2p

Újabb republikánus párti politikus jelentette be indulását csütörtökön az Egyesült Államokban a párt elnökjelölti pozíciójáért vívott versenyben, ezúttal Will Hurd, korábbi kongresszusi képviselő.

 A texasi politikus 2021 januárjáig volt a képviselőház tagja, aki hivatalos kampányvideójában az "Amerikai álmot" fenyegető veszélyről beszélt és arról, hogy az ország előtt tornyosuló gazdasági és társadalmi problémákat Joe Biden jelenlegi, demokrata párti elnök nem tudja megoldani, ugyanakkor éles szavakkal bírálta Donald Trump korábbi elnököt is, aki jelenleg ismét a legesélyesebb a párt elnökjelöltségének megszerzésére.

Csütörtök reggel egy televízióműsorban saját magát a választási versenyben "sötét lónak" nevezte és Donald Trump elképzeléseitől különböző politikát ígért és sürgetett.

De még tovább bővülhet a kör. Fotó: Depositphotos
De még tovább bővülhet a kör. Fotó: Depositphotos

A Republikánus Párt színeiben eddig már tizenketten jelentették be indulásukat az előválasztásokon, amelynek során eldől, hogy ki lesz a demokrata elnök kihívója 2024 novemberében.

Az indulók között van Donald Trump volt elnök, aki a felmérések szerint jelenleg magasan a legnépszerűbb republikánus, 50 százalék feletti támogatottsággal. Ron DeSantis, Florida kormányzója a republikánus választók mintegy 20 százalékának bizalmát élvezi. Rajtuk kívül versenyben van még jóval kisebb támogatottsággal Mike Pence volt alelnök, Nikki Haley, korábbi ENSZ-nagykövet, Asa Hutchinson, volt arkansas-i kormányzó, Chris Christie, korábbi New Jersey-i kormányzó, Doug Burgum, Észak-Dakota kormányzója, Tim Scott szenátor, Vive Ramaswamy vállalkozó, Larry Elder, médiaszemélyiség, és Francis Suarez, Miami polgármestere is.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Most érdemes újépítésű lakást venni Kínában
Privátbankár.hu | 2026. május 18. 16:49
A világ második legnépesebb országában 11 hónapja a legmeredekebben esett az új lakások ára áprilisban.
Makro / Külgazdaság Miniszterek egész csoportja kíséri el Lengyelországba Magyar Pétert
Privátbankár.hu | 2026. május 18. 15:51
Kedden délután landolnak Krakkóban, onnan vonattal érkeznek Varsóba. Szerdán jönnek a csúcstalálkozók.
Makro / Külgazdaság Csökkenti az állampapírok kamatait az ÁKK
Privátbankár.hu | 2026. május 18. 14:43
Lezárja a fix kamarozású állampapírok futó sorozatait az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK), és péntektől újakat indít azok helyett. A kamatokat is csökkentik 0,5 százalékkal.
Makro / Külgazdaság Ilyen nagyot még soha nem kaszált a Ryanair
Privátbankár.hu | 2026. május 18. 11:46
2,26 milliárd euró adózott eredménnyel zártak.
Makro / Külgazdaság Ha nem lenne védett, akor még drágább lenne a tankolás
Privátbankár.hu | 2026. május 18. 10:50
A piaci ár emelkedik, a védett ár marad.
Makro / Külgazdaság Fontos adatot közölt az MNB az államadósságról
Privátbankár.hu | 2026. május 18. 09:51
Az államháztartás nettó finanszírozási igénye 4964 milliárd forint.
Makro / Külgazdaság Máris a Tisza-kormány köré gyűlnek a kegyetlen ítéletmondók
Privátbankár.hu | 2026. május 17. 15:34
A három nagy szereplő megkezdi az idei minősítéseket Magyarországgal szemben.  
Makro / Külgazdaság Fertőzés: máris ráment Izrael gazdasága az öldöklésre
Privátbankár.hu | 2026. május 17. 14:39
Bezuhant a közel-keleti ország GDP-je az Irán ellen indított háború kezdete óta. 
Makro / Külgazdaság Csak a gyors átállás menthet meg az évszázad energiaválságától?
Szirmai S. Péter | 2026. május 16. 17:01
Az évszázad eddigi legnagyobb energiaválságával néz szembe Európa, ezért fel kell gyorsítani az áttérést a saját megújuló energiákra, figyelmeztet az Európai Akadémiák Tudományos Tanácsadó Testülete (EASAC).
Makro / Külgazdaság Szalay-Berzeviczy Attila: Az orosz imperializmus nemcsak Ukrajnára, hanem egész Európára veszélyes
Izsó Márton - Csabai Károly | 2026. május 16. 11:51
A közgazdász, a Budapesti Értéktőzsde egykori elnöke a május 14-ei élő műsorunk vendége volt. A 6. évfolyamában járó Klasszis Klub Live 97. adását most a Klasszis YouTube-csatornán megnézheti, vagy a Klasszis Podcast-csatornán meghallgathatja.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG