély van a Fidesz-kormány leváltására, a szokásosnál is többen vállalták magukra ezt a feladatot. Akad köztük huzamosabb ideje működő szakmai, és civil szervezet, egykori politikusok társulása, elit értelmiségiekből erre a célra létrejött alkalmi csoportosulás, sőt üzleti vállalkozás is.
Makro / Külgazdaság Kijött az Orbán-kormány ukrajnai gázstop rendelete
Privátbankár.hu | 2026. március 26. 06:47
Júliustól nem kap gázt Ukrajna.
Makro / Külgazdaság Megugrott a kokainfogyasztás Európában
Privátbankár.hu | 2026. március 25. 19:45
Az Európai Drog Ügynökség (EMCDDA) közzétette a legfrissebb, szennyvízvizsgálaton alapuló felmérés eredményeit. 2025-ben Európában átalakultak a drogfogyasztási szokások: az MDMA-fogyasztás ugyan csökkent 2024-hez képest, a kokain és a ketamin használata drámaian nőtt. De Magyarországról jött egy jó hír is.
Makro / Külgazdaság Holoda Attila elárulta, mit gondol Orbán Viktor szerdai bejelentéséről
Privátbankár.hu | 2026. március 25. 19:22
Az energetikai szakember szerint a gázstop több ponton is aggályos.
Makro / Külgazdaság Tovább várakozik a kormány, már csak Magyarország vár az EU-s hitelre
Privátbankár.hu | 2026. március 25. 18:15
A cseh és a francia SAFE-igényléseket elfogadták.
Makro / Külgazdaság Döntöttek Brüsszelben: ezekre a célokra csoportosítanak át eurómilliárdokat
Privátbankár.hu | 2026. március 25. 17:04
Az Európai Bizottság és a tagállamok a 2021 és 2027 közötti időszakra szóló kohéziós alapból 34,6 milliárd eurót csoportosítottak át az Európai Unió más stratégiai prioritásaira – közölte az uniós bizottság szerdán.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG