3p

Fenntarthatóság: trend, kötelezettség vagy üzleti csodafegyver?

Klasszis Talks&Wine – ahol a fenntarthatóság kézzel fogható üzleti értékké válik.

Jöjjön el, ne maradjon le a versenyben! Early bird jegyek február 16-ig!

Részletek és jelentkezés >>

Trump saját floridai golfklubjában tartaná jövőre a G7 országok csúcstalálkozóját, bár az elnök külföldi kormányoktól nem fogadhat el pénzt.



Trump azt állította, hogy az illetékesek országszerte keresték a helyszínt a nagy ipari országok következő csúcstalálkozójához – és történetesen éppen az ő, floridai Doral golfklubját tartották erre a legalkalmasabbnak. Amint a The Washington Post beszámol, ez nem tévesztendő össze az elnöknek az ugyancsak floridai Palm Beachben lévő Mar-a-Lago nevű fényűző birtokával, ahol a hétvégéket tölti s ahol már találkozott a japán kormányfővel és a kínai elnökkel.

Azokat a találkozókat az állami költségvetésből fizették a Trump-cégnek, csakúgy, mint amikor az elnök hivatalos útjain írországi és skóciai golfklubjában időzött. Az amerikai lap számításai szerint mindez legalább 1,6 millió dolláros bevételt hozhatott az elnök vállalkozásainak.

A Doral a miami repülőtér közelében, szürke irodaház-rengeteg peremén fekszik. Az Egyesült Államok eddig két G7 csúcstalálkozót rendezett. Az egyiket a Washington közeli Camp Davidben, az elnöki üdülőben, a másikat egy Georgia állam partjainál fekvő szigeten tartották.

Amikor Trumpot 2016-ban elnökké választották, nyilvánosan ígéretet tett, hogy minden üzleti tevékenységtől tartózkodni fog és vállalkozásainak vezetését két fiára ruházta. Ugyanakkor az elnök változatlanul tulajdonosa cégeinek s azokat elnöksége óta is gyakran látogatja. Trump egyébként panaszkodott, hogy 3-5 milliárd dollárt veszített már, amióta elnök, hiszen nem tudta megvalósítani új külföldi üzleti terveit.

A 643 szobás Doral egyébként rosszul megy, helyi szakértők szerint éppen azért, mert sokan nem kívánnak az erőszakos elnök nevét viselő helyen megszállni.

A terv bírálói arra is hivatkoznak, hogy az amerikai alkotmány megtiltja az elnöknek fizetség elfogadását külföldi kormánytól. Ezen a címen már többször tettek feljelentést Trump ellen. Kettőt elutasítottak, egyet még vizsgálnak.

A Trump-csoport azt állítja, hogy a külföldi kormányokkal bonyolított üzletek hasznát befizeti a költségvetésbe s eddig 340.000 dollárt fizetett is. Nem közölte viszont, mekkora volt a teljes bevétel és hogyan számították ki a megadott hasznot. Értesülések szerint munkatársai már korábban szerették volna elérni, hogy az elnök ne használja ingatlanjait hivatalos célokra, ezzel támadásoknak téve ki magát. Próbálták arra is rábeszélni, hogy válasszon másik helyszínt a jövő évi csúcsra, olyat, amely biztonságosabb is, mint az ő klubja. Nem hajlott e véleményekre, ugyanakkor kijelentette:

bár a G7-ek biarritzi csúcstalálkozóján nem fogadták el javaslatát, hogy ezentúl hívják meg ismét Putyin orosz elnököt is, ő meg fogja hívni az Amerikában rendezendő összejövetelre.

„Trump arra használja a hivatalát, hogy az amerikaiak terhére tömje a zsebét és rontsa országunk jó hírét”, szögezte le nyilatkozatában Ron Wyden demokratapárti szenátor. Azt igényelni szövetségeseinktől, hogy a G7 találkozón az elnök szállodájában költsék a pénzüket, rájuk nézve sértő – és megsérti alkotmányunkat”, közölte a szenátor.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Sasszemekkel figyelik az amerikai munkaerőpiacot – a vártnál jobb hír jött
Privátbankár.hu | 2026. február 12. 17:25
A vártnál kellemesebb adat érkezett.
Makro / Külgazdaság Kiszámíthatatlan szabályozási környezet? Kiakadt az OKSZ az árrésstop meghosszabbítása miatt
Privátbankár.hu | 2026. február 12. 16:48
A szakmai szervezet elítélte a lépést.
Makro / Külgazdaság Már az lenne meglepő, ha Varga Mihályék nem csökkentenének kamatot februárban
Imre Lőrinc | 2026. február 12. 12:18
A vártnál is kedvezőbben alakult az infláció januárban Magyarországon. A KSH 2,1 százalékos éves áremelkedési ütemet mért a decemberi 3,3 százalék után. Az elemzők egyre biztosabbak abban, hogy a Magyar Nemzeti Bank a február 24-i kamatdöntő ülésén csökkenti a 6,5 százalékon álló irányadó rátát. Kamatvágásra 2024 szeptembere óta nem volt példa.
Makro / Külgazdaság Háborús veszély vagy esély: Törökország és Görögország nehéz döntések előtt áll
Bózsó Péter | 2026. február 12. 10:30
Görögország és Törökország vezetői szerdán Ankarában találkoztak, hogy enyhítsék a két ország közti feszültséget. Ankara háborús fenyegetése egy EU-tagállam ellen továbbra is megakadályozza az ország részvételét az európai védelmi architektúrában és az EU-csatlakozásban.
Makro / Külgazdaság Nagy bejelentés érkezett a 2Connect és a Yettel összefogásáról
Privátbankár.hu | 2026. február 12. 09:52
Ez a piaci modell ösztönzi és hatékonyabbá teszi az infrastruktúra-fejlesztést.
Makro / Külgazdaság Fontos döntést jelentett be az árrésstopról Nagy Márton minisztériuma
Privátbankár.hu | 2026. február 12. 08:58
Február végén lejárt volna az intézkedés határideje.
Makro / Külgazdaság Megjött a friss inflációs adat: közel nyolc éve nem volt ilyenre példa
Privátbankár.hu | 2026. február 12. 08:30
A fogyasztói árak átlagosan 2,1 százalékkal haladták meg 2026 januárjában az egy évvel korábbi értéket, a decemberi 3,3 százalékot követően. Egy hónap alatt átlagosan 0,3 százalékkal emelkedett az infláció az év első hónapjában. 
Makro / Külgazdaság Trump a béke embere? Sosem ment ilyen jól az amerikai hadiiparnak
Imre Lőrinc | 2026. február 12. 05:46
Az elhúzódó orosz-ukrán háború és az októberig tartó gázai konfliktus az egyik, Donald Trump intézkedései a másik oldalon. 2025 folyamán több katalizátora is volt az amerikai védelmi ipar szárnyalásának, ami idén tovább folytatódhat. Európa ugyanis csak most kezd el igazán fegyverkezni, ami vélhetően további nagy megrendelésállomány-növekedést és az árbevételek megugrását jelentheti a világ legnagyobb hadiipari cégei számára.
Makro / Külgazdaság Ez lesz a Budapest-Belgrád vasútvonal első napja
Privátbankár.hu | 2026. február 11. 17:21
Még 31 nap van hátra, és utazhatunk a Budapest-Belgrád gyorsvasúton – jelentette be Szijjártó Péter külügyminiszter. A vonatok 160 kilométeres óránkénti sebességgel fognak közlekedni.
Makro / Külgazdaság Eurostat: Észak-Magyarországnál még sok török vidéki régió is fejlettebb
Privátbankár.hu | 2026. február 11. 16:13
A Miskolc központú Észak-Magyarország fejlettségi szintje nem csak Kelet-Szlovákiáétól marad el, hanem Montenegróétól és sok törökországi vidéki régióétól is. Az Eurostat friss adataiból az is kiderült, hol csökkent a GDP, még ha az országos recessziót el is kerültük. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG