2p

Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia 2026

A platform, ahol az egészségügyi ökoszisztéma kulcsszereplői – gyártók, szolgáltatók, biztosítók, döntéshozók – közösen gondolkodnak az iparág jövőjéről.

Vegyen részt Ön is!

Részletek >>

A legújabb közvélemény-kutatások szerint visszaszorult a második helyre a most kormányzó Likud vezetője.
Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnök sajtótájékoztatót tart jeruzsálemi irodájában 2015. július 14-én. (MTI/EPA/Abir Szultan)

Érdekesen alakulnának a választások, ha most tartanák őket: az előzetes felmérések szerint a Benjámin Netanjahu kormányfő vezette Likud jobboldali párt csak 22 szavazatot kapna a 120 tagú izraeli parlamentben (kneszet), míg a Jaír Lapid vezette ellenzéki centrista Jes Atíd 24-et. A két vezető pártot egyébként a jobboldali Bájt Hajehudi (Zsidó Otthon) párt követi 14 mandátummal, majd a Mahané Hacioni (Cionista Tábor), a szocialista Munkapárt és a centrista Tnua (Mozgalom) párt követi.

A fordulat az utóbbi két hétvégén kialakult „szombattartási válság” miatt következett be, mikor is Netanjahu a kilépéssel fenyegetőző ultraortodox vallásos pártok mellé állt, és csökkentette, illetve leállította a munkavégzést a zsidók számára szent, szombati pihenőnapon. Ettől viszont kisebb káosz alakult ki az országban, a vasútépítési és karbantartási munkák eltolódtak egy nappal, a kulcsfontosságú vonatok vasárnap sem közeledhettek, és országszerte hatalmas dugók alakultak ki.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Megvan az ország, amelyet elsőként üthet ki az iráni háború
Bózsó Péter | 2026. március 9. 10:24
Banglades bezárja az egyetemeket, és korlátozza az üzemanyag-értékesítést, mivel az iráni háború komoly üzemanyaghiányt okoz. Az erőművek kifizetetlen számlák begyűjtésével is küzdenek.
Makro / Külgazdaság Jött egy utolsó bombahír a magyar boltokból április előtt
Gáspár András, Valkai Nikoletta | 2026. március 9. 05:46
Alig egy héten belül kikerül a bázisból az árrésstop előtti világ, de március elején még újabb jelentős éves árcsökkenésről számol be a Privátbankár Árkosár – a történelmi csúcshoz képest ugyanis sokkal jobban állunk. Az előző hónaphoz képest ugyanakkor emelkedtek az árak, a hipermarketek között pedig döbbenetesen kicsi lett a különbség.
Makro / Külgazdaság Virágzik az orosz plasztikai sebészet
Elek Lenke | 2026. március 8. 13:46
Még az Egyesült Államokból is érkeznek beavatkozásokra.
Makro / Külgazdaság Dagad a pénzszállítós botrány: megszólalt az ukrán bank
Privátbankár.hu | 2026. március 8. 13:16
A szállítmányra még csütörtökön csapott le a TEK.
Makro / Külgazdaság Lejárt a határidő: hét országos pártlistát jelentettek be
Privátbankár.hu | 2026. március 7. 18:09
Négy évvel ezelőtt hét pártlistát jelentettek be és végül hat szerepelt a szavazólapon.
Makro / Külgazdaság Elájul, ha meglátja, mennyit keres Lionel Messi
Privátbankár.hu | 2026. március 7. 12:52
Évi 70 és 80 millió dollár közötti pénzt keres.
Makro / Külgazdaság Még a választás előtt megpróbálják eladni a Nemzetgazdasági Minisztérium épületét
Privátbankár.hu | 2026. március 7. 10:58
Ez eddig a negyedik árverés és a negyedik kikiáltási ár: 35,1 milliárd forint.
Makro / Külgazdaság Leminősítette Budapest besorolását a Moody's
Privátbankár.hu | 2026. március 7. 09:36
Legutóbb decemberben rontották a főváros osztályzatait.
Makro / Külgazdaság Felháborította Szijjártó Pétert az Európai Unió válasza az orosz olaj ügyében (frissítve)
Privátbankár.hu | 2026. március 6. 15:52
A magyar kormány a szlovákkal közösen az Európai Bizottsághoz fordult a leállított Barátság kőolajvezeték és az orosz olajszállítások miatt, de Szijjártó Péter szerint felháborító válasz érkezett.
Makro / Külgazdaság Hidegzuhany az Egyesült Államokban, beszakadt a munkaerőpiac
Privátbankár.hu | 2026. március 6. 15:30
Az Egyesült Államokban februárban váratlanul 92 ezerrel csökkent a foglalkoztatottak száma, a munkanélküliségi ráta pedig 4,4 százalékra emelkedett.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG