3p

A turisztikai szálláshelyek, az ipari termelés és az ipari termelői árak, valamint a kiskereskedelem tavaly novemberi adatait teszi közzé a Központi Statisztikai Hivatal a jövő héten.

Hétfőn teszi közzé az adatokat a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) a turisztikai szálláshelyek tavaly novemberi forgalmáról. Októberben a turisztikai szálláshelyeken közel 1,5 millió vendég 3,4 millió vendégéjszakát töltött el, a vendégek száma 15, a vendégéjszakáké 8,5 százalékkal meghaladta az egy évvel korábbit. A belföldi vendégek által eltöltött éjszakák száma 4,2, a külföldivendég-éjszakáké 13 százalékkal volt több, mint 2023. októberében. 2024. január-októberben a belföldi vendégek által a turisztikai szálláshelyeken eltöltött éjszakák száma 1,9, a külföldieké 9,0 százalékkal meghaladta az előző év azonos időszakit.

A magyar főváros a turisták egyik kedvence, vajon a vidék Magyarorszáága mennyire érdekli őket?
A magyar főváros a turisták egyik kedvence, vajon a vidék Magyarorszáága mennyire érdekli őket?
Fotó: Depositphotos

Kedden a tavaly novemberi ipari termelői árakat közli a statisztikai hivatal. Októberben az ipari termelői árak átlagosan 2,6 százalékkal meghaladták az egy évvel korábbiakat, a belföldi értékesítés árai 0,5 százalékkal mérséklődtek, az exportértékesítésé 4,1 százalékkal felülmúlták a 2023. októberieket. Az előző hónaphoz viszonyítva a belföldi értékesítési árak 0,5 százalékkal mérséklődtek, az exportértékesítési árak 1,8 százalékkal nőttek októberben, így az ipari termelői árak összességében 1,0 százalékkal felülmúlták az előző havit.

Csütörtökön jelennek meg a tavaly novemberi ipari termelés adatai a KSH első becslése szerint. Októberben az ipari termelés volumene 0,2, munkanaphatástól megtisztítva 3,1 százalékkal elmaradt az egy évvel korábbitól. A feldolgozóipari alágak többségében bővült a termelés, a legnagyobb mértékben a számítógép, elektronikai, optikai termék gyártásában. A szezonálisan és munkanappal kiigazított adatok alapján az ipari kibocsátás 2,0 százalékkal meghaladta a 2024. szeptemberit.

Szintén csütörtökön ismerteti a statisztikai hivatal a tavaly novemberi kiskereskedelmi forgalom alakulását. Októberben a kiskereskedelem forgalmának volumene a nyers adat szerint 4,0, naptárhatástól megtisztítva 3,6 százalékkal meghaladta az előző év azonos időszakit. Az élelmiszer- és élelmiszer jellegű vegyes üzletekben 4,8, a nem élelmiszer-kiskereskedelemben 3,3 százalékkal bővült, az üzemanyag-kiskereskedelemben lényegében nem változott az értékesítés naptárhatástól megtisztított volumene az előző év azonos időszakához viszonyítva. A szezonális és naptárhatással kiigazított adatok szerint a kiskereskedelmi forgalom volumene 1,2 százalékkal felülmúlta az előző havit. 2024. január-októberben a forgalom volumene a naptárhatástól megtisztított adatok szerint 2,8 százalékkal meghaladta az előző év azonos időszakit.

(MTI)

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Megkongatták a vészharangot: kifogy egy kulcsfontosságú nyersanyag az EU-ban?
Privátbankár.hu | 2026. február 2. 19:02
Már 2030-ra problémák léphetnek fel.
Makro / Külgazdaság Trumpék az amerikai cégek hóna alá nyúlnának – itt az új csodafegyver
Privátbankár.hu | 2026. február 2. 18:36
Érkezik a Project Vault.
Makro / Külgazdaság Mennyire gyenge a tavalyi GDP-adatunk Európában?
Privátbankár.hu | 2026. február 2. 15:03
Erről is beszélt főszerkesztőnk, Csabai Károly a Trend FM hétfői adásában. Meg a február 1-jétől duplájára emelt havi ingyenes készpénzfelvételi limit kapcsán a bankkártya-használati szokásokról.
Makro / Külgazdaság Szijjártó Péter elárulta, perre megy a kormány Brüsszellel
Privátbankár.hu | 2026. február 2. 13:44
Megtámadták az orosz energiarendeletet. 
Makro / Külgazdaság Van, ahol még mindig veszik a svájci órákat, mint a cukrot
Privátbankár.hu | 2026. február 2. 11:31
A svájci órák exportja egy év alatt 3,3 százalékkal, 2,1 milliárd svájci frankra nőtt decemberben, tavaly összességében 1,7 százalékkal, 25,6 milliárd frankra esett – áll a svájci óraipari szövetség ((FHS) honlapján.
Makro / Külgazdaság Pesszimisták a beszerzési menedzserek
Privátbankár.hu | 2026. február 2. 09:00
A GDP-t előrejelző mutató nagyon rosszul áll a friss felmérés szerint. 
Makro / Külgazdaság Nagyon bejött a Lidl, a Penny és az Aldi árcsökkentési terve
Kollár Dóra | 2026. február 2. 05:44
Az év első hónapja ezt hozta a diszkontokban.
Makro / Külgazdaság A világ egyik legnagyobb aranykészletén ül egy kriptós cég
Privátbankár.hu | 2026. február 1. 16:58
Heti 1-2 tonnát vásárolnak belőle továbbra is.
Makro / Külgazdaság Nem növeli termelését az OPEC, maradhat a magas olajár?
Privátbankár.hu | 2026. február 1. 15:07
Nem változtatnak a terveken az iráni feszültség árnyékában sem.
Makro / Külgazdaság Néhány óra múlva indul a százmilliárdos támogatási program, érdemes a rajtvonalra állni
Privátbankár.hu | 2026. február 1. 11:53
Indul az energiatárolós program, hétfőn délelőtt már lehet jelentkezni. A cégek is készülhetnek.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG