2p

Mi és ki ránthatja ki a gödörből a magyar gazdaságot?
Elkerülhetőek még a megszorítások?
Kik állják a 14. havi nyugdíj cechét?

Online Klasszis Klub élőben Petschnig Mária Zitával!

Vegyen részt és kérdezze Ön is a neves közgazdászt!

2025. november 26. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Tucker Carlson után újabb konzervatív politikai kommentátor ülne le Orbán Viktorral beszélgetni. A miniszterelnök politikai igazgatója számolt be erről a közösségi oldalán.

Orbán Balázs, a miniszterelnök politikai igazgatója a Facebook-oldalán arról adott tájékoztatást, hogy Tucker Carlson után szívesen csinálna interjút Orbán Viktorral Michael Knowles is, aki szintén egy népszerű, konzervatív politikai kommentátor az Egyesült Államokban.

A politikai igazgató kiemelte, hogy Knowles a legutóbbi adásában arról beszélt, hogy mennyire irigyli Tucker Carlsont, amiét interjút készíthetett a magyar miniszterelnökkel.

"Én is szeretnék interjút készíteni vele. Talán legközelebb, ha Magyarországra megyek, lesz rá lehetőségem"

- mondta a videójában a műsorvezető, majd hozzátette, csodálja Orbán Viktort, intelligens, művelt embernek tartja.

Kiemelte azt is, hogy "a politika durva és zűrzavaros világában mozog, de nagyon komolyan veszi az átfogó történelmi és filozófiai kérdéseket, melyeket képes megérthetővé tenni". 

Ezt követően pedig minden nézőjének meleg szívvel ajánlotta Carlson interjúját, amit szerinte "mindenképp érdemes megnézni".

"Orbán nem csak a Kelet s a Nyugat (...) közötti törésvonalról beszél, hanem a Nyugaton belül nagy törésvonalról is" - emelte ki a műsorvezető.

Mindeközben Magyarországon járt Jason Crow, coloradói demokrata politikus, az amerikai Képviselőház tagja. A 444.hu és a Telex közösen kérdezhette a képviselőt, aki beszélt Orbán Viktor miniszterelnök aggasztó retorikájáról, az ukrajnai háborúról, a szankciókról, a békéről, a svéd NATO-csatlakozásról és Donald Trump volt amerikai elnökről is. 

A politikus elmondta: nagyon aggasztja a magyar miniszterelnök retorikája,

leginkább az, amikor ellenségnek nevezi az Egyesült Államokat.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Észak-koreai „mindenttudó” gyanús gyógyszerek lephetik el Oroszországot
Kormos Olga | 2025. november 23. 17:31
Nemrégiben felröppentek a hírek, hogy észak-koreai gyógyszergyárak azt tervezik, pár terméküket exportálják Oroszországba. Ezek a „csodaszerek” állítólag mindent kezelnek a hepatitisztől a malárián át a bénulásig – bár nincs bizonyíték arra, hogy egyáltalán működnének.
Makro / Külgazdaság Elárulta a Fidesz, mikor dönthetnek a kormánypártok képviselő-jelöltjeiről
Privátbankár.hu | 2025. november 23. 14:44
Januárban, várhatóan a hónap elején dönthet a Fidesz arról, kik lesznek a Fidesz-KDNP képviselő-jelöltjei az áprilisi választáson. A Tisza jelöltjeinek kihirdetéséig már csak egy hét maradt.
Makro / Külgazdaság Sarokba szorították az EU-t: így zárult az ENSZ klímakonferenciája
Privátbankár.hu | 2025. november 23. 10:23
Az olajtermelő országok megkönnyebbülhetnek, a COP30 egyezményéből kimaradt a fosszilis tüzelőanyagok említése. Az Európai Unió képviselői nem értettek egyet a záródokumentummal, de nem vétózták meg a megállapodást.
Makro / Külgazdaság Két nap alatt másodszor is drónok zavarták meg a holland légteret
Privátbankár.hu | 2025. november 23. 08:42
Volkel után Eindhovenben is drónokkal találta szembe magát a holland légvédelem. A védelmi miniszter szűkszavúan reagált közösségi oldalán.
Makro / Külgazdaság Csehországból „importálunk” vírust?
Privátbankár.hu | 2025. november 22. 14:47
Az idén, november elejéig több mint 1600 ember kapta el Magyarországon a Hepatitis-A nevű betegséget.
Makro / Külgazdaság Itt a jó hír: tovább zuhanhatnak a benzinárak
Privátbankár.hu | 2025. november 22. 11:54
A szintén a Klasszis Médiához tartozó laptársunk Mfor Üzemanyagár-figyelője szerint a korábbi hetek komolyabb áremelkedése után akár 3-5 forintos olcsóbbodás is reális lehet.
Makro / Külgazdaság Borzasztó tragédia történt
Privátbankár.hu | 2025. november 22. 11:34
Vietnamban legalább 55 ember halt meg, 13 pedig eltűnt a természeti katasztrófában.
Makro / Külgazdaság Olasz meló lehet Magyarországon is?
Privátbankár.hu | 2025. november 22. 09:29
Felminősítette Itáliát a Moody's, amely napokon belül hazánkról is nyilvánosságra hozza a döntését.
Makro / Külgazdaság Itt a nagy amerikai bejelentés Paks–2-ről
Privátbankár.hu | 2025. november 22. 08:59
Az atomerőmű-projekttel kapcsolatos egyes tranzakciók mentesültek az oroszokkal szembeni amerikai szankciók alól.
Makro / Külgazdaság Putyin is megszólalt az amerikai béketervről
Privátbankár.hu | 2025. november 21. 19:51
Támogatóan beszélt Vlagyimir Putyin a 28 pontos amerikai béketervről. Az orosz elnök a biztonsági tanács moszkvai ülésén reagált a tervezetre, és azt is elmondta, hogy Trumppal már augusztusban egyeztettek róla.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG