2p
Hurrikánná erősödött a Maria nevű trópusi vihar, Puerto Rico már készül az áradásra.
Irma közeleg Puerto Rico felé. EPA/Thais Llorca

A Bloomberg cikke szerint hamarosan 3-as erősségűvé nőhet a Maria nevű trópusi vihar, de már most hurrikánként tombol és közeledik a Karib-szigetek felé. A vihar vasárnap este 160 kilométerre járt az azóta lakhatatlanná vált Barbadostól, akkor 130 km/órás széllel tombolt. A Maria jelenleg nyugat-északnyugati irányba halad nagyjából 20 kilométert téve meg óránként, és várhatóan a Leeward-szigeteknél erősödik majd 2-es erősségűvé, majd Puerto Rico és a Virgin-szigetek magasságában érheti el a 3-as erősséget – ekkor a 177 kilométeres óránkénti szélsebességgel tépázza majd a környéket.

Azóta több szigetre is kiadták a riasztást, Guadeloupe, Dominika, St. Kitts, Nevis és Monsterrat szigetén is készültséget rendeltek el, de figyelnek a brit fennhatóságú Virgin-szigeteken és a Szent Márton szigeten is, valamint Anguillán és St. Barthelemy-n is – ezeket korábban az Irma tarolta le. Puerto Ricón már készülnek az újabb orkánra, itt jelenleg egymillió ember van áram nélkül, és 450 átmeneti menhelyet hoztak létre a viharkárosultak részére. A hivatalokat délben bezárják és hazaküldik az embereket, az iskolák ma ki se nyitottak. Hasonló akcióra készülnek Dominikán is.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság A legjobb hír érkezett meg Brüsszelből, sokan erre vártak
Privátbankár.hu | 2026. július 10. 13:49
Bréking: az imént kapta meg Magyarország uniós újjáépítési terve az uniós pénzügyminiszterek egyhangú jóváhagyását!
Makro / Külgazdaság Euró: nem jó hír a Tisza-kormánynak – egyetlen kritériumnak sem felel meg Magyarország
Czwick Dávid | 2026. július 10. 11:42
Lesújtó képet fest az Európai Központi Bank friss konvergenciajelentése Magyarországról. Már csak öt ország szerepel a jelentésben, ennyien maradtak az uniós csatlakozó tagállamok közül, amelyek vállalták az euró valamikori bevezetését. Közöttük Magyarország a szégyenpadon csücsül, más régiós tagállamok legalább részsikereket tudtak felmutatni. 
Makro / Külgazdaság Komoly befektetést jelentett be a Micron
Privátbankár.hu | 2026. július 10. 08:46
A cég közölte, hogy 3 milliárd dollárt fektet be az Egyesült Államok félvezetőipari ellátási láncának megerősítésébe.
Makro / Külgazdaság Brüsszelben küzd az uniós pénzekért Kármán András
Privátbankár.hu | 2026. július 10. 07:04
Az uniós pénzügyi vezetőkön múlik minden.
Makro / Külgazdaság Kilőtt az M1 nézettsége az adásszünet után
Privátbankár.hu | 2026. július 9. 19:25
A fekete-fehér felirat alatti nézettséget nem tudták mérni, de kétmillió környékére becsülik.
Makro / Külgazdaság Ennyi bevételt vár a Pénzügyminisztérium a Molt terhelő adó kiterjesztésétől
Privátbankár.hu | 2026. július 9. 16:50
Változtatna a kormány az Ural és a Brent olaj közötti árkülönbözet után fizetendő adó szabályain. Az új rendszerben már 2 dolláros különbözettől fizetni kellene, és ez a tervek szerint 2027-ben is így marad.
Makro / Külgazdaság Öt új átvilágítás is megkezdődött – jelentették be a Kormányszóvivői tájékoztatón
Privátbankár.hu | 2026. július 9. 14:27
Bár Magyar Péter miniszterelenök előzetes bejelentése szerint még Törökországban maradt az ankarai NATO-csúcs után, ettől függetlenül Budapesten tájékoztatót tartottak a kormányszóvivők.
Makro / Külgazdaság Bojár Gábor: Csalódás, hogy a Magyar-kormány nem szüntette meg a rezsicsökkentést és az árrésstopot
Izsó Márton - Csabai Károly | 2026. július 9. 11:52
A Graphisoft alapítója, a fizikus, vállalkozó, üzletember a július 8-ai élő műsorunk vendége volt. A 6. évfolyamában járó Klasszis Klub Live 101. adását most a Klasszis YouTube-csatornán megnézheti, vagy a Klasszis Podcast-csatornán meghallgathatja.
Makro / Külgazdaság Még most induljunk gyorsan tankolni, mielőtt Trump közbeszól?
Privátbankár.hu | 2026. július 9. 11:35
Péntektől sem a benzin, sem a gázolaj nagykereskedelmi ára nem módosul. 
Makro / Külgazdaság Kezdik aktivizálni magukat a cégek a munkaerőpiacon
Privátbankár.hu | 2026. július 9. 11:20
Szinte minden vármegyében nőtt a meghirdetett állások száma a második negyedévben a tavalyi adatokhoz képest. A rég látott, kiemelkedően magas munkavállalói aktivitás pedig valamelyest csillapodni látszik az ország összes régiójában – derül ki a Profession.hu friss, második negyedéves jelentéséből.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG