2p

Fenntarthatóság: trend, kötelezettség vagy üzleti csodafegyver?

Klasszis Talks&Wine – ahol a fenntarthatóság kézzel fogható üzleti értékké válik.

Jöjjön el, ne maradjon le a versenyben!
Február 26., Budapest - csoportos kedvezménnyel!

Részletek és jelentkezés >>

Néhány tengerentúli megyében, azaz a megmaradt apró gyarmatokon már ma szavazhatnak az ottani polgárok. Az utolsó előrejelzés kiélezett küzdelmet valószínűsít.

Az európai Franciaországban ma béke honol: éjfélkor beköszöntött a kampánycsend. Guadelupe és Martinique szigetein már ma lehet voksolni, magában Franciaországban holnap reggel 8-tól este 8-ig. 11 jelöltre lehet szavazni, ebből érdemi esélye négynek van, hogy továbbjusson a második fordulóba.

Az esélyek

A Bloomberg utolsó előrejelzése szerint legesélyesebb 24 százalékkal Emmanuel Macron, őt követi meglehetősen szorosan, 22,5 százalékkal a szélsőjobboldali Marine Le Pen, a harmadik a botrányai miatt visszaesett korábbi favorit, Francois Fillon 19,5 százalékkal, negyedik a szélsőbaloldali Jean-Luc Mélenchon 18,5 százalékkal. Ötödik helyen áll a szocdem jelölt, Benoit Hamon, 7 százalékkal.

Ha a papírforma szerint az első két jelölt jut tovább, akkor abban lehet reménykedni, hogy Fillon szavazói Macronra fognak átszavazni a második fordulóban, hogy ezzel megelőzzék Le Pen győzelmét, ami a jelölt programja alapján katasztrofális lenne mind Franciaország, mind Európa számára.

Elnöki királyság

Ez lesz egyébként a Charles de Gaulle által 1958-ban létrehozott ötödik köztársaság (ahogy néhányan nevezik, elnöki királyság) 8. elnökválasztása, melyben az elmúlt 60 évben kormányzó két nagy párt jelöltje valószínűleg már az első fordulóban kiesik. Az eddigi elnökök közül a leghosszabb ideig, 14 évig a szocialista Francois Mitterand volt hatalmon.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Robert Fico: Hétfőn az áramszállítást is leállítják Ukrajnába, ha nem indul el az olaj Szlovákiába
Privátbankár.hu | 2026. február 21. 14:10
A szlovák miniszterelnök a hét végére adott gondolkodási időt Zelenszkijnek. 
Makro / Külgazdaság Itt a jó hír: zavartalan lesz a kőolajszállítás Szerbiába Horvátország felől
Privátbankár.hu | 2026. február 21. 12:32
A Janaf horvát kőolajvezeték-üzemeltető vállalat a horvát kormánnyal együttműködésben 2026. március 20-ig érvényes engedélyt szerzett az amerikai pénzügyminisztérium Külföldi Vagyoneszközöket Ellenőrző Hivatalától (OFAC), amely lehetővé teszi a kőolaj további zavartalan szállítását a Szerbiai Kőolajipari Vállalat (NIS) részére – közölte szombaton a horvát társaság.
Makro / Külgazdaság Nagy drágulás jöhet a benzinkutakon
Privátbankár.hu | 2026. február 21. 10:10
Nem kizárt, hogy 7-8 forinttal is emelkednek a hazai benzin- és gázolajárak – jelzi előre az Mfor Üzemanyagár-figyelő.
Makro / Külgazdaság Donald Trump nem adja fel: új vámot vezetett be
Privátbankár.hu | 2026. február 21. 08:22
Donald Trump amerikai elnök új, 10 százalékos globális vámot vezetett be a Legfelsőbb Bíróság által hatályon kívül helyezett vámok helyett.
Makro / Külgazdaság Ilyen is van: csökkentek a lakásárak, de sajnos nem nálunk
Privátbankár.hu | 2026. február 20. 18:50
Közel négyéves csúcs után visszaesett az eladott új lakások száma az Egyesült Államokban decemberben.
Makro / Külgazdaság Ez lehet az év döntése: eltörölte a Legfelsőbb Bíróság Donald Trump vámjait
Privátbankár.hu | 2026. február 20. 16:50
Az Egyesült Államok Legfelsőbb Bírósága pénteken eltörölte Donald Trump amerikai elnök kiterjedt vámprogramjának és vámintézkedéseinek jelentős részét.
Makro / Külgazdaság Búra derűt hozhat a friss ipari adat
Privátbankár.hu | 2026. február 20. 16:28
Az Egyesült Államokban az ipari termelés éves alapon 2,3 százalékkal emelkedhetett januárban, ami felülmúlja az elemzői várakozásokat.
Makro / Külgazdaság Új ingatlannal gazdagodott tavaly Takács Péter és Rétvári Bence
Privátbankár.hu | 2026. február 20. 15:45
Idén is bepillantottunk a belügyminiszter és csapatának a vagyonnyilatkozataiba.
Makro / Külgazdaság Hidegzuhany az Egyesült Államokban, nagyon lefékezett a növekedés
Privátbankár.hu | 2026. február 20. 15:04
A vártnál jóval gyengébben teljesített az amerikai gazdaság tavaly év végén.
Makro / Külgazdaság Kezdődik? Szombattól drágul a tankolás
Privátbankár.hu | 2026. február 20. 12:08
Itt van, mire számíthatunk a kutakon.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG