2p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

Az amerikai elnök szerint Kína megsértette az egyezményt.

Donald Trump azzal vádolta meg Kínát, hogy megszegte a néhány hete Genfben kötött, a vámháborúban fegyverszünetet jelentő megállapodást.

A két ország eredetileg abban állapodott meg, hogy ideiglenesen felfüggesztik az egyre súlyosbodó vámháborút, amelynek során egyes termékek vámja elérte a 145 százalékot is. Ehhez képest fejlemény, hogy Trump közösségi platformján pénteken a következőket írta:

„Gyors megállapodást kötöttem Kínával, hogy megmentsem őket attól, amit nagyon rossz helyzetnek láttam, és amit nem akartam, hogy bekövetkezzen. Ennek köszönhetően gyorsan stabilizálódott minden, a kapcsolat Kínával visszatért a normális kerékvágásba, és mindenki boldog volt! (…) A rossz hír viszont az, hogy Kína – talán nem is olyan meglepő módon – MEGSZEGTE A VELÜNK KÖTÖTT MEGÁLLAPODÁST.”

A Fehér Ház helyettes kabinetfőnöke, Stephen Miller Trump vádjai után azt közölte, hogy az adminisztráció újabb intézkedésekre készül Kína ellen.

Donald Trump megorrolt Kínára
Donald Trump megorrolt Kínára
Fotó: MTI/EPA/Getty Images pool/Chip Somodevilla

„Ez megnyitja az utat az Egyesült Államok előtt, hogy biztosítsa a jövőbeni betartatást” – mondta újságíróknak, majd hozzátette: „Vannak már megtett lépések, vannak folyamatban lévők, és vannak, amelyeket még csak fontolgatunk.”

Trump posztja óta eltelt néhány óra, de az elnök még mindig nem részletezte pontosan, milyen kínai lépést tart a megállapodás megszegésének. Kereskedelmi képviselője, Jamieson Greer viszont korábban arról beszélt, hogy kritikus ásványi anyagok nem érkeznek. Mint mondta:

„Nem érkeznek azok a fontos ásványi anyagok, amelyek szállítását Kína vállalta… Úgy tűnik, Kína tovább lassítja, sőt gyakorlatilag elzárja az olyan kulcsfontosságú anyagok, mint egyes ritkaföldfémek áramlását.”

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság A várakozásoknak megfelelő bevételnövekedést ért el a Richter
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 7. 08:52
Az eredményt 27,1 milliárd forint árfolyamveszteség terhelte.
Makro / Külgazdaság Satuféket nyomott az infláció, főleg a nyugdíjasok jártak jól
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 7. 08:30
Tovább csökkent az infláció júliusban a KSH friss adatai szerint. Éves összevetésben mindössze 1,2 százalékkal emelkedtek az árak, júniushoz képest pedig csökkentek.
Makro / Külgazdaság Elképesztő, hogy mekkorát kaszált idén eddig a Mol
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 7. 08:05
A társaság jelentős növekedést ér el a második negyedévben.
Makro / Külgazdaság Súlyos kijelentést tett Magyar Péter: szerinte az Orbán-kormány tudta, hogy baj van
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 6. 18:59
Azzal vádolta meg Orbán Viktort a kormányfő, hogy elődje tudta, a magyar energiarendszer a végnapjait éli, az összedőlés szélén áll, mégsem tett semmit.
Makro / Külgazdaság Vitézy Dávid elárulta, mikor szállíthat utasokat a Budapest–Belgrád vasútvonal
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 6. 16:49
Új szakaszba léphet a vitatott gigaberuházás.
Makro / Külgazdaság Valami készül az energiafronton: fontos döntést hozott a kormány
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 6. 16:14
Kinyitják az ajtót a szélerőművek előtt. 
Makro / Külgazdaság Nem volt meglepetés a paksi leállás
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 6. 14:39
A napelemes szövetség szerint nem az időjárás a fő ok.
Makro / Külgazdaság Március óta nem láttak ilyet Németországban
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 6. 13:57
Júniusban az elemzők által vártnál nagyobb mértékben, március óta a leggyorsabb ütemben nőttek a feldolgozóipari megrendelések Németországban a német szövetségi statisztikai hivatal, a Destatis csütörtökön közzétett jelentése alapján.
Makro / Külgazdaság Elfogyott a lendület az eurózóna boltjaiban
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 6. 13:38
Csalódást okozott a kiskereskedelmi adat.
Makro / Külgazdaság Van egy szerencse is a paksi leállásban, aminek az ipar örülhet
Imre Lőrinc | 2026. augusztus 6. 13:16
A Paksi Atomerőmű teljesítményének jelentős csökkentése és a vállalatok termelésének visszafogása biztosan meglátszik majd a júliusi, de leginkább az augusztusi ipari adatokban. Ősszel viszont pótolhatják a cégek az ebben az időszakban keletkezett kieséseket.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG