2p
Bár nem ez az első eset, egyenlőre nem tudják, ki lehetett az elkövető.

A feltételezések szerint mintegy 400 000 ügyfél adataihoz fértek hozzá azok a hackerek, akik megtámadták az olasz UniCreditet – írja a Reuters. Az elmúlt évben kétszer is megtámadták a cég adatbankját, a jelentés szerint ez az eddigi legkomolyabb támadás az olasz bankok körében.

Az első támadás még tavaly szeptemberben és októberben volt, és bár jelszavak nem kerültek ki akkor, jópár személyes és  üzleti jellegű adathoz férhettek hozzá az elkövetők – derült ki a közleményből. A támadást egy meg nem nevezett harmadik félen keresztül vitték véghez, a pénzintézet ugyanakkor arról sem adott arról tájékoztatást, miként történt a behatolás, illetve, hogy mikor szereztek róla tudomást.

Nem mindig az ügyfelekre utaznak

Az utóbbi időben elszaporodtak a kibertámadások, ide kattintva megtekinthető többi cikkünk a témában.

A bank felvette a kapcsolatot a hatóságokkal és megtett minden szükséges intézkedést, hogy ilyesmi ne fordulhasson elő többet. A technológiai részleg vezetője megerősítette: a kiszivárgott információk nem alkalmasak arra, hogy az ügyfelek számláiról pénzt lophassanak az elkövetők. Hozzátette: Nem tudjuk, miért gyűjtöttek ilyen jellegű információkat az adatbankból.

Ez azonban nem feltétlen meglepő, az utóbbi években sokkal finomabbak lettek a kibertámadások eszközei és a megközelítésben is akadnak különbségek. Már nem feltétlen a személyes adatokra utaznak: az újabb vírusok már az online bankolási rendszert támadják, a napokig elérhetetlen funkciók pedig komoly kiesést jelenthetnek a bankoknak. Tavaly novemberben például csaknem átszámítva 900 millió forintnak megfelelő összeget loptak a brit Tesco Bank számlájáról a hackerek.

Komoly hibák a BKK-nál, de meddig mehet el egy etikus hacker?

Az egyik legkomolyabb társadalmi botrányt az elmúlt napokban a BKK jegyvásárlási rendszerében hibát találó, majd azt bejelentő és nyilvánosságra hozó 18 éves hobbiinformatikus ügye volt. A T-Systems, a rendszert üzemeltető cégként feljelentette a hackert, az eljárás ugyan jogilag rendben van, de külföldön ez a feljelentés nem történt volna meg. Tovább >>>

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság TASZ: gond van a 12 éves képviselői mandátumlimit időzítésével
Privátbankár.hu | 2026. június 24. 15:09
Lehet beszélni a korlátozásról, de még nincs itt az ideje a döntésnek, a 12 éves képviselői mandátumlimitet ki kell venni a mostani Alaptörvény-módosításból – áll a Társaság a Szabadságjogokért (TASZ) blogposztjában. 
Makro / Külgazdaság Nem mindennapi, ami a benzinkutakon történik
Privátbankár.hu | 2026. június 24. 13:19
A nagykereskedelmi árak már két napja bebetonozódtak.
Makro / Külgazdaság Felmondja a minisztérium Balásy Gyula cégeinek szerződéseit – a közpénz védelmében
Privátbankár.hu | 2026. június 24. 13:02
Súlyos kockázatokat látnak a szerződések teljesítése körül.
Makro / Külgazdaság Árakat emel a Szerencsejáték Zrt.: drágább lesz lottózni, de mennyivel lehet többet nyerni?
Privátbankár.hu | 2026. június 24. 12:37
Három év után emelnek árakat, nem csak a lottó drágul.
Makro / Külgazdaság Bemondták, mennyit nőhet a GDP és mennyibe fog kerülni az euró
Privátbankár.hu | 2026. június 24. 11:12
Az ING szakértői erre számítanak.
Makro / Külgazdaság Erre jutottak egymással a Visegrádi Négyek
Privátbankár.hu | 2026. június 24. 09:22
Szoros együttműködésre törekszenek.
Makro / Külgazdaság Nem kivezeti, hanem felcsavarja az extraprofit adóját a Tisza-kormány
Privátbankár.hu | 2026. június 24. 08:44
A Mol terhei nőnének az új javaslat értelmében.
Makro / Külgazdaság Hirtelen betoppant több ezer magyar dolgozó Ausztriába
Kollár Dóra | 2026. június 24. 05:44
Elindult a nyári szezon a szomszédos országban.
Makro / Külgazdaság A Visegrádi Négyek Magyarországon találkozott, a hétéves EU-s költségvetés kiemelt téma volt
Privátbankár.hu | 2026. június 23. 19:51
A Visegrádi Négyek (V4) magyarországi csúcstalálkozója után tartottak közös tájékoztatót a miniszterelnökök.
Makro / Külgazdaság Varga Mihály: „mini kamatcsökkentési ciklus indul”
Imre Lőrinc | 2026. június 23. 17:50
Bár a Magyar Nemzeti Bank (MNB) az óvatosabb, 25 bázispontos csökkentés mellett döntött a júniusi ülésén, Varga Mihály jegybankelnök bejelentette, hogy egy „mini kamatcsökkentési ciklus” indul, amibe 3, egyenként 25 bázispontos vágás is beleférhet.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG