2p

 A Kreml szóvivőjének több családtagját, Viktor Vekszelberg milliárdost és 12 orosz képviselőt is büntetőintézkedésekkel sújtott az Egyesült Államok helyi idő szerint pénteken Oroszország Ukrajnában indított háborúja miatt.

Az amerikai pénzügyminisztérium bejelentése szerint a frissen szankcionáltak között van a VTB bank vezetőségének 10 tagja és Dmitrij Peszkov elnöki szóvivő felesége és két felnőtt fia is, akik Washington szerint luxuséletmódot folytattak. Magát Peszkovot már a múlt héten, egy korábbi intézkedéscsomag érvényesítésével szankciókkal sújtották - írja összefoglalójában az MTI.

Janet Yellen miniszter közleményében kiemelte: a tárca "kitart azon álláspontja mellett, hogy az orosz tisztségviselőknek felelniük kell, amiért lehetővé tették (Vlagyimir) Putyin (orosz elnök) igazságtalan és kiprovokálatlan háborúját" Ukrajnában. Az érintettek egyebek között nem férhetnek hozzá az Egyesült Államokban lévő vagyonukhoz.

A Kreml szóvivője is feketelistára került. Fotó: Depositphotos
A Kreml szóvivője is feketelistára került. Fotó: Depositphotos

Az amerikai külügyminisztérium azt jelentette be, hogy büntetőintézkedésekkel sújtották a Novikombank vezetőségének négy tagját, az ABR céget és több vezetőjét, továbbá Vlagyimir Knjaginyint, Szentpétervár alkormányzóját. Az érintett képviselők között van Vjacseszlav Vologyin, az Állami Duma elnöke is. A képviselőket elsősorban azért bünteti Washington, mert február közepén a dumában megszavazták azt a határozatot, amely megnyitotta az utat a két kelet-ukrajnai Moszkva-barát szakadár régió függetlenségének orosz elismeréséhez és a február 24-én kirobbantott háborúhoz.

Az észak-koreai ügyekről sem feledkeztek meg

Washington szankciókat szabott ki három további orosz cégre és két orosz állampolgárra amiatt, hogy segítettek Észak-Koreának a rakétaprogramjához szükséges beszerzésekben. Az Apollón, a Zeel_M és az RK Briz vállalatokról és velük kapcsolatban álló két vlagyivosztoki lakosról van szó.

Az Egyesült Államok és a nemzetközi közösség tagjai a nemzetközi szabályok súlyos megsértésének tartják az észak-koreai rakétaindításokat, és jelezték, hogy továbbra is büntetőintézkedésekre kell számítaniuk mindazoknak, akik együttműködnek ebben Phenjannal.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Akkumulátorpályázat: nem csak a nyertesek fognak jól járni
Privátbankár.hu | 2025. december 15. 19:32
A jövő év elején 100 milliárdos keretösszeggel hirdet a kormány energiatárolók létesítését segítő lakossági pályázatot. A Trend FM reggeli műsorában az energiatárolási kérdések voltak napirenden.
Makro / Külgazdaság Kellemetlen hír érkezett a német gazdaságról
Privátbankár.hu | 2025. december 15. 18:48
Nőttek a nagykereskedelmi árak.
Makro / Külgazdaság Újabb pofont kever le Oroszországnak Európa
Privátbankár.hu | 2025. december 15. 15:15
Itt van a szankciók újabb köre.
Makro / Külgazdaság India győzött, Japán vesztett: így teljesítettek a legnagyobb gazdaságok
Privátbankár.hu | 2025. december 15. 12:25
Vegyesen szerepeltek a G20 országok gazdaságai 2025 harmadik negyedévében.
Makro / Külgazdaság Kedden döntenek Varga Mihályék: olyasmi történhet, amire hat éve nem volt példa
Privátbankár.hu | 2025. december 15. 11:35
Várhatóan nem születik meglepetés, és a Magyar Nemzeti Bank (MNB) monetáris tanácsa keddi ülésén is változatlan szinten tartja az alapkamatot.
Makro / Külgazdaság Powell már vágja a centit, újabb hajmeresztő nyilatkozat Trumptól
Privátbankár.hu | 2025. december 15. 11:20
Bár néhány napja kamatot vágott a Fed, ez Donald Trumpnak nem elég.
Makro / Külgazdaság Kell majd a tele tank karácsonyra, ezek az árak várnak ránk a kutakon
Privátbankár.hu | 2025. december 15. 11:00
Mindkét üzemanyagtípus ára változatlan marad holnaptól.
Makro / Külgazdaság Tényleg kemény csatába indul Brüsszelben Orbán Viktor – de most váratlanul sokan állhatnak mellé
Litván Dániel | 2025. december 15. 10:19
Hirtelen egész sokan lettek Orbán Viktor szövetségesei az orosz vagyon „ellopása” ügyében. De még nem elegen. Sorsdöntő napok következnek Brüsszelben.
Makro / Külgazdaság Reagált az Államadósság Kezelő Központ a jövő évi gigahitelre
Imre Lőrinc | 2025. december 15. 08:50
Az Államadósság Kezelő Központ a jövő évi finanszírozási tervvel kapcsolatos kérdésekre válaszolt.
Makro / Külgazdaság Itt az orosz bosszú – Magyarországon is megérezzük?
Privátbankár.hu | 2025. december 14. 15:06
Itt a válasz az orosz olajat szállító tankerek elleni támadásokra. Rácz András szerint globális következményeik lehetnek.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG