2p

Mi lesz az árrésstop vége?
Belebukhat valaki az MNB-alapítványi botrányba?
Mik lennének egy új kormány legfontosabb teendői?

Online Klasszis Klub élőben Csillag Istvánnal!
Vegyen részt és kérdezze Ön is a korábbi gazdasági és közlekedési minisztert!

2025. június 25. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Visszatekintésünk az elmúlt órák legjelentősebb eseményeire az orosz-ukrán háborúból. 

  • Ukrajna kijelentette, hogy nem fog beleegyezni semmilyen tűzszüneti megállapodásba, amely azzal járna, hogy területeket ad át Oroszországnak, miközben Moszkva fokozta támadását a keleti Donbasz régióban. A háborúnak Ukrajna területi integritásának és szuverenitásának teljes helyreállításával kell véget érnie - mondta Andrij Jermak elnöki kabinetfőnök.
  • Volodimir Zelenszkij ukrán elnök azt mondta, hogy naponta 50-100 ukrán hal meg a háború keleti frontján, ezzel a katonai veszteségekre utalt. A legsúlyosabb harcok a luhanszki ikervárosok, Szijjerodonyeck és Liszicsanszk körül folynak. Szerhij Gaidaj, Luhanszk kormányzója egy helyi televíziós interjúban azt mondta, hogy Oroszország "felperzselt föld" taktikát alkalmaz a régióban.
  • Ukrajna lesz a négynapos davosi Világgazdasági Fórum napirendjének központja, a találkozó ma kezdődik Zelenszkij videóbeszédével.

Davosban Ukrajna lesz a fő téma. Fotó: Depositphotos
Davosban Ukrajna lesz a fő téma. Fotó: Depositphotos

  • Az Európa legnagyobb atomerőművének helyszínéül szolgáló Enerhodar oroszok által kinevezett polgármestere megsérült egy robbanásban. A RIA Novosztyi orosz hírügynökség jelentése szerint Andrej Sevcsik az intenzív osztályon fekszik.
  • Zelenszkij három hónappal, augusztus 23-ig meghosszabbította az ukrán hadiállapotot. Az ukrán parlament betiltotta a "Z" és a "V" jelképeket is, amelyeket az orosz hadsereg az ukrajnai háború népszerűsítésére használ, de oktatási vagy történelmi célokra engedélyezte a használatukat.
  • Olena Zelenszka ukrán first lady interjút adott Zelenszkij elnökkel közösen, ez volt mindössze a második közös nyilvános szereplésük azóta, hogy Oroszország megindította az inváziót. Az interjúban egyebek mellett a február 24-én érzett szorongásról beszélt, valamint arról, hogy bár a háború megindulása alig látja a férjét, „senki, még a háború sem tudta elvenni tőle.”
A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Nagy meglepetés: kamatot vágott a jegybank, örül a miniszterelnök Norvégiában
Privátbankár.hu | 2025. június 19. 12:11
A norvég jegybank 25 bázisponttal megvágta az irányadó kamatlábat, öt év után először jelentett be csökkentést, ami meglepte a piaci szereplőket.
Makro / Külgazdaság Magyarországra vetülhet a háború árnyéka
Privátbankár.hu | 2025. június 19. 10:34
A közel-keleti háború drágulást, inflációt és költségvetési nyomást hozhat Magyarországra – derül ki az Mfor friss gazdasági elemzéséből.
Makro / Külgazdaság Úgy tűnik, nem jó irányba mennek a dolgok Amerikában
Privátbankár.hu | 2025. június 19. 07:02
A kamatot szinten tartotta a Fed, de a kilátásokat illetően pesszimista hangot ütöttek meg.
Makro / Külgazdaság A benzinárstop visszahozatala még nincs tervben – hangzott el a Kormányinfón
Privátbankár.hu | 2025. június 18. 17:58
Szerda délután fél 4-kor tartott Kormányinfót Gulyás Gergely kancelláriaminiszter és Vitályos Eszter kormányszóvivő. Több téma is szóba került. 
Makro / Külgazdaság Megint irreális növekedést szeretne a kormány
Privátbankár.hu | 2025. június 18. 16:27
Kedden megszavazták a költségvetést, amiről már most lehet sejteni, hogy az abban foglalt számok nem fognak találkozni a realitásokkal, többek között erről is beszélt kollégánk, Király Béla az ATV tart műsorában. A műsorban szóba került, hogy miért csalóka az átlagbért figyelni, és terítékre került a magyar ipar is, amely áprilisban életjeleket mutatott.
Makro / Külgazdaság Kezdődik: a tankolás is drágább lesz az új háború miatt
Privátbankár.hu | 2025. június 18. 12:17
Csütörtöktől érezhető változás indul a hazai üzemanyagárakban.
Makro / Külgazdaság Nagy Márton: Hát nincs választási költségvetés!
Privátbankár.hu | 2025. június 18. 11:44
A miniszter szerint mindenre jut pénz.
Makro / Külgazdaság GKI: nagy baj van a magyar vállalatokkal
Privátbankár.hu | 2025. június 18. 10:15
A munkatermelékenység elmarad a régiós versenytársakétól.
Makro / Külgazdaság Varga Mihály: Magyarország rászorul Kína pénzére
Privátbankár.hu | 2025. június 18. 08:32
A jegybankelnök úgy látja: szükséges a kínai támaszték.
Makro / Külgazdaság Hiába Orbán Viktorék minden erőfeszítése?
Csabai Károly | 2025. június 18. 05:44
Az árrésstop ellenére az infláció májusban csak tovább nőtt, így nem csoda, ha az európai összehasonlításban sem sikerült előrébb lépnünk, az unióban például továbbra is a miénk a 25. legmagasabb éves fogyasztóiár-index. De a jegybanki alapkamatok, valamint az úgynevezett visszatekintő reálkamatok összevetésében is ugyanott vagyunk, ahol egy hónappal korábban – derül ki lapunk legfrissebb Privátbankár Európai Inflációs Körképéből.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG