3p

Egy ceglédi, egy egri és egy bonyhádi középiskola csapata csatlakozott a már korábban bejutott nyolc team mellé a harmadik alkalommal megrendezett Legyél te is Pénzügyi Junior Klasszis! verseny megyei elődöntőiben, s nyert ezáltal jogot a december 9-ei országos döntőben való részvételre. November 23-áig további elődöntőkre kerül sor.

Magasabb-e a hazai értékpapírok kamata a várható inflációnál, tehát várható-e tőlük pozitív reálkamat? Mi történik a betétünkkel, ha egy bank csődbe megy, illetve a részvényünkkel, ha egy brókercég húzza le a rolót? Mennyi pénzre lehet szükségünk az állami nyugdíjon felül az idős éveinkben, s milyen megtakarítási formákban érdemes gondolkodni?

Ilyen és ehhez hasonló kérdéseket kaptak a Legyél te is Pénzügyi Junior Klasszis! címen rendezett diákverseny harmadik, november 16-én és 19-én lebonyolított online fordulójában három megye (Heves, Pest, Tolna) legjobbjai.

A Privátbankár.hu Kft. a Pallas Athéné Domus Meriti Alapítvány támogatásával rendezi meg a versenyt, amelynek programját a szervezők a verseny többi támogatóival együtt kifejezetten edukációs céllal állították össze, azt szem előtt tartva, hogy a diákok gyakorlati tudásra tegyenek szert, játékos módon.

A verseny – mely szakértői bizottságának elnöke Bod Péter Ákos volt jegybankelnök – három, online megrendezett fordulóból áll.

A november 16-ai versenynap továbbjutói:

Aladár és a csipmaunksz – Ceglédi SZC Közgazdasági és Informatikai Technikum 

csapatkapitány: Szelei Laura, felkészítő tanár: Dombiné Mirkó Ilona

PénzÉsz – Neumann János Gimnázium, Technikum és Kollégium, Eger

csapatkapitány: Pomaházi Krisztina, felkészítő tanár: Czuforné Kleszó Éva

A november 19-ei versenynap továbbjutója:

Pink Flamingók – Tolna Megyei SZC Perczel Mór Technikum és Kollégium, Bonyhád

csapatkapitány: Bogos Lili, felkészítő tanár: Novák-Schattmann Tímea

Nem csak a győztes csapat tagjai részesülnek jutalomban, a verseny támogatói, szakmai partnerei ugyanis számos értékes díjat ajánlottak fel:

  • Az Államadósság Kezelő Központ fejenként 100 ezer forint értékű tárgynyereményt ajánlott fel a győztes csapat tagjainak.
  • A Nemzeti Adó- és Vámhivatal 2x125 000 forint összegű ajándékutalvánnyal jutalmazza az országos döntőben 2. és a 3. helyen végző csapatokat.
  • A Pénzügyminisztérium 150 ezer forint értékű ajándékutalványt ajánlott fel, amelyet a zsűri ítél oda a megyei versenyen jól szereplő csapatoknak.
  • A Magyar Biztosítók Szövetsége egy laptopot ajánlott fel annak a pedagógusnak, aki a legtöbb diákot készíti fel a versenyre.
  • A Fundamenta-Lakáskassza a három, legtöbb csapatot indító pedagógus számára egyenként 50 ezer forint értékű ajándékutalványt ajánlott fel.

A Pénziránytű Alapítvány az országos döntő első 3 helyezett csapatának 1-1 hordozható bluetooth hangszórót ajánlott fel.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Éledezik a brit autópiac is, de mit vettek a vásárlók?
Privátbankár.hu | 2026. július 7. 09:11
Éves szinten és az előző hónaphoz képest is nőttek az eladások – de nem minden hajtásláncot szerettek a britek.
Makro / Külgazdaság Nagy durranással indulhat a NATO-csúcs Ankarában
Privátbankár.hu | 2026. július 7. 08:59
Több tízmilliárd dollárral igyekeznek meglágyítani Trump szívét az európai tagállamok vezetői.
Makro / Külgazdaság Varga Mihályéknak lesz igazuk? Ismét csökkent az infláció Magyarországon
Privátbankár.hu | 2026. július 7. 08:30
A fogyasztói árak átlagosan 1,7 százalékkal haladták meg az előző év azonos hónapi értékeket.
Makro / Külgazdaság Ömleni fognak az uniós milliárdok, de készen állnak a cégek rá?
Privátbankár.hu | 2026. július 7. 07:11
Nagy lehetőségek az építőiparban, de ki is kellene használni ezeket.
Makro / Külgazdaság Vitték a Tisza-kormány első devizakötvényét, mint a cukrot, 3 milliárd euró a zsákban
Privátbankár.hu | 2026. július 7. 06:56
2032-ben és 2037-ben fizetjük vissza.
Makro / Külgazdaság Rengeteg tennivalója lesz a kormánynak az MNB-s alapítványokkal: itt a friss konvergenciajelentés 
Herman Bernadett | 2026. július 7. 05:43
Az Európai Bizottság legfrissebb, 2026-os konvergenciajelentése szerint édeskevés volt az a néhány jogszabályváltozás, amelyet az év elején elfogadtak a Magyar Nemzeti Bankkal (MNB) kapcsolatban. Az új kormánynak és azon belül a Pénzügyminisztériumnak sürgős törvényalkotási feladatai lesznek ezen a területen is.
Makro / Külgazdaság Kellemetlen csapást vihetett be Ukrajna Oroszországban
Privátbankár.hu | 2026. július 6. 17:46
A határtól messze találtak el egy célpontot.
Makro / Külgazdaság Pénteken jöhet jó hír a Magyar-kormány számára
Privátbankár.hu | 2026. július 6. 15:47
Az EU-s pénzügyminiszterek üléséről jöhet jó hír.
Makro / Külgazdaság Van, akinek egyre jobban fáj az erős forint
Privátbankár.hu | 2026. július 6. 15:05
A forint erősödése az exportáló cégek közül azoknak fájhat, akik nem importból szerzik be a nyersanyagokat, félkész termékeket, nem merülnek fel devizában költségeik – vagy nem fedezik pénzügyi eszközökkel a devizakockázatukat. A turizmusban gondot okozhat, ha csökken a külföldi érdeklődés vagy a magyarok közül többen választanak külföldi úticélokat. Munkatársunk a Trend FM műsorában arról is beszélt: a forinterősödés az élelmiszerárak csökkenését is okozza, ami viszont mindenkinek jó hír.
Makro / Külgazdaság Egy-két fecske csinál nyarat a magyar iparban, de az erős forintnak most nem örülhetünk
Imre Lőrinc | 2026. július 6. 12:05
Pozitív meglepetést okozott az elemzők körében az ipar májusi teljesítménye. A kiigazított adatok alapján több mint 3 és fél éve nem láthattunk ilyen robusztus növekedést, mégis, az áprilishoz viszonyított 2,3 százalékos bővülés talán még kiemelkedőbbnek számít. Persze kockázatok is akadnak szép számmal: a külső kereslet alakulása, az erős forint, vagy éppen, hogy még mindig csak „egy-két fecske csinál nyarat” a magyar húzóágazatban.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG