Itt van minden, amit az Otthon Start programról tudni kell, mielőtt belevágna

Szeptembertől indul az Otthon Start Program, amely akár 50 millió forintos, fix 3 százalékos, államilag támogatott kamatozású hitellel segíti a lakást vásárlókat, építőket – családi állapottól és gyermekszámtól függetlenül, gyermekvállalási kötelezettség nélkül. Összeszedtük a legfontosabb tudnivalókat az igénylés feltételeiről.
Itt van minden, amit az Otthon Start  programról tudni kell, mielőtt  belevágna
2p
Két tárca számára is kiemelt turisztikai cél a dunai hajózás fejlesztése.

Magyarország komoly lehetőséget lát a dunai hajózás fejlesztésében mind gazdaságfejlesztési, mind pedig munkahely-teremtési tekintetben - hangsúlyozta az MTI-hez pénteken eljuttatott közös közleményében a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) és a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM).

A két tárca annak kapcsán közölte ezt, hogy Magyarország is magas szintű szakmai delegációval képviseltette magát a folyami hajók üzemeltetőinek éves seregszemléjén Bukarestben. A rendezvényen a hajózás főbb kérdéseit vitatták meg a jelenlévők: szó esett a fogyasztóvédelem és a fenntartható fejlődés sajátosságairól, az infrastrukturális igényekről, a rugalmas határellenőrzés előnyeiről, valamint az egyre szélsőségesebb vízállás okozta problémákról.

Fontos a dunai hajózás

A közlemény szerint Horváth Viktória turizmusért felelős helyettes államtitkár felszólalásában az infrastruktúra-fejlesztés kérdésköréről beszélt, és tájékoztatta a jelenlevőket a Mahart Passnave Kft.-ben történt állami tulajdonszerzésről. Hozzászólásában hangsúlyozta: ez a vagyonpolitikai döntés egyrészt azt jelenti, hogy Magyarország fontosnak tartja és komoly lehetőséget lát a dunai hajózás fejlesztésében mind gazdaságfejlesztési, mind pedig munkahely-teremtési tekintetben.

A konferencia második napján a dunai országok és városok programkínálata bővítésének lehetőségeiről esett szó. A beszélgetésen Magyarországot és Budapestet Sztojanovits Kristóf, a Magyar Turizmus Zrt. Budapest-közép-dunavidéki Regionális Marketing Igazgatóságának vezetője képviselte, aki az új vidéki programok mellett a főváros megújult kulturális kínálatát mutatta be.

Az NGM és az NFM közleménye szerint Magyarországra a dunai folyami hajózásban továbbra is jelentős szerep hárul. A magyar fővárosba évente 280-300 ezer hajós vendég látogat, akik a dunai utat megelőző vagy azt követő városlátogató programok által közel 40 ezer vendégéjszakát töltenek el a Duna-parti ötcsillagos szállodákban. Évente 170 hajó, mintegy félmillió vendéget szállít a Duna felső és alsó szakaszán, 2014-ben majd 30 ezer vendégággyal nő a kapacitásuk.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Tovább csökkentek az amerikai gyáripari megrendelések
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 3. 17:22
Az elemzők által vártnál némileg kisebb mértékben csökkent a gyáripari megrendelések értéke júliusban havi szinten az Egyesült Államokban – derült ki a washingtoni kereskedelmi minisztérium statisztikai intézete, a Census Bureau szerdán közzétett adataiból.
Makro / Külgazdaság Nem jött jó hír az amerikai 30 éves jelzáloghitelek kamatáról
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 3. 15:50
Az Egyesült Államokban csaknem öthavi mélypontra csökkent a 30 éves jelzáloghitelek kamata az augusztus 22-én záródott héten – közölte az amerikai jelzáloghitelező bankok szövetsége (Mortgage Bankers Association of America – MBA) szerdán.
Makro / Külgazdaság Felsőbb fokozatba kapcsolt a japán gazdaság
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 3. 15:29
A japán gazdasági teljesítmény gyorsuló ütemben nőtt augusztusban az S&P Global Market Intelligence gazdaságkutató intézet kompozit beszerzésimenedzser-indexének (BMI) végleges értékei alapján.
Makro / Külgazdaság Trump döntheti be idén a magyar GDP-t
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 3. 15:14
Nem éppen rózsás megállapításokat közölt a magyar gazdaság helyzetével kapcsolatban a Nemzetközi Valutaalap. A három éve stagnáló gazdaság, az elszabaduló infláció és a magas költségvetési hiány a jelenlegi alappályán is kihívások elé állítják Magyarországot. Ha pedig Donald Trump és a vámháború is bedurvul, akkor egyenesen eltűnne az idén várt, meglehetősen szerény növekedés is.
Makro / Külgazdaság Nem állnak csehül e V4-es ország polgárai
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 3. 12:44
Gyorsan nőttek az átlagkeresetek Csehországban.
Makro / Külgazdaság Putyin homlokán mélyülhetnek a barázdák
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 3. 11:18
Stagnált az orosz szolgáltatóipar teljesítménye augusztusban.
Makro / Külgazdaság Nagy bajban Erdoganék?
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 3. 10:39
A török infláció a vártnál kevésbé lassult augusztusban.
Makro / Külgazdaság Alig egy napig éltek a magasabb üzemanyagárak, tovább emelhetnek a kutak
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 3. 10:01
Igaz, egyelőre csak a gázolajnál, már ha érvényesítik a nagykereskedői drágulást.
Makro / Külgazdaság Továbbra is magabiztosan vezet a Tisza a Fidesz előtt, de...
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 3. 08:55
A 21 Kutatóközpont augusztus végi felmérése szerint mintha nyáron megmerevedtek volna az erőviszonyok.
Makro / Külgazdaság A kötcsei piknik alapítványának sem lehet oka panaszra
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 3. 07:59
Ismét közeledik a Kötcsei Találkozó. Jelentőségét érzékelteti, hogy a fő szervező alapítvány – mely kuratóriumának tagja többek között Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter és Kövér László, az Országgyűlés elnöke – vagyona már nagyobb, mint a Tusványost vagy Tranzitot rendező szervezetekéi.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG