3p
A többi közt a kormány előtt álló kihívásokról, a választásokról és a Borkai-ügyről is beszélt a magyar kormányfő.
(Korábbi felvétel) MTI Fotó: Koszticsák Szilárd

Három fő feladatra kíván fókuszálni a kormány a következő hónapokban, jelentette ki a miniszterelnök a Hír TV-nek adott interjúban a kormánypártok kihelyezett frakcióülése előtt Balatonalmádiban.

Gazdaságvédelmi akcióterv készül

Orbán Viktor ezek között említette egyrészt a  családvédelmi akcióterv végrehajtását, esetleg új elemekkel való kiegészítését, másrészt a  gazdasági növekedés fenntartását, mivel – mint mondta – utóbbin múlik a munkahelyek száma és a béremelkedések mértéke.

Miután  az európai gazdaságban gyülekeznek felhők az égen, nekünk gazdaságvédelmi akciótervet, terveket kell alkotnunk, és megindítanunk a következő hónapokban.

Harmadrészt – fűzte hozzá a kormányfő – meg kell erősíteni a magyar faluvédelmi programot, annak pénzügyi kereteit és formáit, mivel szerinte óriási az érdeklődés a programok iránt. Ehhez felhatalmazást fog kérni a Parlamenttől.

Érzékeny veszteségek a választásokon

Az önkormányzati választások eredményéről azt mondta: megnyerték a választást, de érzékeny veszteségeket szenvedtek el Budapesten és néhány más nagyvárosban is. Hozzátette: összesen 1 millió 800 ezer szavazatot kaphattak, az ellenzék ennél jóval kevesebbet.

A budapesti eredményekről kifejtette: el kell fogadni az emberek döntését. Mint mondta, a fővárosban egy Demszky- és egy Tarlós-korszak után „valami más” következik.  Szerinte azokat a megállapodásokat, amelyeket Tarlós Istvánnal kötött az elmúlt időszakban, változatlanul érvényben fogja tartani.

Mindenre számolhat a főváros új vezetése, amit egyébként Tarlós István is megkapott a kormánytól.

Hozzátette: az a dolga, hogy együttműködjön az új főpolgármesterrel, Karácsony Gergellyel.  Szerinte nincs jelentősége, hogy az önkormányzatnak milyen pártszíne van.

Borkai-ügy: megdöbbent az ilyesmi

A Borkai-ügyről úgy vélekedett: nehéz megmondani, hogy ez befolyásolta-e a választásokat.

De azt gondolom, hogy mindenkit megérint az ilyesmi, hiszen mindenkit megdöbbent és megráz. És ezért valamilyen hatást biztosan kiváltott.

Hozzáfűzte: egy kötelessége volt és van, a Fidesz elnökeként világossá kell tennie, hogy

bizonyos dolgok nálunk nem férnek bele. És ennek le kell vonni a konzekvenciáit. Ezért aztán Borkai Zsolt el is hagyta a mi politikai közösségünket.

Arra a kérdésre, hogy nem kellett-e volna lemondatnia, azt válaszolta:  választás előtt nem tudtak volna senkit lemondatni, mert ha Borkai nem indul el a választáson, akkor a győriek előtt nem lett volna választási lehetőség, és csak egyetlen jelölt maradt volna.

Szerinte meg kellett várniuk, hogy a győriek eldöntsék, mit akarnak, és elmondják a véleményüket.  Ezután ő, mint pártelnök megtette azt, amit ilyenkor „evidensen cselekedni kell”.

Kapcsolódó anyag: Prostik és gengszterek – egyszerre bukott a Fidesz és a Szabadságpárt.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Ukrajna nem kap magyar gázt – mégis, mi történt?
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 16:56
Szerda óta nincs gázszállítás Magyarország irányából Ukrajnába.
Makro / Külgazdaság Így alakulnak az árak a húsvét alatt a benzinkutakon
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 14:03
Így alakulnak az árak Nagypénteken a benzinkutakon.
Makro / Külgazdaság Megint bezsákolt 115 milliárdot a magyar kormány, de jóval többet is kaphatott volna
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 13:16
Rövid távra drágábban, hosszabb távra viszont olcsóbban hiteleznek a magyar államnak a befektetők az előző aukcióhoz képest.
Makro / Külgazdaság Csehországban is hozzányúlnak a benzinárhoz
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 13:03
Maximalizálják a nyereséget, a jövedéki adót pedig csökkentik – mire lesz elég?
Makro / Külgazdaság Leírta a rettegett szót a Bank of America
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 12:52
Az iráni háború miatt újra feljeslik a láthatáron a stagfláció réme.
Makro / Külgazdaság Gulyás Gergely: a közvélemény-kutatás mint szakma halott
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 12:42
Csütörtökön vélhetően az utolsó előtti Kormányinfó volt a választások előtt, amelyen természetesen szóba kerültek az elmúlt napok botrányai is. 
Makro / Külgazdaság Gazprom: újabb dróntámadás a Török Áramlat ellen
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 12:26
Meddig jöhet még az orosz gáz a vezetéken?
Makro / Külgazdaság Többen maradtak munka nélkül Ausztriában
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 11:57
Az egy évvel ezelőtti adatokhoz képest nőtt a munkanélküliség, pedig sokan lekerültek a listáról egy hónap alatt.
Makro / Külgazdaság A Publicus olyat mért, amit még eddig soha
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 08:57
Az új kutatásuk szerint már nemcsak többen szavaznának a Tiszára, de többen is gondolják, hogy Magyar Péter pártja nyerhet.
Makro / Külgazdaság Átvágnák a gordiuszi szorost az Öböl menti országok
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 08:29
Támadt egy ötletük, hogyan kerüljék ki a könnyen lezárható átjárót.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG