1p
Az eddig ismert adótörvény-módosítások egyetlen csoport esetében sem növelik, illetve csökkentik különösebben a terheket, azaz csak kicsit jók, vagy kicsit rosszak az embereknek
A Pénzügyminisztérium honlapján lévő adótörvény-módosítások egyetlen csoport esetében sem növelik, illetve csökkentik különösebben a terheket, azaz csak kicsit jók, vagy kicsit rosszak az embereknek - mondta Vértes András, a GKI Zrt. elnöke pénteken az MTI-nek.

Hozzátette: az elképzelések alapján most az látszik bizonyosnak, hogy a lakosság, ezen belül a közepes jövedelműek valamivel jobban járnak mint korábban, s a járulékok csökkentése miatt javul a helyzete a kis- és közepes vállalkozásoknak is. A multinacionális cégeknek a javaslat ugyan ad egy keveset, de ezt a társasági adó emelésével kompenzálja.

Vértes András elmondta: a tervezet sok apró változást tartalmaz az adóalapot csökkentő tételek és a kedvezmények eltörlése tekintetében. A mintegy 300 milliárd forint hatású adócsomag Vértes András szerint a nemzetközi pénzvilág számára is elfogadható és hiteles, mivel ekkora nagyságrendű változás az, amit "felszisszenés" nélkül el tudnak fogadni.

Az elnök kifejtette: a csomag nem rendezi át a társadalom különböző csoportjai között a jövedelmeket és a terheket, s nem hoz nagy változásokat az adókulcsok tekintetében sem. A támogatandó elemek közé sorolta, hogy minden cégautó után adót kell fizetni a jövőben.

Vértes András szerint minden olyan lépés üdvözlendő, ami a gazdaság fehérítését szolgálja, így például azt is annak tartaná, ha a vállalati kör adóelkerülésének mérséklésére fix összegű egészségügyi járulékot vezetnének be. Ehhez hasonlóan helyesnek tartja azt is, ha a cafetéria rendszerben egyes juttatások esetében ezt követően nem lehet majd minden adó alól kibújni.

A Világbank megsimogatta a fejünket: így tovább 
A vártnál kisebb lett a hiány - örvendetes
MSZP: még hezitál kongresszus-ügyben
Egyre valószínűbb, hogy Gyurcsány távozik? 

MTI

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Csúnya kudarcot szenvedett el a cseh jegybank
Privátbankár.hu | 2026. január 10. 15:51
A cseh központi bank 72,9 milliárd cseh korona (körülbelül 3,5 milliárd dollár, 1 korona=15,87 forint) veszteséggel zárta a tavalyi évet – a CTK cseh január hírügynökségét.
Makro / Külgazdaság Mi történt? Kínában is megtorpant az autóeladás
Privátbankár.hu | 2026. január 10. 14:23
Kínában három éve a legkisebb ütemben, 3,9 teljes, 23,7 millió darabra nőtt a személygépkocsik kiskereskedelmi eladása tavaly. Egy évvel korábban, 2024-ben az éves növekedés 5,3 százalék volt – közölte a Kínai Személygépkocsi Szövetség (CPCA).
Makro / Külgazdaság Visszavettek a tempóból a románok
Privátbankár.hu | 2026. január 10. 13:49
Romániában 2,6 százalékkal kevesebb személygépkocsit gyártottak tavaly mint egy évvel korábban – közölte a romániai autógyártók egyesülete (ACAROM).
Makro / Külgazdaság Már az euróbevezetés első hetében boldogok lehetnek a bolgárok
Privátbankár.hu | 2026. január 10. 10:37
A Bolgár Értéktőzsde jelentős árfolyamemelkedéssel reagált az euró január elsejei bevezetésére, az idei első kereskedési héten a bolgár börze legrégebbi indexe, a Sofix 14,4 százalékkal 18 éves csúcsra emelkedett.
Makro / Külgazdaság Egyelőre hiába unszolja Trump az amerikai olajcégeket venezuelai beruházásokra
Privátbankár.hu | 2026. január 10. 08:12
Az Egyesült Államok elnöke, Donald Trump a Fehér Házban tartott pénteki találkozón arra szólította fel a nagy amerikai olajvállalatok vezetőit, hogy legalább 100 milliárd dollár értékben ruházzanak be Venezuela olajiparának újjáépítésébe.
Makro / Külgazdaság A bécsi kutató megbecsülte az EU-Mercosur megállapodás ausztriai hatását
Privátbankár.hu | 2026. január 9. 17:25
Oliver Reiter közgazdász, a Bécsi Nemzetközi Gazdasági Összehasonlítások Intézetének (wiiw) munkatársa fejtette ki véleményét.
Makro / Külgazdaság Többen dolgoznak az Egyesült Államokban, de van, akiknek ez sem elég
Privátbankár.hu | 2026. január 9. 16:45
A vártnál kevesebb munkahely jött létre, de a munkanélküliség csökkent decemberben.
Makro / Külgazdaság Az orosz-ukrán békekötést is befolyásolhatja Trumpék venezuelai akciója
Privátbankár.hu | 2026. január 9. 13:25
Az elmúlt napok legfontosabb katonai és politikai fejleménye a venezuelai elnök elfogása volt. Az akcióval Donald Trump egyértelműen erőt mutatott, szemben a korábbi hónapok tétlenségével. Ez akár Moszkva számára is fontos üzenet lehet, ráadásul az oroszok számára gazdasági szempontból is sok érv szólna a béke mellett.
Makro / Külgazdaság Most a vásárlók cáfoltak rá az elemzőkre
Privátbankár.hu | 2026. január 9. 13:05
Havi és éves összevetésben egyaránt az elemzők által vártnál nagyobb mértékben nőtt a kiskereskedelmi forgalom az euróövezetben novemberben.
Makro / Külgazdaság Mi történik? Zúdulnak a külföldi autók Magyarországra
Privátbankár.hu | 2026. január 9. 10:15
Tavaly a Datahouse adatai alapján 128 155 használt autó érkezett külföldről, ez 15,5 százalékkal több, mint 2024-ben – közölte a jóautók.hu pénteken az MTI-vel.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG